Редагування З історії освіти Носівщини

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 77: Рядок 77:
 
# [[Вчительські династії]]
 
# [[Вчительські династії]]
 
# [[Вчителі Носівщини]]
 
# [[Вчителі Носівщини]]
 
== Ще один ювілейний спогад про 2018 рік ==
 
: ''Джерело: {{Cite web | url = https://www.facebook.com/groups/628795813914575/posts/6521846477942783 | title = Ще один ювілейний спогад про 2018 рік | publisher = Носівка Nosivka Nosowka | author = [[Фурса Валерій Михайлович|Валерій Фурса]] | date = 2 серпня 2023 }}
 
У 2013 році, до 145-річного ювілею рідної Носівської першої школи, встиг видати книгу про славну історію нашого закладу. І пообіцяв зробити книгу про історію освіти Носівщини.''
 
 
Матеріали про освітні заклади – школи, дитсадки, дитбудинки, училища, СЮТ, Будинок школярів (ЦДЮТ), інші, збиралися вже десятиліттями і нарешті мали оформитися в книгу.
 
 
Звертався до сотень людей – вчителів, директорів, колишніх випускників різних років, знаючих людей аби вони поділилися своїми спогадами, матеріалами, фотографіями про історію того чи іншого закладу. І, в переважній більшості випадків, знаходив підтримку і готовність людей допомогти мені у цій справі.
 
 
Одним із джерел книги були публікації [[Рогоза Георгій Георгійович|Рогози Г.Г.]] про стан нашої освіти, які друкувалися в районній газеті в 1967 році. Декілька шкільних робіт про історію своїх шкіл, написаних пошуковцями-вчителями та учнями Носівських с/ш №2, №3, Адамівської, Селищенської, Досліднянської, Держанівської зберегла і передала мені [[Гавриш Катерина Михайлівна|Гавриш К.М.]] Прекрасні фотоальбоми надали для роботи над книгою вчителі Козарської школи…
 
 
Поділилися своїми спогадами мої батьки, [[Кияниця Василь Васильович|Кияниця В.В.]], [[Прищепа Дмитро Олександрович|Прищепа Д.О.]], [[Чуєнко Наталія Іванівна|Чуєнко Н.І.]], [[Волошин Володимир Григорович|Волошин В.Г.]], [[Єфіменко Микола Сергійович|Єфіменко М.С.]], [[Бондарчук Євген Григорович|Бондарчук Є.Г.]], подружжя - [[Шевела Микола Григорович|Шевела М.Г.]] та Шевела Л.П., Мархай Я.В., Кириленко О.Г., Чуб А.І., Царик Г.В., [[Чекан Алла Борисівна|Чекан А.Б.]], [[Іващенко Сергій Данилович|Іващенко С.Д.]]… Всіх тут просто не маю змоги назвати, але їхні матеріали, із зазначенням їхнього авторства, є в першій та другій книгах «З історії освіти Носівщини».
 
 
Зовсім випадково, за декілька днів до завершення дізнався, що Чернігівська облдержадміністрація проводить щорічний конкурс на підтримку робіт авторів Чернігівщини і кращі роботи друкує державним коштом. Буквально за декілька днів оформив усі матеріали відповідно до вимог того конкурсу і подав електронну версію книги. З травня по липень чекав очікував результатів роботи журі. Ще до офіційного оголошення підсумків дізнався, що книгу не надрукують. А коли серед переможців конкурсу побачив і самих членів журі і керівників чернігівської спілки письменників то ще раз зрозумів, що в подібних конкурсах брати участь не має жодного сенсу. Та й махнув рукою на той Чернігів. Обійдемося і без такої їхньої «підтримки своїх авторів».
 
 
А 150-річний ювілей школи вже був не за горами, тому виникло рішення видати окремою книгою історію закладів міста, а наступного року – історію закладів району.
 
 
Задля цього розділив книгу, встиг дописати ще 100 сторінок різних матеріалів, які з’явилися, немов на замовлення, і в останні дні серпня 2018 року здав книгу до друку в Ніжинське видавництво ПП Лисенко. І через місяць мав на руках майже сотню новеньких книг. Таким був мій подарунок рідній школі до її свята.
 
 
Частину накладу для бібліотек району закупила наша мерія, частину книг подарував тим людям, які мені найбільше допомагали у роботі над книгою, частину книг придбали наші громадяни, які цікавляться історією шкіл Носівки.
 
 
Зараз матеріали, що надруковані в першій книзі «З історії освіти Носівщини. Освітні заклади Носівки», можна прочитати в Енциклопедії Носівщини. І доповнити матеріали Енциклопедії новими цікавими невідомими відомостями.
 
 
А в мене залишився лише єдиний, особистий примірник.
 
 
Така ось ювілейна історія.
 
  
 
[[Категорія:Книги]]
 
[[Категорія:Книги]]

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблон, використаний на цій сторінці: