Стрелков Олександр Іванович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олександр Стрелков

Олександр Іванович Стрелков (народився в Носівці 5 жовтня 1946 — помер 1 червня 2011) – кінематографіст, генеральний директор Українського відділення «Славутич» Міжнародного фонду кіно і телебачення для дітей та юнацтва. У 1996 році Олександр Стрелков став ініціатором створення Всеукраїнського фестивалю фільмів, теле- і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча».

Олександр Стрелков[ред. | ред. код]

Довідка із книги: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

1 червня 2011 року на 65-му році життя не стало генерального директора Українського відділення «Славутич» Міжнародного фонду кіно і телебачення для дітей та юнацтва Олександра Стрелкова. Про це ТК повідомили в Державному комітеті телебачення та радіомовлення.

Олександр Іванович Стрелков народився 5 жовтня 1946 року у місті Носівка Чернігівської області. Після десятирічки працював слюсарем Київського авіаційного заводу. Потім було навчання у Київському інституті народного господарства, робота на посаді економіста.

З дитинства захоплюючись кіно, він прийшов у 1979 році працювати на Національну кіностудію ім. О.Довженка. У 1991 році очолив кіностудію «Славутич» Всесоюзного центру кіно і телебачення для дітей та юнацтва, яка після отримання Україною незалежності була реорганізована в Українське відділення «Славутич» Міжнародного фонду кіно і телебачення для дітей та юнацтва.

За період роботи в галузі культури під керівництвом Олександра Стрелкова було створено 40 художніх та телевізійних фільмів. Серед відомих - фільми для дітей «Капітан крокус», «Золоте курча», телесеріал «Їжачок» та інші.

У 1996 році Олександр Стрелков став ініціатором створення Всеукраїнського фестивалю фільмів, теле- і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча», який 14 років проводив за підтримки Держкомтелерадіо, Мінкультури та інших органів влади, творчих спілок. Завдяки цьому фестивалю виявляв і підтримував юні таланти, заохочував молодих творців.

Олександр Іванович пішов із життя в Міжнародний день захисту дітей, активно готуючись до 15-го дитячого фестивалю фільмів, телевізійних і радіопрограм «Золоте курча».