Звіт міського голови Носівки за 2019

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Звіт міського голови Носівки Володимира Ігнатченка за 2019 рік

Аналіз бюджету Носівської міської ради[ред. | ред. код]

За звітний період до загального та спеціального фондів міського бюджету надійшло майже 175 мільйонів гривень. З них отримано дотацій та субвенцій - понад 83 мільйона гривень.

До загального фонду власних і закріплених доходів за 2019 рік надійшло 85,5 мільйонів гривень. В порівнянні з минулим роком доходи збільшилися майже на 30% (на 20 млн). Варто нагадати, що до об'єднання зведений бюджет нинішньої території громади складав 19,4 мільйона гривень.

Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який складає 46% всіх доходів. Всього до бюджету міської ради за звітний період надійшло майже 40 мільйонів гривень. Надходження єдиного податку складають майже 20 мільйонів, або 22,4% загального обсягу міського бюджету за власними та закріпленими доходами. Це друга позиція в структурі дохідної частини міського бюджету. Плата за землю в структурі власних і закріплених доходів займає 20,3 %. За звітний період від фізичних і юридичних осіб земельного податку і орендної плати надійшло майже 17,5 мільйонів гривень.

Видатки загального фонду міського бюджету за 2019 рік склали майже 144 мільйона гривень та спеціального - майже 33 мільйони. В порівнянні з минулим роком видатки зросли майже на 30 мільйонів.

Основними статтями видатків, як і в попередні роки стали асигнування на освіту - 57,8% (83,119), культуру – 4,0 % (5,800), фізичну культуру та спорт – 1,7 % (2,467), житлово-комунальне господарство – 5,0 % (7,228), соціальний захист – 4,4 % (6,353), економічну діяльність (утримання доріг комунальної власності, заходи із землеустрою, розроблення схем планування та забудови територій) – 2,6 % (3,669) та близько 14% (18,918) - передача коштів до інших бюджетів на утримання закладів бюджетної сфери на умовах спів фінансування та на заходи у сфері соціального захисту, охорони здоров'я відповідно до потреби мешканців громади, на співфінансування інвестиційних програм та проектів.

Освіта[ред. | ред. код]

Тепер деталізуємо цифри. Майже 60 % бюджету у 2019 році використали на освітянську галузь, яка однозначно у пріоритеті фінансування. Щороку ми вкладаємо та залучаємо солідні кошти на цю галузь, адже розвиток освіти - це інвестиція в майбутнє нашої громади і України. Так, у 2019 році обсяг бюджетних призначень цієї галузі склав понад 91 мільйон, з них на заробітну плату з місцевого бюджету – понад 22 млн.

За минулий рік вдалося реалізувати такі проекти:

  • капітальний ремонт частини даху міської гімназії (2 млн.150 тис грн.);
  • капітальний ремонт частини зовнішніх мереж водовідведення для забезпечення належних санітарних умов у приміщеннях міської гімназії та першої школи (близько 400 тисяч грн.);
  • реконструкція частини приміщень Володьководівицької ЗОШ під дошкільний навчальний заклад (вартість проекту майже 2,3 млн., наразі освоєно суму 1,83 млн.. грн);
  • виготовлення проектної документації та реконструкція приміщень міських шкіл №1 та №3 з облаштуванням внутрішніх туалетів – 1,09 млн грн.;
  • будівництво футбольного поля із штучним покриттям на території Володьководівицької ЗОШ (1,5 млн. грн.).;
  • закупівля та встановлення двох спортивних майданчиків для учнів першої та другої міських шкіл (250 тис.грн);
  • на відпочинок та оздоровлення пільгових категорій дітей громади(охопленно 1034 дитини) у 2019 році використано близько 500 тис.грн. з міського бюджету;
  • виготовлення проектно - кошторисної документації на будівництво багатофункціонального майданчика для Носівської міської гімназії (25 тис.грн.) та на реконструкцію спортзалу Носівської ЗОШ №2 (150 тис.грн.);
  • на утримання закладів освіти витрачено 14,2 млн.грн.; ( капітальні та поточні ремонти, придбання обладнання, забезпечення побутовими товарами, господарським інвентарем, утримання автобусів, оснащення кабінетів, лабораторні дослідження, проведення спортивних змагань, інші освітні програми)
  • на облаштування та комплектацію класних приміщень на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної освіти «Нова українська школа» у 2019 році на основі співфінансування було виділено 980 тисяч грн.

Окремо хотів би акцентувати увагу на розвитку інклюзивної освіти та підтримці дітей з особливими потребами нашої громади. Активно впроваджуючи інклюзивне навчання в закладах громади, ми намагаємося створити всі належні умови для повноцінної дошкільної та середньої освіти цих діток. Вони відвідують садочки, навчаються у школах. Тридцять дітей з особливими освітніми потребами здобувають освіту за індивідуальним навчальним планом або проходять інклюзивне навчання в закладах громади. Для їх комфорту у першій школі обладнано ресурсну кімнату, яка оснащена сучасними засобами розвитку діток. На її оснащення залучено більш, як 200 тисяч гривень.

Напередодні новорічних свят у нашій громаді відбулося урочисте відкриття ще одного дуже важливого закладу - інклюзивно-ресурсного центру, який обладнали в приміщенні міської гімназії. На капітальний ремонт приміщень та оснащення, яке повністю відповідає потребам юних відвідувачів закладу освоєно 1,052 млн.грн. Але найголовніше, що сюди дітки йдуть із задоволенням і вже мають позитивні зрушення у розвитку та спілкуванні.

Соціальні проекти[ред. | ред. код]

Найвагоміше досягнення — одержання нового спец автомобіля за урядовою програмою «Соціальне таксі», який вже майже рік надає транспортні послуги людям з порушенням опорно-рухового апарату. За звітний період такою можливістю безкоштовно було здійснено понад 300 поїздок. Міська рада взяла на себе утримання такого важливого для жителів нашої громади транспорту.

У громаді діють ряд соціально орієнтованих програм: надання адресної матеріальної допомоги, компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій автомобільним, на автобусних маршрутах та залізничним транспортом, співфінансування районних програм. На їх реалізацію у 2019 році призначалися асигнування у сумі майже 1.8 мільйона гривень.

Будівництво[ред. | ред. код]

Минулий рік цілком можна назвати будівничим для нашої громади. Адже впродовж 12 місяців 2019 року виконувалися роботи відразу на кількох будівельних майданчиках на території нашої громади.

Зокрема, проведено реконструкцію на першому поверсі адмінприміщення для створення центру надання адміністративних послуг. Цей проект реалізується за програмою разом з U - LEAD з Європою. Міська рада вже виконала свої зобов'язання згідно з договором, освоївши майже 1.5 млн. грн. Тепер чекаємо надходження меблів та програмного забезпечення від наших партнерів.

Ще один будівельний майданчик розташований у с. Володькова Дівиця — будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини (на 3-4 лікаря), яке вже на завершальному етапі. Вартість цього проекту майже 8,6 млн.грн., з яких освоєно майже 6,7 млн. грн. Залишок коштів в сумі 1904 грн для завершення розпочатого будівництва зберігаються на рахунках міської ради у відділенні Держказначейства. До речі, справжнім подарунком до свят став новенький автомобіль для медиків Володьководівицької лікарської амбулаторії.

Помітно активізувалися роботи на будівництві ЗОШ № 5 в м. Носівка. Будівельники практично завершили виконання внутрішніх робіт, виконали чималий обсяг з облаштування території закладу. Встановили там міні-футбольне поле із штучним покриттям. Тепер їх маємо вже три у громаді. Оскільки кошти з державного бюджету на завершення будівництва надійшли на рахунки обласного управління капітального будівництва, міська рада також перерахувала 1,63 млн. грн. (на умовах співфінансування - 10% міський бюджет та 90 % державний бюджет), а також на охорону та опалення об'єкта незавершеного будівництва (ЗОШ №5) перераховано 688 тис.грн. Багато моїх колег, батьків, учнів, носівчан, жителів громади побували у цій школі: збирали та встановлювали меблі, мили вікна, наводили порядок. Я хочу кожному подякувати за небайдужість, хто долучився до цієї справи,. Насправді все це робиться для наших дітей, які в подальшому будуть навчатися в даному закладі

Охорона здоров'я[ред. | ред. код]

Майже 1,4 млн. грн. з міського бюджету виділили на підтримку закладів охорони здоров'я первинної та вторинної ланки: придбання медичного обладнання, облаштування прибудинкової території ЦРЛ, поточний ремонт Носівської лікарської амбулаторії.

Комунальні послуги і благоустрій[ред. | ред. код]

Значна увага приділяється у нашій громаді розвитку комунальної служби та благоустрою території. Кожного року ми поповнюємо транспортний парк підприємства «Носівка-Комунальник». Ось і в 2019 році придбали потужний сміттєвоз, вартістю 2,24 млн.грн. а також розкидач дорожніх сумішей, парковий пилосос, фронтальний навантажувач з навісним обладнанням до транспортних засобів (372,6 тис. грн.)

Для КП "Носівські теплові мережі" придбали дровокол. (80 тис.грн).

Працівники комунальної служби постійно працюють над озелененням міста та сіл громади. Так, весною проходили громадські толоки, на яких висаджували кущі та дерева у міському парку та прибережній зоні річки. До речі, розпочаті роботи по реконструкції руслового ставка річки Носівочка в 2019 році з об'єктивних причин призупинені. Кошти субвенції зберігаються на рахунках міської ради у відділенні Держказначейства з метою їх освоєння в 2020 році на ці ж цілі.

На виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (закупівля та будівництво дитячих майданчиків, придбання іншого обладнання, будівництво та реконструкція в рамках відновлення систем вуличного освітлення) за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету та співфінансування з міського бюджету використано майже 4,5 млн.грн.

Ремонт доріг[ред. | ред. код]

Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем з року в рік. Бо щороку вкладаємо у ремонт, але практично всі дороги з асфальтовим покриттям перебувають у вкрай незадовільному стані, адже фактично вони не ремонтувалися більше трьох десятків років. У комунальній власності міської ради перебуває близько 265 км, з них близько 130 км - дороги з твердим покриттям.

В минулому році здійснювався поточний і капітальний ремонт доріг місцевого значення, видатки на ці роботи склали в загальній сумі близько 3,6 млн.грн. Зокрема, капітальний ремонт проїзної частини вулиці Володимирська (1,7млн.грн.) поточний ремонт пішохідних доріжок по вул. Центральна і Вокзальна в центрі міста, вул. Лівобережна, Козацька у Носівці, в с. Лукашівка та с. Дебреве (близько 1,7 млн);виготовлення ПКД (проектів) на капітальний ремонт доріг комунальної власності в загальній сумі 155,8 тис. грн. Завдяки підтримці небайдужих до проблем нашої громади людей,зокрема, депутатів Верховної та обласної ради вдалося залучити солідні кошти (понад 10,2 млн. грн.) на ремонт доріг обласного та державного значення, що проходять через територію громади. Зокрема, це вул. Вокзальна, Центральна, Ніжинський шлях, Мринський шлях, дорога на с. Ставок, с. Ясну Зірку та с. Іржавець

Освітлення[ред. | ред. код]

Щороку здійснюємо будівництво та реконструкцію в рамках відновлення мереж вуличного освітлення. Наразі мережа вуличного освітлення, яка перебуває на обслуговуванні комунального підприємства складає майже 100 км. В минулому році вдалося побудувати та відновити систему вуличного освітлення кількох вулиць в Носівці, с. Коробчине протяжністю майже 13км на загальну суму 2,3 тис. грн.,

Культура[ред. | ред. код]

Робота мережі закладів культури також заслуговує на увагу. Адже наші аматори сцени постійно працюють над створенням гарного настрою для жителів громади, готуючи відзначення державних, професійних, обрядових свят, днів сіл та міста. Разом з тим саме міський будинок культури став генератором створення та втілення у життя творчих ідей, пісенних та вокальних конкурсів. А колективи, дитячі, дорослі, хореографічні, солісти - вокалісти нашої громади радують нас своїми виступами не лише на місцевій сцені, а й на конкурсах та фестивалях різного рівня, повертаючись завжди з високими нагородами. Щиро вдячний за такі творчі здобутки і за ваш талант.

Громадський бюджет[ред. | ред. код]

Буквально кілька слів про реалізацію ще одного важливого проекту: «Громадський бюджет», який був започаткований у 2019 році. Було непросто його впроваджувати, адже активності від громадян не відчувалось, втім після вжиття певних заходів, до міської ради надійшло півтора десятка проектів від жителів громади, 9 було допущено до голосування, за підсумками якого шанси на реалізацію мають три, зокрема, проект щодо впорядкуваня подвір'я першої міської школи, облаштування зони відпочинку в с. Дослідне і частково третій проект про закупівлю ковзанів для користування жителів громади на ДЮСШ. Реалізація цих проектів передбачена вже у 2020 році, а ось писати проекти закликаю всіх земляків з активною життєвою позицією. Це реальний шанс втілити свою ідею щодо покращення життя у нашій громаді за рахунок місцевого бюджету.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]