Редагування Кропив'янський Микола Григорович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
== Останні роки життя ==
 
== Останні роки життя ==
[[31 травня]] [[1938]] року заарештований у Рибінську, а [[20 липня]] [[1940]] — засуджений до 5 років позбавлений волі. Покарання відбував у Усть-Вимському таборі (нині Республіка Комі), звідки звільнився 1943 року. Перший час проживав у Буїнську, а після визволення України від німецько-фашистських загарбників повернувся до Ніжина, працював лісником. Через два роки перебрався до Москви, але [[27 квітня]] [[1948]] року вимушений знову повернутися до Ніжина, виконуючи заборону на проживання в столиці. Уродженець Веркіївки, письменник Юрій Мушкетик пригадує, що зустрічався з Миколою Кропив'янським, коли той працював конюхом у ніжинській лікарні:
+
[[31 травня]] [[1938]] року заарештований у Рибінську, а [[20 липня]] [[1940]] — засуджений до 5 років позбавлений волі. Покарання відбував у Усть-Вимському таборі (нині Республіка Комі), звідки звільнився 1943 року. Перший час проживав у Буїнську, а після визволення України від німецько-фашистських загарбників повернувся до Ніжина, працював лісником. Через два роки перебрався до Москви, але [[27 квітня]] [[1948]] року вимушений знову повернутися до Ніжина, виконуючи заборону на проживання в столиці. Письменник Юрій Мушкетик пригадує, що зустрічався з Миколою Кропив'янським, коли той працював конюхом у ніжинській лікарні. Помер у Ніжині.
  
:''«1945-го Кропив'янського випустили, і я його бачив: у куфайці, борода до пояса. Колишній комдив влаштувався конюхом при лікарні, просив у людей шматки хліба. І помер під парканом».''
+
В 1956 році безпідставно репресованого М. Г. Кропив'янського реабілітовано.
Пізніше Мушкетик дізнався від матері, що Кропив'янський розстріляв його діда Онуфрія Бутка за те, що той їздив до Києва уповноваженим від села обирати гетьмана. Прострілений і проколотий багнетом наскрізь дід вижив, але посилання в Сибір при розкуркулюванні не уникнув.
 
 
 
Помер Микола Кропив'янський у Ніжині.
 
 
 
В 1956 році М. Г. Кропив'янського реабілітовано, як безпідставно репресованого.
 
  
 
== Радянські нагороди та вшанування ==
 
== Радянські нагороди та вшанування ==

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)