Троїцька церква в Держанівці

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Троїцька церква з капличкою

Троїцька церква в Держанівці — дерев'яна, споруджена 1880 року, у центрі села Держанівка.

Релігійна організація Українська православна церква на честь Свято - Троїцької парафії

В 1920 році для революційних потреб були реквізовані церковна позолота з бані та хреста. Церкву стали використовувати як клуб, а потім і як складське приміщення (зберігали зерно). Історія з Держанівською церквою повторилася двічі. У 1942 році, з дозволу Німецького військового командування, церква знову розпочала свою діяльність, але в 1956 році знову була закрита. Ікони та інше начиння церкви було вивезене. Їх доля — невідома. Частина ікон та начиння була просто так роздана віруючим. Церква вдруге була реставрована лише в 1993 році на кошти віруючих села.

2020 року біля церкви, праворуч від входу споруджена капличка, зроблена в Почаївській Лаврі.

Люди[ред. | ред. код]

  • Адигезалов Руслан Рафаїлович (1982), ієрей. Світська освіта вища — Державний університет економіки. Духовна освіта — Чернігівське духовне училище.

Центр духовності[ред. | ред. код]

Джерело: збірник праць Миколи Супруна «Мої науково-педагогічні стежки: вибрані публікації», Київ, 2023. Сторінка 10.

Особливим центром духовності нашого села є Троїцька церква. Храм збудований у 1880 році, пережив разом з нашою Батьківщиною важкі випробування...

Відновилась Служба Божа в ньому у 1993 році. Щиро дякуємо всім пастирям нашого храму, які служили в ньому в різні роки і його прихожанам за збереження й розбудову нашої православної святині!

Особлива вдячність нинішньому настоятелю храму ієрею Іоанну Іваничко й усій нашій парафіальній громаді за їхні труди на Славу Божу!