Редагування Гармаш Карпо Григорович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 14: Рядок 14:
 
:''„26 травня 1908 року Гармаш Карпо Григорович, син козака, витримав у Київському першому міському двокласному училищі екзамен із знання курсу двокласних міських училищ Південно-Західного краю і виявив наступні успіхи: в Законі Божому – добре (4), в Російській мові – добре (4), в Арифметиці – добре (4), в Геометрії – добре (4), в Російській історії – добре (4), в Російській та Загальній географії – відмінно (5), в Чистописанні – задовільно (3), в Кресленні – добре (4).”''
 
:''„26 травня 1908 року Гармаш Карпо Григорович, син козака, витримав у Київському першому міському двокласному училищі екзамен із знання курсу двокласних міських училищ Південно-Західного краю і виявив наступні успіхи: в Законі Божому – добре (4), в Російській мові – добре (4), в Арифметиці – добре (4), в Геометрії – добре (4), в Російській історії – добре (4), в Російській та Загальній географії – відмінно (5), в Чистописанні – задовільно (3), в Кресленні – добре (4).”''
  
Наступного року Карпо спробував здати іспити на ступінь аптекарського помічника, але дві перші спроби виявилися невдалими. Проте у молодого чоловіка виявився твердий характер, наполегливість та працьовитість і велика жага до навчання. Через низьке походження його лише з четвертого разу приймають до університету. Диплом Імператорського Університету Святого Володимира в м. Києві (нині – Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка) свідчить, що аптекарський учень Карпо Григорович Гармаш, козак, православного сповідання, витримав у цьому університеті встановлене випробування, Медичним факультетом удостоєний в 28-й день травня 1914 року ступеня аптекарського помічника з відзнакою, з правами і перевагами присвоєними цьому ступеню. Тривалий час він служив у аптеках м. Києва – Києво-Галицькій, а потім – в аптеці Зейделя на Хрещатику, і всюди мав прекрасну репутацію. Після громадянської війни він повернувся до Носівки, де також працював в аптеці до 1937 року.
+
Наступного року Карпо спробував здати іспити на ступінь аптекарського помічника, але дві перші спроби виявилися невдалими. Проте у молодого чоловіка виявився твердий характер, наполегливість та працьовитість і велика жага до навчання. Через низьке походження його лише з четвертого разу приймають до університету. Диплом Імператорського Університету Святого Володимира в м. Києві (нині – Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка) свідчить, що аптекарський учень Карпо Григорович Гармаш, козак, православного сповідання, витримав у цьому університеті встановлене випробування, Медичним факультетом удостоєний в 28-й день травня 1914 року ступеня аптекарського помічника з відзнакою, з правами і перевагами присвоєними цьому ступеню. Тривалий час він служив у аптеках м. Києва – Києво-Галицькій, а потім – в аптеці Зейделя на Хрещатику, і всюди мав прекрасну репутацію. Після громадянської війни він повернувся до Носівки, де також працював в аптеці до 1937 року.
  
[[20 липня]] 1937 року, наступного дня після новосілля, до нового господарства Гармаша прийшли з обшуком співробітники НКВС, знайшли стару газету, якою була застелена скриня, а в тій офіційній партійній газеті були надруковані статті вже розстріляних партійних діячів. Цього виявилося досить, щоб Карпо Григорович був репресований і 31 грудня 1943 року помер на засланні. Сім'я втратила батька і чоловіка, у неї також було відібрано половину нового будинку, де оселився керівний працівник районного відділу НКВС. В 1959 році Верховний Суд УРСР реабілітував К. Г. Гармаша посмертно. Такою була доля талановитої і працьовитої людини в ті лихі часи.
+
[[20 липня]] 1937 року, наступного дня після новосілля, до нового господарства Гармаша прийшли з обшуком співробітники НКВС, знайшли стару газету, якою була застелена скриня, а в тій офіційній партійній газеті були надруковані статті вже розстріляних партійних діячів. Цього виявилося досить, щоб Карпо Григорович був репресований і 31 грудня 1943 року помер на засланні. Сім'я втратила батька і чоловіка, у неї також було відібрано половину нового будинку, де оселився керівний працівник районного відділу НКВС. В 1959 році Верховний Суд УРСР реабілітував К. Г. Гармаша посмертно. Такою була доля талановитої і працьовитої людини в ті лихі часи.
  
Історію життя та документи Карпа Григоровича Гармаша, свого діда, зберіг випускник Носівської середньої школи № 1 1955 року, срібний медаліст [[Колесніченко Юрій Васильович|Юрій Васильович Колесніченко]] – головний конструктор Броварського заводу порошкової металургії, лауреат Державної премії України за 1988 рік, заслужений працівник промисловості України.
+
Історію життя та документи Карпа Григоровича Гармаша, свого діда, зберіг випускник Носівської середньої школи № 1 1955 року, срібний медаліст [[Колесніченко Юрій Васильович|Юрій Васильович Колесніченко]] – головний конструктор Броварського заводу порошкової металургії, лауреат Державної премії України за 1988 рік, заслужений працівник промисловості України.
  
 
[[Категорія:Люди Г]]
 
[[Категорія:Люди Г]]

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблон, використаний на цій сторінці: