Кикош Михайло Іванович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Перенаправлено з Кікош Михайло Іванович)
Михайло Кикош

Михайло Іванович Кикош, також Кікош (народився 5 жовтня 1919 село, тепер місто Носівка — 1949, місто Ніжин) — радянський військовик українського походження, учасник Другої світової війни; Герой Радянського Союзу (1943).

Біографія[ред. | ред. код]

В армії служив з листопада 1939 року. У боях проти німців брав участь з 22 червня 1941 року на Південно-Західному фронті. З 5 жовтня 1942 року — на Сталінградському фронті, а з 10 лютого 1943 року — на Центральному.

15 жовтня 1943 року при форсуванні Дніпра в Лоєвському районі Гомельської області, М. І. Кикош, будучи командиром стрілецької роти 120-го стрілецького полку Червонопрапорної Севської стрілецької дивізії, входив до складу десантної групи і з першими підрозділами полку переправив свою роту на західний берег річки, де під сильним артилерійсько-мінометним вогнем гітлерівців підняв роту в атаку.

У рукопашному бою рота вибила ворога з усіх трьох ліній ворожих окопів і успішно відбила 3 його контратаки, чим полегшила можливість усієї десантної групи закріпитися на завойованому плацдармі. За цей подвиг 30 жовтня 1943 року старшому лейтенантові Михайлу Івановичу Кикошу присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

В 1949 році М. І. Кикош помер у місті Ніжині і був похований на Троїцькому кладовищі. В 1976 році, замість старого обеліску, встановили стелу з мармурової крихти (автор невідомий).

Посилання[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

  1. Ніжин. Із глибини віків... Матеріали з краєзнавства Ніжина. (автор та упорядник Л. Б. Петренко)., Ніжин: «Аспект-Поліграф», 2008. — с. 367