Носівський ринок «Кооператор»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 22:23, 14 травня 2020, створена uk>Perohanych
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Підприємство споживчої кооперації Носівський ринок «Кооператор» (ПСК «Носівський ринок «Кооператор»)

Розташований у Носівці по вулиці Буняківській, 2.

Графік роботи

Графік роботи ринку на період карантинних обмежень:[1]

  • вівторок,четвер та субота — з 7.00 до 12.00;
  • середа, п'ятниця — з 6.00 до 12.00;
  • неділя, понеділок — вихідні дні.

Стан

Станом на квітень 2019 на ринку встановлено близько шістдесяти контейнерів для реалізації сільськогосподарських, продовольчих та промислових товарів. З них лише десяток контейнерів промислової групи. Фактично, ринок він існує як сільськогосподарський.

Якісною відмінністю у роботі ринку є діяльність м'ясомолочного павільйону, де вся продукція проходить якісну лабораторну експертизу та налагоджена співпраця з ветеринарною службою, дослідження якої відповідають всім вимогам.

Є торговельні місця у м'ясному та молочному павільйонах. При потребі число торговельних місць можна збільшити.

Два магазини навпроти ринку не можуть здати в оренду за мізерною ціною, нижчою у кілька разів, тоді як у центрі вартість оренди одного квадратного метра починається від 150 гривень у місяць.

Ринок не може конкурувати з Ніжинським чи приватним у Козельці, однак є сподівання на позитивні зміни, віднедавна в оренду ринок взяв його директор Олександр Градобик. Довелося скоротити більш як наполовину штат працівників, зменшили площу. Ринок працює у звичному режимі, без якихось змін для підприємців та відвідувачів.

Земля і плата за неї

Земельна ділянка, площею 0,98 га, яка відведена під комунальний ринок «Кооператор» перебуває у власності міської ради і передана ПСК «Носівський ринок «Кооператор» на правах оренди.

Нормативно–грошова оцінка плати за оренду землі була проведена у 2012 році. Процента ставка оренди землі визначається відповідно до її цільового призначення. Договір оренди був укладений у 2010 році з встановленою процентною ставкою у 5% і за старою нормативно – грошовою оцінкою. Таким чином, у бюджет надходила мізерна сума у рік – близько 50 тисяч гривень, а з 2012 року мала б – у п'ять разів більша, 250 тисяч гривень у рік. І це так мало б бути вже впродовж шести років.

У 2016 сесією міської ради були визначені розміри орендної плати за земельні ділянки для ведення комерційної діяльності, яка передбачає встановлення 12% ставки від нормативно — грошової оцінки землі в межах населеного пункту.

Звернувшись до керівництва ПСК «Носівський ринок «Кооператор» з пропозицією сплатити різницю, отримали відмову в оплаті вказаного податку. І до сьогодні вони продовжують сплачувати оренду за нормативно –грошовою оцінкою 2010 року, ігноруючи всі нормативно–правові акти. Натомість до міської ради власники ринку звернулися з клопотанням стосовно зменшення земельної ділянки до 0,35 га. Звичайно, міська рада пішла їм назустріч і вже після проведеної відповідної процедури п'ятдесятою сесією міської ради від 19 лютого 2019 був наданий дозвіл на поділ земельної ділянки і наразі триває процес зменшення площі: зроблені проекти, присвоєні кадастрові номери.

Збитковість і її причини

Ринок «Кооператор» залишається збитковим за весь час свого існування в Носівці, так би мовити соціальний об’єкт. І ця тенденція поки що буде спостерігатися через неправильно обране місце його розташування, віддалене від центру міста. До того ж він розташований на болоті. Свого часу завезли на цю територію піску, насипавши понад півтора метра грунту. Проте щороку, з настанням весни ця проблема дає про себе знати і скільки б ми не вкладали коштів, вони будуть на вітер.

А в центрі Носівки на сьогодні сформувалося ряд торговельних закладів, які повністю забезпечують потреби споживачів у забезпеченні різними групами товарів. «Торговельний центр», «Фора» «Оптум», оптова база, низка інших магазинів та несанкціонована торгівля стримують покупців йти на ринок. До того ж будується приватний мініринок у центрі міста.

Посилання