Алея надії

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 22:53, 10 липня 2026, створена Perohanych (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Алеї надії — створюється в Носівці по вулиці Центральній, 8 для вшанування зниклих безвісти жителів громади — учасників Російсько-української війни.

Положення про Алею надії[ред. | ред. код]

Джерело: Носівська міська рада

Додаток до рішення виконавчого комітету від 9 липня 2026 р. № 193

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ[ред. | ред. код]

1.1. Це Положення про Алею надії (далі – Положення) розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади національної пам’яті Українського народу», «Про благоустрій населених пунктів», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Метою створення Алеї надії є гідне вшанування героїчного подвигу військовослужбовців - жителів громади, які були зареєстровані або проживали у населених пунктах Носівської міської територіальної громади, та брали участь у захисті й обороні України під час Війни за Незалежність України, та визнані зниклими безвісти за особливих обставин у встановленому законодавством порядку, а також проявом шани до їх самопожертви, увагою та дбайливим ставленням до членів їх родин.

1.2. Алея надії (далі – Алея) розташовується в адміністративному центрі громади - в м. Носівка, за адресою: м. Носівка, вул. Центральна, 8.

1.3. Не розміщуються на Алеї портрети військовослужбовців, які зникли з причин, не пов’язаних із захистом України під час або після завершення проходження ними військової служби.

1.4. У порядку виключення на Алеї можуть бути розміщені фото працівників спеціальних служб або членів добровольчих формувань чи територіальної оборони, які визнані зниклими безвісти за особливих обставин при захисті територіальної цілісності України, та які були зареєстровані або проживали у населених пунктах Носівської міської територіальної громади.

1.5. На Алеї можуть проводитися урочисті заходи з нагоди пам’ятних днів і державних свят.

1.6. Виконавчим комітетом Носівської міської ради визначаються характеристики металевих конструкцій стендів, на яких розміщуватимуться фотопортрети та короткі відомості єдиного зразка.

ІІ. ОБЛАШТУВАННЯ АЛЕЇ[ред. | ред. код]

2.1. Алеї являє собою:

  • стенд для встановлення фотопортретів військовослужбовців, із зазначенням їх прізвища, ім’я та по-батькові, а також військового звання;
  • тематичний банер із тримачами для Державного Прапора України та біло-чорного прапора та написом: «АЛЕЯ НАДІЇ БЕЗВІСТИ ЗНИКЛИХ ГЕРОЇВ НОСІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ»;
  • тематичний банер із написом: «Пам’ятаємо! Чекаємо! Віримо! Повертайтеся живими додому!»;

2.2. Побажання членів сім’ї військовслужбовця щодо облаштування Алеї при розміщенні фотопортрету на стенді можуть бути враховані, якщо вони не суперечать цьому Положенню та загальній концепції Алеї, а також, якимось чином не обмежують чи порушують права та свободи інших осіб.

ІІІ. ФІНАНСУВАННЯ, СТВОРЕННЯ ТА УТРИМАННЯ АЛЕЇ[ред. | ред. код]

3.1. Виготовлення та встановлення Алеї проводиться за рахунок коштів бюджету Носівської міської територіальної громади.

3.2. Для розміщення на Алеї фотопортрету один з членів сім’ї військовослужбовця, який визнаний зниклим безвісти за особливих обставин у встановленому законодавством порядку, подає до Управління соціального захисту та охорони здоров’я Носівської міської ради відповідне клопотання у довільній формі та копії документів, що підтверджують статус зниклого безвісти, передбачені законодавством, фото зниклого безвісти військовослужбовця та вказують згоду на розміщення фото на Алеї.

Клопотання про розміщення фотопортрету зниклого безвісти може бути подане від громадських організацій, інших осіб за умови надання письмової згоди членів сім’ї зниклого безвісти.

3.3. Виготовлення фотопортрету для розміщення на стенді здійснюється Відділом культури і туризму Носівської міської ради з обов’язковим попереднім погодженням зображення з членами сім’ї військовослужбовця.

3.4. Благоустрій (утримання в належному естетичному та санітарному стані) Алеї здійснюється за рахунок коштів бюджету Носівської міської територіальної громади.

3.5. У випадку наруги над портретами героїв на Алеї, навмисного нищення, руйнування, псування або викрадення предметів, що знаходяться на Алеї відновлення пошкодженого здійснюється за рахунок коштів бюджету Носівської міської територіальної громади з наступним їхнім відшкодуванням за рахунок винних осіб.

3.6.На території Алеї забороняється:

  • їздити на автомобілях, мотоциклах, мопедах, або будь-якому іншому виді транспорту;
  • порушувати тишу і порядок;
  • вигул домашніх тварин;
  • розводити багаття, робити розкопку ґрунту;
  • залишати сміття, запаси будівельних та інших матеріалів;
  • розпивати алкогольні напої.

3.7. Демонтаж фотопортретів військовослужбовця, який визнаний зниклим безвісти за особливих обставин зі стенду Алеї здійснюється за клопотанням членів сім’ї військовослужбовця у випадку зміни статусу військовослужбовця.

3.8. Після закриття Алеї всі споруди та насадження залишаються в непорушному стані.

3.9. Актуальні фотопортрети військовослужбовців на стенді Алеї не підлягають знесенню і можуть бути перенесені в інше місце виключно за рішенням виконавчого комітету Носівської міської ради після розгляду відповідного клопотання від зацікавлених осіб.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів

Вікторія ВЕРШНЯК