Островецький Леонід Андрійович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 23:16, 9 січня 2024, створена Perohanych (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Леонід Андрійович Островецький (народився у 1956 році в Держанівці – помер у 2014) — кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Життєпис[ред. | ред. код]

Джерело: збірник праць Миколи Супруна «Мої науково-педагогічні стежки: вибрані публікації», Київ, 2023. Сторінка 13.

Народився в родині вчителів-математиків Андрія Леонтійовича та Любові Дмитрівни Островецьких, які все своє життя плідно працювали в Держанівській середній школі.

У 1973 році закінчив із Золотою медаллю школу і вступив на математичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. В 1978 році із відзнакою закінчив факультет і був зарахований до аспірантури Інституту математики Академії наук України. Закінчення аспірантури закінчилося успішним захистом кандидатської дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.

Молодого талановитого вченого було запрошено на роботу на фізико-математичний факультет Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка. На цьому факультеті Леонід Андрійович пройшов науково-педагогічний шлях від асистента кафедри вищої математики до доцента, основоположника власної наукової школи.

Тяжка хвороба завадила йому захистити докторську дисертацію, що була вже ним підготовлена…

Пішов із життя Леонід Андрійович у 2014 році, залишивши після себе вагомий теоретичний спадок й цілу плеяду своїх учнів – вчителів математики, фізики та астрономії.

Випускники Держанівської школи 1973 у 2003.jpg

На фото зустріч випускників Держанівської середньої школи 1973 р. на святкуванні 30-річчя випуску у 2003 р. Класний керівних Штепура Віра Григорівна зі свої класом (зліва від неї у верхньому ряді другий від краю Островецький Леонід Андрійович; другий справа в нижниьому ряді - Постой Віктор Петрович).