Динник Степан Іванович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Динник Степан.jpg

Степан Іванович Динник (народився 1915 в с. Олександрівка колишнього Новобасанського району — помер 17 липня 1978) – колгоспник, агроном. Учасник Німецько-радянської війни, Герой Соціалістичної Праці (1948), бригадир Носівського бурякорадгоспу, майстер з вирощування високих врожаїв зернових культур.

Герой Соціалістичної Праці[ред. | ред. код]

Фрагмент нарису Григорія Бровка «Герої Соціалістичної Праці Носівщини» у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Народився в селянській сім'ї. Після школи пішов працювати. З 1934 року працював на Носівському цукрозаводі. Пізніше закінчив курси при Білоцерківському сільськогосподарському технікумі. В 1937-1940 рр. служив у Червоній Армії. Зовсім ненадовго він повернувся до мирної праці в Носівському бурякорадгоспі, як розпочалася війна і в 1941 році Степан Іванович вирушив на фронт. Протягом усієї війни воювати довелося на Західному фронті, Кавказькому, Північно-Кавказькому, 4-му Українському та 3-му Українському. З боями пройшов від Кавказу до столиць європейських країн. За мужність та героїзм був нагороджений двома медалями „За відвагу”, медалями „За бойові заслуги”, „За оборону Кавказу”, „За взяття Відня”, „За визволення Бєлграда”.

Повернувшись з фронту Степан Іванович у листопаді 1945 року очолив польову бригаду бурякорадгоспу з якою працював до 1960 року. В 1947 році на 17 га. бригада виростила по 31,04 центнера озимого жита. За високі врожаї сільськогосподарських культур у 30 квітня 1948 Динник Степан Іванович був нагороджений орденом Леніна і медаллю Героя Соціалістичної Праці „Серп і Молот”.

З 1960 року він працював агрономом Кіровського відділення Носівського бурякорадгоспу. І де б він не перебував, Степан Динник завжди виявляв себе вмілим організатором, добросовісним трудівником, досвідченим керівником. Аж до своєї трагічної загибелі в дорожньо-транспортній пригоді в 1978 році він віддавав свої сили, свої знання, свій досвід на благо людей.

Похований С. І. Динник в селі Кіровка, нині Платонівка Носівського району.