Каленик Станіслав Михайлович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Станіслав Каленик

Станіслав Михайлович Каленик (народився 1950 в селі Дебрево — помер 13 квітня 2024) — полковник міліції, працював начальником Чернігівського обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю.

Життєпис[ред. | ред. код]

З родини Калеників з лісництва. Навчався у Носівській школі № 3, однокласник Ткаченка Володимира Тимофійовича та Івахно Ольги Іванівни, також Кравченка Миколи Степановича, Нечепи Василя Григоровича, Какало Надії і Чаленка Олександра.

Жив у Чернігові, все життя пропрацював слідчим.

Спогад Станіслава Каленика[ред. | ред. код]

Станіслав Каленик сам розповідав Василеві Чепурному:

«Послав мене начальник Чернігівського обласного УМВС Євдокимов зачитати постанову ДКНС в приміщенні Руху (тоді — вул. Щорса, тепер — Івана Мазепи, 4). А було вже під вечір. Співголова краєвого Руху Олександр Котенко каже: «У нас робочий день закінчується!» І випровадив Каленика та ще одного міліціонера.
Тоді я дзвоню Євдокимову, підклавши на трубку газету, щоб голос змінити: «Ми із Руху. Тут ваші приходили, так ми на завтра ждемо бойовиків із Галичини — хай ваші завтра приходять, ми їм покажемо!». І Євдокимов каже Каленику: «Та ну їх! Завтра там бойовики будуть! Ще нам бійки не хватало!». І більше читати постанову ДКНС не посилав...