Редагування Какало Олексій Васильович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 52: Рядок 52:
  
 
Подолавши 70-літній рубіж, Олексій Васильович Какало залишається все таким же натхненним і завзятим, сповненим задумів і бажання творити, ще не раз залишити схвильований слід в душах людей.
 
Подолавши 70-літній рубіж, Олексій Васильович Какало залишається все таким же натхненним і завзятим, сповненим задумів і бажання творити, ще не раз залишити схвильований слід в душах людей.
 
== «Поет мистецтва» ==
 
: ''Джерело: {{Cite web | url = https://kirovograd24.com/photo/2022/01/27/-poet-mistetstva-.htm?print | title = «Поет мистецтва» -  | publisher =Кіровоград 24: Портал про місто | author = Микола Правда - старший науковий співробітник Музею мистецтв | date = 27 січня 2022 }}''
 
Народився художник 27 січня 1942 року у селі Держанівка колишньому Носівському районі, нині Ніжинський район на Чернігівщині. Цей край дав світові багато видатних художників серед них Сергій Шишко, Микола Самокиш, Андрій Пархоменко, Микола Стратилат. Серед цих імен чільне місце займає Олексій Какало. Дитинство митця припало на повоєнні роки. Перший мистецький досвід у маленького Олексія був, коли він малював сажею на печі, старанно повторюючи мамині замальовки для вишивання.
 
 
Після навчання в школі, в залізничному училищі та службі в армії Олексій Какало став студентом Київського художнього інституту. Викладачами були Віктор Пузирков, Карпо Трохименко, Петро Басанець. Саме під впливом їх творчості відбулося становлення молодого художника. Олексій Какало пробував себе у різних стилях живопису, як портретист, пейзажист, майстер побутового жанру. Творчість Олексія Какала нерозривно повязана з історією, природою, культурою Чернігівщини.
 
 
З 1971 року Олексій Какало учасник різноманітних виставок, як на місцевому так і на загальнодержавному рівні. Митець організовував свої персональні виставки у Києві (1993, 2006), Чернігові (1993, 2003), Славутичі (1994). Під час демонстрації цих виставок художник розкрився, як чудовий портретист, пейзажист, майстер реалістичного жанру. Його творчість яскрава, прониклива, як то кажуть в мистецьких колах «смачна». Його реалістичний живопис захоплює душу, дарує глядачу відчуття сюжету твору. Особливо захоплюють його пейзажі рідної Чернігівщини, в яких він просто кохався і показував через них красоту природи рідного краю.
 
 
Олексій Какало довгий час працював в Чернігівських художньо-виробничих майстернях (1971-1997). У 2000 році він був обраний головою Чернігівської обласної організації національної спілки художників України. Його роботи зберігаються у музеях Чернігова, Новгород-Сіверського, Чугуєва і тепер вже і Кропивницького.
 
 
Перебуваючи у відрядженні у місті Чернігові наукові співробітники Музею мистецтв зустрілися з [[Ткаченко Віра Василівна |Вірою Василівною Ткаченко]], дружиною митця. Під час спілкування Віра Василівна висловила побажання передати деякі роботи свого чоловіка на Кіровоградщину, оскільки сама вона народилася в селі Новий Стародуб колишнього Петрівського району, нині Олександрійського району Кіровоградської області.
 
 
В експозиції «Поет мистецтва» представлені 7 робіт митця: «Лугові квіти», 2008; «Випадковий натюрморт», 2018; «А сорочка мамина серцю мила (Віра Ткаченко-дружина художника), 2018; «Заграй мені дударику, 2017»; «Весна», 1998; «Весна. Болотце», 2010; «Білявка», 1998.
 
 
Творчість Олексія Какала є відносно новою для вибагливого кропивницького поціновувача мистецтва. В ній відвідувач зможе побачити                і красу весни, і чудові та проникливі жіночі портрети, і пейзажі неповторної природи Полісся. Тож не пропустіть можливість помилуватися яскравими та вишуканими роботами справжнього «Поета мистецтва».
 
  
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)