Ройченко Олександр Олександрович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олександр Ройченко

Олександр Олександрович Ройченко (9 жовтня 1911 в с. Хотень Сумської області - помер 5 жовтня 1943 в шпиталі в Носівці, після бойового поранення) – військовик, старший лейтенант, учасник Німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу (посмертно).

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчався в фабрично-заводському училищі в Сумах, працював токарем на заводі ім. Фрунзе. В 1933 році був призваний на службу до лав Червоної Армії. Одночасно навчався у військовому училищі, служив командиром прикордонної застави. З перших днів війни був у бою. Воював на Брянському та Центральному фронтах, звільняв Чернігівщину від німецьких окупантів.

В бою біля с. Верхолісся Чорнобильського району, під час форсування Дніпра був тяжко поранений і відправлений в шпиталь, що знаходився в Носівці. Та врятувати воїна не вдалося. Похований у м. Носівці на кладовищі по вул. Княгині Ольги.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 жовтня 1943 року за мужність і героїзм, виявлені при визволенні Чернігівщини і форсуванні Дніпра, командиру 2-ї мінометної роти 1033-го стрілецького полку 280-ї Конотопської стрілецької дивізії старшому лейтенанту Ройченку О. О. посмертно присвоєне звання Героя Радянського Союзу.

Посилання[ред. | ред. код]