Овод Володимир Васильович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Володимир Овод

Володимир Васильович Овод (народився 6 грудня 1953 в Носівці) — науковець-мікробіолог, нині живе і працює в м. Тампере (Фінляндія). Співавтор практикуму “Імунологія”. Має патенти на винаходи.

Вів спецкурс “Імунохімія”.[1]

Овод Володимир Васильович[ред. | ред. код]

Нарис у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Закінчив Носівську СШ № 1 у 1971 році, навчався на біологічному факультеті КДУ ім. Т.Г. Шевченка.

З 1987 року працює в місті Тампере в Фінляндії. З 1998 року – на фірмі FIT Biotech, що працює над створенням ДНК-вакцин проти ВІЛ-СНІДу. Володимир Васильович досконало володіє сучасними біотехнологіями. Він автор багатьох статей та оглядів, опублікованих у наукових журналах СРСР, України та світу, має патенти на наукові відкриття.

Студенти біологічного факультету КДУ ім. Т. Г. Шевченка використовують у навчанні посібник «Імунологія. Практикум», одним із співавторів якого є В. Овод. Нині готується друге, значно розширене і доповнене видання підручника українською мовою і основну роботу з підготовки книги виконує наш земляк.

Книги[ред. | ред. код]

Иммунология : Практикум : Учебное пособие для биологических специальностей вузов / Е. У. Пастер, В. В. Овод, В. К. Позур, Н. Е. Вихоть. Киев : Выща шк. : Изд-во при Киев. гос. ун-те, 1989. 302 с.: ил.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Кафедра мікробіології та імунології, ННЦ Інститут біології та медицини

Посилання[ред. | ред. код]