Редагування Васюк Анатолій Максимович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 3: Рядок 3:
 
'''Анатолій Максимович Васюк''' (народився [[14 квітня]] [[1940]] в місті Остер — помер [[24 серпня]] [[2018]] в Носівці) — музикант і педагог, викладач по класу флейти і кларнета [[Носівська музична школа|Носівської музичної школи]].  
 
'''Анатолій Максимович Васюк''' (народився [[14 квітня]] [[1940]] в місті Остер — помер [[24 серпня]] [[2018]] в Носівці) — музикант і педагог, викладач по класу флейти і кларнета [[Носівська музична школа|Носівської музичної школи]].  
  
== До життєпису ==
 
 
Грав на саксофоні в ансамблі, створеному орієнтовно у 1967-68 роках викладачами нещодавно створеної в 1965 році [[Носівська музична школа|Носівської музичної школи]]. Ансамбль грав сучасні джазові композиції та популярні естрадні мелодії тих часів.<ref>{{cite web | url = https://www.facebook.com/groups/628795813914575?multi_permalinks=4439622449498540&hoisted_section_header_type=recently_seen | title = До історії Носівської музичної школи| publisher = Носівка Nosivka Носовка | author = Валерій Фурса | date = 27 вересня 2021}}</ref>
 
Грав на саксофоні в ансамблі, створеному орієнтовно у 1967-68 роках викладачами нещодавно створеної в 1965 році [[Носівська музична школа|Носівської музичної школи]]. Ансамбль грав сучасні джазові композиції та популярні естрадні мелодії тих часів.<ref>{{cite web | url = https://www.facebook.com/groups/628795813914575?multi_permalinks=4439622449498540&hoisted_section_header_type=recently_seen | title = До історії Носівської музичної школи| publisher = Носівка Nosivka Носовка | author = Валерій Фурса | date = 27 вересня 2021}}</ref>
  
Рядок 29: Рядок 28:
  
 
[[Кияниця Василь Васильович|Василь Кияниця]]
 
[[Кияниця Василь Васильович|Василь Кияниця]]
 
== Соло на флейті для Вчителя ==
 
:''(з газети "[[Носівські вісті]]" від.....  )''
 
 
У ТОМУ далекому році йому, жителю Остра, було двадцять п'ять. Він їхав із дипломом Ніжинського культосвітнього училища за призначенням у Носівський райвідділ культури і енергія творчих задумів переповнювала його думки й серце. І всі райдужні, в обрамленні яскравих тонів та мажорних звуків. Як кожен справжній музикант, віз у собі море мелодій, одна від одної краща і довершеніша.
 
 
А вона тоді лишень народилася. Відлік її віку вівся ще місяцями. Ніжна, тендітна, але вже також настроєна на величну перспективу.
 
 
Їх познайомили. І з того дня і по сьогодні вони нерозлучні вже рівно 35 років. Він – завідуючий відділом по класу духових інструментів Анатолій Максимович Васюк і Вона – [[Носівська музична школа]]. Вони настільки зріднилися, що рідніших у неї тепер немає. Не зрозуміло тільки кому з них хто ким доводиться: чи то він її батько, а чи її син. Та хіба ж важливо. Вона свого Максимовича любить за те, що в його трудовій книжці єдиний запис про прийом на роботу у Носівську музичну школу, за вірність справі і своєму колективу, за те, що він – найкращий педагог школи – її гордість. Коли Анатолій Максимович, розповідаючи про себе, повідав, що за 35 років не був жодного разу на лікарняному листку, я була у захваті від почутого. Звісно запитала, як це йому вдалося, і дізналася, що він окрім музики, з дитинства дружить зі спортом, був призером по боротьбі в Ніжині, в Носівці – з шахів, не цурається фізичної праці. Але вже пізніше, коли наодинці перечитувала нотатки розмови, аналізувала факти, раптом несподівано зробила відкриття: це сама Школа оберігала від хвороб і негараздів свого кращого Педагога.
 
 
Поки що він найбільше у школі виховав випускників – понад 60 і 25 із них стали професійними музикантами. Хто уважно слідкує за новинами культурного життя району, вже неоднораз зустрічав згадку про те, що нинішні викладачі музичної школи [[Сушко Ігор Олександрович|Ігор Олександрович Сушко]] та [[Тимко Олександр Олександрович|Олександр Олександрович Тимко]] були його вихованцями. Проте, чому були? Вони й тепер, вже будучи колегами, не перестають вважати себе його учнями. З ним поряд почуваються надійно. Але й ті випускники, котрі грають в оркестрах країни, навіть у президентському і Національної гвардії, або ще навчаються в училищах, вищих учбових закладах (учень [[Веремійко Віталій|Віталій Веремійко]] став першим студентом Донецької консерваторії), приїжджаючи додому, неодмінно знаходять час, щоб зустрітися з улюбленим учителем.
 
 
Розгадати цю таємницю прихильності учнів до учителя мені допоміг директор музичної школи [[Куклюк Віктор Олександрович|Віктор Олександрович Куклюк]]. Він розповів, що за 18 років спільної праці мав численні нагоди вивчати педагогічний почерк Максимовича, і зрозумів, що він грунтується на батьківському підході до кожного учня. Тобто, слабенького в успішності старається впевнити, що той може опанувати інструментом, якщо повірить у власні сили і буде наполегливо працювати. А здібному учневі не дозволяє зупинитися у рості ні на мить. Дає ускладнені завдання, розвиває його творчий потенціал. Діти з його класу беруть участь в інструментальних ансамблях різного складу, в оркестрі. А вже коли вихованець відчує душевний потяг до музики і вирішить, що вона буде його майбутньою професією, Анатолій Максимович не жалкує позаурочного часу ні в будні ні у вихідні. Готує з ним програму і супроводжує на конкурс (скільки грамот привозили його учні, а значить – нагороджували й учителя). А в кінці-кінців, коли позаду випуск, а попереду – вступні екзамени до училища, учитель “муштрує” вихованця, аж поки той не їде на випробування. І неодмінно поїде з ним. Ще не було такого випадку, щоб учні Максимовича “провалювалися” на екзаменах. Я щораз також поряд з ним – завершив свою розповідь директор школи, - і бачу як учитель дає останні настанови учневі: головне – не хвилюйся, почувай себе так, ніби ти на уроці, граєш для мене. Ось вони й грають, як для учителя, відчуваючи його духовну підтримку. Ця єдність, цей зв’язок вже неможливо порушити. Він залишається назавжди.
 
 
Та не підозрюють учні, що став Анатолій Максимович справжнім педагогом, завдяки тому, що в дитячі роки зустрівся сам з добрими людьми, котрі допомогли йому протоптати стежину до мрії.
 
 
Він і сам не знає, звідки вона взялася у його серці. Каже мабуть, це доля так розпорядилася. Бо жили ми в Острі під самісіньким клубом. І як же мені туди не ходити, коли там було завжди весело.
 
 
:— А коли купили для клубу набір духових інструментів для оркестру (я тоді вчився у 6 чи 7 класі), то вже для мене там наче медом намазали. Я був ще малий для оркестру, але ходив на усі репетиції, слухав. Дивився, старався й словечка не пропустити, що говорить художній керівник. Мене не проганяли. Так було тривалий час. Аж якось доля змилостивилась наді мною – вибув із колективу один учасник і мені запропонували спробувати пограти. Дали тенор – пішло на диво все, як по маслу. Вивчив ноти і вже згодом опанував майже усі інструменти. Трішки я порушив послідовність, бо не сказав, що перед цим навчився грати на акордеоні. У нас у школі учителем співів був колишній військовий музикант. Прізвище його Нелюбін, а ім’я забув – він осетинець і воно було незвичним, не запам’яталось. У нього був власний акордеон, з яким він не розлучався ні на уроках, ні на заняттях хору, ні на танцювальних вечорах. А мені страшенно хотілось на ньому грати. От і чекав терпляче тої миті, коли учитель вийде на перерву. Я швиденько хапав інструмент і ну бігати пальцями по клавішах і кнопках. Я ж придивлявся, як це робить учитель. В мене вже стали виходити нескладні мелодії. І якось я таки впіймався за грою. Та учитель не сварився, він став мене вчити. А потім був цьому радий, бо я вже міг підміняти його на танцях.
 
 
:— У мене довго не було жодного власного інструмента. Аж поки не заробив у нашому порту гроші (розвантажував баржі), тоді купив гітару. Це був на той час дуже модний інструмент. Двоюрідний брат, друзі показали, що вміли, а далі сам навчався. Якби ж у нас тоді була музична школа, я б неодмінно туди записався. А так її відкрили, коли я закінчив школу. Закінчив і вступив до Ніжинського культосвітнього училища на духовий відділ – по класу тенора. А звідти вже направили в Носівку керівником духового оркестру в будинок культури. Та якраз у цей час організовувалася музична школа і мені запропонували спробувати себе на посаді учителя. Я погодився, набрав перших 12 учнів. Дев'ять із них стали потім музикантами. Ігор Сушко із цього першого випуску. Учив дітей і сам учився. У Чернігові відкрили музичне училище і я вступив заочно по класу кларнета. Оце і все. Роки збігли, не зогледівся, що вже ось і пенсія підійшла…
 
 
Це, скажу вам чистосердечно, лише за документами Максимовичу сьогодні шістдесят. А насправді має вигляд і саме головне, ще так почуває себе, значно молодшим. Життєрадісний, енергійний, завжди невловимо заклопотаний. Тільки що був, кажуть, у музичній школі і вже побіг у районний будинок культури (він активний учасник художньої самодіяльності), краще зателефонуйте до нього і домовтеся про зустріч, бо в нього вільного часу, щоб десь сидів без справ, не буває. Але з готовністю все залишить, якщо комусь потрібна його допомога. Він – душа колективу музичної школи. Такого добропорядного товариша, як він, ще не так то й легко знайти.
 
 
І такого турботливого сім'янина, прекрасного батька. Максимович дуже вдоволений, що дружина [[Васюк Людмила Василівна|Людмила Василівна]], учителька філології [[Носівська середня школа № 1|Носівської СШ №1]], у всьому його підтримує. Донька [[Васюк Олена|Олена]] і син [[Васюк Євген|Євген]], старанно навчалися, обоє закінчили середню школу із золотою медаллю. А плюс до цього ще були батьковими учнями по класу флейти і кларнету. Олена, як і тато, має перший розряд із шахів. Професійні шляхи дітей різні і не пов’язані з музикою. Але музика все одно живе поруч з ними. У домі є різні інструменти, серед них – фортепіано. Застав якось, що воно бринькає собі тихенько і не сміливо. Заглянув у кімнату, а то онучка Маринка захоплено цікавиться звучанням клавіш. Пограв для неї, дечому повчив. Їй сподобалося. З того часу стала частенько навідуватися до дідуся на уроки, слухати як його учні грають. Потім сама пробує. Їй всього шість років, в музичну школу ще вступати рано. А ось прийти до дідуся можна коли хочеш. У нього ще стільки учнів є, яким навчатися не один рік…
 
  
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==
 
{{Примітки}}
 
{{Примітки}}
  
[[Категорія:Саксафоністи]]
 
 
[[Категорія:Музичні педагоги]]
 
[[Категорія:Музичні педагоги]]
 
[[Категорія:Шахісти]]
 
[[Категорія:Шахісти]]
 
[[Категорія:Працівники Носівської школи мистецтв]]
 
[[Категорія:Працівники Носівської школи мистецтв]]
[[Категорія:Поховані на Центральному кладовищі в Носівці]]
 
 
[[Категорія:Люди В]]
 
[[Категорія:Люди В]]

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: