Мариненко Ярослав Олександрович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Ярослав Мариненко

Ярослав Олександрович Мариненко, позиний «Бандера» (народився 20 травня 1991 в Ніжині – помер 17 січня 2023 під Бахмутом) — випускник Плосківської середньої школи, інструктор з тактико-спеціальної підготовки в навчальному центрі у складі 135 обухівського батальйону територіальної оборони. Загинув на Російсько-українській війні під час виконання бойового завдання.

Життєпис

Джерело: Носівщина в жалобі, Життя громади - інформаційний бюлетень Носівської міської ради, 25 січня 2023

Ярослав народився в Ніжині. Перший клас закінчив в Ніжинській середній школі № 13. Продовжив навчання в Плосківській середній школі. В 2008 році закінчив школу і вступив до НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" на кафедру динаміки, міцності машин та опору матеріалів механіко-машинобудівного інституту. Закінчивши у 2014 році магістратуру з відзнакою, пішов працювати в Державний науково-дослідний інститут МВС України.

З 2015 року почав працювати в ДП "НАЕК "Енергоатом"" на посаді старшого інженера (займався розрахунками міцності конструкцій атомних станцій і подовженням експлуатації атомних енергоблоків). Активно займався спортом.

З 2014 проходив вишколи і навчання в Добровольчому українському корпусі «Правий сектор». Брав участь в навчаннях Українського легіону і територіальної оборони. Активно займався військово-тактичною грою в страйкбол.

З першого дня повномасштабної війни долучився добровольцем до лав ЗСУ. Обіймав посаду інструктора з тактико-спеціальної підготовки в навчальному центрі у складі 135 обухівського батальйону територіальної оборони. У грудні долучився до штурмового підрозділу ГУР МО. Під час виконання бойового завдання під Бахмутом 17 січня 2023 року загинув, віддавши життя за Україну.

Поховано Ярослава буде у с. Плоске.