Воловник Іван Костянтинович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Іван Костянтинович Воловник (народився 19 липня 1936) — господарник, голова колгоспу імені Шевченка в селі Держанівка, голова колгоспу імені Кірова в Носівці, депутат Верховної Ради УРСР 10-го скликання.

Життєпис[ред. | ред. код]

З 1953 року — причіплювач, тракторист, помічник бригадира тракторної бригади колгоспу імені Кірова.

Член КПРС з 1960 року.

Освіта вища. Закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут Київської області.

У 1965—1972 роках — заступник голови, агроном, з 1972 року — голова колгоспу імені Шевченка села Держанівки Носівського району Чернігівської області.

Потім — на пенсії в місті Носівці Чернігівської області.

Зі спогадів[ред. | ред. код]

Віра Сотниченко у спогадах (Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.) написала:

Серед ветеранів колгоспного життя чільне місце займав і Воловник Іван Костянтинович, який працював головою колгоспу ім. Шевченка в Держанівці, куди возили керівників і спеціалістів навчатись, як потрібно вирощувати свиней і вести відгодівлю ВРХ, створювати кормову базу для тваринництва. Багато побудував Іван Костянтинович виробничих і соціально-побутових приміщень, доріг у селі. Як кращий господарник він обирався депутатом Верховної Ради України. Затим був обраний головою колгоспу ім. Кірова в Носівці, де постійно проживав. Дуже боляче, як і інші, сприймає руйнацію колгоспів, а як інакше – це ж їх життя, їх праця.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • газета «Деснянська правда» (Чернігів) — 1980 рік — лютий