Звіт міського голови Носівки за 2022

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 16:23, 23 жовтня 2023, створена Perohanych (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Звіт про виконання власних та делегованих повноважень Носівського міського голови Володимира Ігнатченка за 2022 рік

Вступ[ред. | ред. код]

Шановні жителі громади!

2022 рік був роком випробувань для всіх нас – тестуванням на мужність та терпіння, відповідальність та віру в єдність українського народу.

З початком повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну, все змінилося в нашому житті. В одну мить всі плани змінилися. Обставини воєнного часу змусили всіх мобілізуватися і шукати альтернативні шляхи виходу зі складних ситуацій. І я вдячний усім за активну громадянську позицію, небайдужість, силу духу та вірність інтересам громади і України.

Разом ми підтримуємо захисників, які щодня ціною свого життя відстоюють нашу свободу та незалежність. Надаємо допомогу українцям, які вимушені були залишити свої домівки та приїхали у нашу громаду в пошуках прихистку. Багато хто з вас почали займатися волонтерством та благодійністю.

Ми навчилися жити під звуки сирен, допомагати тим, кому гірше, працювати кожний на своєму фронті, відповідаючи на виклики воєнного часу. Проведена робота щодо приведення стану захисних споруд цивільного захисту в готовність до використання за призначенням, обладнані найпростіші укриття тощо. З метою збереження стабільної суспільної ситуації забезпечено систематичне інформування населення.

На виконання заходів з підвищення обороноздатності і захисту громади та територіальної оборони, підтримки внутрішньо переміщених осіб, сімей загиблих учасників бойових дій з міського бюджету виділено значні кошти.

Соціальна сфера під час війни[ред. | ред. код]

Під час війни заклади соціальної сфери, окрім своєї основної діяльності, стали центрами гуманітарної допомоги людям. І вдень, і вночі працівники приймали біженців, які постраждали від війни: забезпечували прихистком, надавали гуманітарну допомогу.

В закладах освіти працюють волонтерські пункти, де плетуть сітки, виготовляють окопні свічки, збирають допомогу для ВПО та бійцям. Постійно організовуються збори для відправки допомоги бійцям ЗСУ на фронт, проводять концертні програми в госпіталях, організовують благодійні акції. Для військових придбано та передано дрони, пристрої нічного бачення, тактичні рукавички, бронежилети, тактичні аптечки, одяг, продукти харчування, смаколики.

Незважаючи на непросту ситуацію в державі, міська рада з перших днів активно долучилася до співпраці з благодійними фондами та організаціями, в тому числі міжнародними, що стало суттєвою підтримкою як жителів громади в перші і найважчі місяці війни, так і закладів комунальної сфери та критичної інфраструктури.

Зокрема, меблі від Міністерства соціальної політики України в межах проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»;

  • велосипеди від Чернігівського обласного центру соціальних служб;
  • планшети від Міжнародної благодійної організації "Партнерство"Кожній дитині";
  • технічну допомогу у вигляді реабілітаційного обладнання, медичні ліжка, портативний УЗД-апарат, зарядні станції, генератори різних потужностей від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України;
  • продукти харчування від благодійної організації «Благодійний Фонд «Карітас-Київ», Трушна допомога, Миронівський м'ясокомбінат, Товариства Червоного Хреста України, ряду фондів, які базувалися у Києві, Луцьку, Коломиї, Львові.

Також отримали продуктові набори від жителів Дніпропетровської та Рівненської областей, у кількості 60% від загальної кількості населення.

Завдяки такій підтримці вдалося сформувати продуктові набори для понад 14 тис. родин, кризових категорій - на постійній основі і по кілька разів.

Також впродовж року працювали та створювалися нові програми для встановлення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян міською радою було прийнято ряд програм, профінансовано та проведено оплату з місцевого бюджету на загальну суму 993,2 тис.грн., а саме:

  • надання одноразової соціальної матеріальної грошової допомоги жителям Носівської територіальної громади на 2022-2024 роки — надано матеріальної допомоги 80 жителям громади на загальну суму 441,9 тис. грн. (лікування, підтримка родин загиблих військовослужбовців вирішення соціально-побутових проблем, подолання наслідків стихійних явищ та ін.
  • підтримки громадянам, які отримують програмний гемодіаліз,
  • компенсації за придбані технічні засоби (підгузки) при реалізації індивідуальних програм реабілітації для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю - жителів Носівської громади;
  • фінансового забезпечення компенсаційних виплат за надання пільг з оплати послуг зв'язку;
  • компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування та залізничним транспортом;
  • Програма соціальної підтримки населення Носівської ТГ «Турбота»

З початку військової агресії рф в Україні працівниками Центру соціальних служб проводилась робота із забезпечення базових потреб населення:

  • видача молока, яке безкоштовно роздавалося сім'ям з дітьми та особам, що перебували у кризовому становищі;
  • забезпечення вживаним одягом та взуттям;
  • сприяння у оформленні матеріальної допомоги від громадських та міжнародних організацій;
  • видача державної гуманітарної допомоги;
  • сприяння в отриманні гуманітарної допомоги від Червоного Хреста одинокими матерями, багатодітними родинами та сім'ям, що мають дітей з інвалідністю.

Активно працювали та підтримували жителів громади з числа тих, що потребували соціальної підтримки працівники відділеннями Терцентру.

За період з 28 лютого працівниками Територіального центру надання соціальних послуг» Носівської міської ради роздано гуманітарної допомоги майже 12 тис. родинам. У цьому переліку багатодітні родини, родини зі складними життєвими обставинами, родини з дітьми з інвалідністю, прийомні та опікунські родини, родини вимушених переселенців, одинокі та одиноко проживаючі особи похилого віку, особи з інвалідністю.

Також в період з 28.02.2022 року до 12.04.2022 року безкоштовно забезпечувалось молоком 588 родин.

Активно ведеться робота з благодійниками та громадськими організаціями, які постійно підтримають підопічних територіального центру продуктами харчування, засобами гігієни тощо.

За сприяння голови ГО «Асоціація демократичного розвитку» А.Ніколенко-Баєвої 43 жінки громади, які виховують двох і більше дітей подали заяви на отримання безповоротної фінансової допомоги у розмірі 3300,00 грн.

ЦНАП міської ради отримав планшети та інше обладнання в рамках співпраці з GIZ.

Бюджет[ред. | ред. код]

Зважаючи на продовження у місті карантинних заходів, введення з 24.02.2022 року воєнного стану на території України планові показники загального фонду бюджету міської територіальної громади за 2022 р. виконані на 95%, До бюджету надійшло 98,122 млн. грн., в порівнянні з минулим роком доходи зменшились більш як на 4 млн.грн.

Невиконання дохідної частини бюджету громади пов'язано насамперед із введенням военного стану в Україні та заходів, направлених на забезпечення сталого розвитку економіки, зокрема, бізнесу.

Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Він складає 53,7% всіх доходів.

Другим вагомим джерелом наповнення міського бюджету є місцеві податки і збори. В місті введені всі види місцевих податків і зборів, передбачені Податковим кодексом України. У зв`язку з змінами в податковому законодавстві та погіршенням фінансового стану платників податків в звітному періоді спостерігається недонадходження до бюджету місцевих податків і зборів. Для бюджету громади відчутною втратою є зменшення надходжень акцизного податку з пального (через нульову ставку оподаткування, що була введена для підтримки стабільності на ринку палива). Також заборона на продаж алкоголю вплинула на надходження акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів,

Надходження до спеціального фонду міського бюджету за 2022 рік склали 4,407 млн. грн., з них власні надходження бюджетних установ – 4,28 млн.грн., надходження до цільового фонду міської ради плати за тимчасове розміщення рекламоносіїв – 1,3 млн.грн., фонду охорони навколишнього природного середовища – 0,7 млн. грн., бюджету розвитку – 37,8 тис. грн.

Видаткова частина загального фонду бюджету виконана в сумі 164,7 млн. грн. Видатки спеціального фонду бюджету виконано в сумі 9,45 млн. грн.

В структурі видатків, асигнування на освіту склали 67,4 % (110870), охорону здоров'я – 4,3% (7065), на соціальний захист та соціальне забезпечення – 5,3% (8720), на культуру – 3,2 % (5310), фізичну культуру та спорт – 2,3% (3895), на житлово-комунальне господарство – 5,2% (8395), на економічну діяльність (утримання доріг комунальної власності, заходи із землеустрою, внески до асоціацій органів місцевого самоврядування) – 0,3 % (481), на іншу діяльність (забезпечення діяльності місцевої пожежної, заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха, мобілізаційної підготовки ) – 0,8 % (1381) та 0,4 % (660) передача коштів до інших бюджетів на заходи у сфері соціального захисту, на заходи громадського порядку та безпеки.

Соціальні виплати населенню та заробітна плата працівникам бюджетної сфери виплачувались своєчасно.

На соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано коштів в загальні сумі 8720,3 тис.грн.,

Видатки спеціального фонду бюджету (бюджету розвитку) складають 5,6 млн.грн.,

Перелік об'єктів, фінансування яких проведено за рахунок коштів бюджету розвитку:

  • по галузі державне управління:
    • придбання генераторів для старостатів - 60,0 тис.грн.;
  • по галузі охорона здоров'я:
    • придбання твердопаливних котлів в Яблунівський ФП – 51,5 тис.грн.;
    • придбання медичного обладнання для КНП «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» - 100,0 тис.грн.;
  • по галузі житлово-комунальне господарство:
    • придбання опалювального газового котла на котельню №20 вул.Центральна,19 для КП Носівські теплові мережі – 45,0 тис.грн.;
    • придбання розкидача соляної суміші – 335,0 тис.грн.;
  • по галузі будівництво та регіональний розвиток:
    • закупівля опорними закладами охорони здоров'я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій, за рахунок залишку коштів відповідної субвенції з державного бюджету – 697,8 тис.грн., КНП «Носівська міська лікарня ім.Ф.Я.Примака»;

за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій здійснені видатки на придбання:

  • 2 бензинових генераторів для комунального підприємства “Носівські теплові мережі” – 40,0 тис.грн.;
  • насосу водяного занурювального для комунального підприємства «Носівка- Комунальник» - 23,5 тис.грн.;
  • косарок роторних 2 одиниці для комунального підприємства «Носівка- Комунальник» - 98,0 тис.грн.;
  • аналізатора гематологічного для комунального некомерційного підприємства «Носівська міська лікарня імені Ф.Я. Примака» - 430,0 тис.грн.;
  • електроміографа для комунального некомерційного підприємства «Носівська міська лікарня імені Ф.Я. Примака» - 376,0 тис.грн.
  • ренгенодіагностичної цифрової дентальної системи для КНП “Носівська центральна районна лікарня – 169,3 тис.грн.

На внески до статутного капіталу суб'єктів господарювання, за звітний період спрямовано 525,1 тис.грн.:

  • виготовлення ПКД для встановлення котлів на твердому паливі в котельні КП "Носівські теплові мережі" – 100,6 тис.грн.;
  • придбання генератора бензинового в котельню КП "Носівські теплові мережі" – 20,0 тис.грн.;
  • реконструкція газопостачання, заміна вузла обліку газу та облаштування засобу дистанційної передачі даних в котельні КП "Носівські теплові мережі" – 106,0 тис.грн.;
  • придбання автоматизованої системи керування занурювальними насосами водопровідної мережі – 121,3 тис.грн, глибинного фекального насосу – 98,0 тис.грн., транспортних ємностей для забезпечення питною водою населення громади в разі виникнення надзвичайних ситуацій – 79,2 тис.грн. для КП «Носівка-комунальник».

На заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій спрямовано – 103,0 тис.грн. для придбання 2 генераторів, створення матеріального резерву.

Понад 2,3 млн. грн. витрачено для забезпечення нагальних потреб по закладах освіти громади.

Житлово-комунальна сфера[ред. | ред. код]

Комунальні підприємства безперервно надавали послуги населенню з водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.

Вулиці міста були доглянуті, прибрані, обкошені узбіччя доріг, випилювалися аварійні дерева, здійснювався догляд за зеленими насадженнями тощо.

Управління капітального будівництва ОВА реалізувало проект з виконання робіт з поточного ремонту дорожнього покриття протяжністю 5 км на дорозі обласного значення – через села Адамівка Держанівка.

Не зважаючи на всі виклики часу, в місті та селах громади своєчасно та в повній мірі було підготовлені всі об' об'єкти комунальної сфери до опалювального сезону 2022-2023 рр.

Заклади освіти, охорони здоров'я, заклади культури- опалюються.

У зв'язку з перебоями електропостачання з міського бюджету виділені кошти для придбання генераторів для забезпечення безперебійної роботи соціальних закладів та закладів критичної інфраструктури,пунктів незламності тощо. На випадок надзвичайних ситуацій або аварійних відключень електропостачання:

  • для роботи котелень створено резервний запас обладнання та матеріалів;
  • придбано генератори та додаткові ємності для пального;
  • зроблено аварійний запас пального.

Освіта[ред. | ред. код]

В нашій громаді освітній процес в умовах війни продовжують забезпечувати 8 закладів загальної середньої освіти: 3 ліцеї, 4 гімназій, 1 початкова школа та 2 позашкільні заклади. Навчальний процес організований за змішаною формою. 2022 рік був одним із найважчих, а одночасно і найважливішим у виконанні завдань, поставлених перед освітньою галуззю Носівщини. Особливістю цього року в закладах освіти громади була організація освітнього процесу в умовах дотримання протиепідемічних заходів у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID – 19 та введення воєнного стану.

Навчання з лютого 2022 року здійснювалося дистанційно.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року інтеграція внутрішньо переміщених учнів стала важливим елементом організації освітнього процесу для таких дітей під час війни.

З 24 лютого 2022 року кількість внутрішньо переміщених осіб у закладах освіти громади становила 98 здобувачів освіти. Усі діти отримували освітні послуги в школах громади. Серед них – школярі різного віку, які змушені були покинути свої домівки, школи та звичне середовище посеред навчального року. Після стабілізації ситуації в деяких регіонах України діти повернулися до навчання у свої заклади освіти. На кінець 2022 року кількість ВПО в школах громади складала 27 дітей.

Організація регулярного безкоштовного підвозу до місць навчання і додому дітей шкільного віку здійснювалась безперебійно до початку війни.

З моменту введення воєнного стану шкільні автобуси здійснювали підвіз українських солдатів. Завдяки відважності водіїв шкільних автобусів та їх відповідальності наші захисники вчасно та безпечно прибували до місць призначень.

Після організації навчання у змішаному режимі підвіз дітей здійснюється відповідно до затверджених маршрутів. Усього підвозиться 819 учнів із 14 населених пунктів. Для підвозу задіяно 8 автобусів.

З початком війни в нашій громаді дошкільні заклади призупинили свою діяльність. Основний виклик, з яким доводиться мати справу, – це гарантії безпеки для малюків, які перебуватимуть в дитсадку у той час, коли йде війна. Інклюзивним навчанням у ЗЗСО охоплено 27 дітей з особливими освітніми потребами різної нозології, які навчаються у 20 класах закладів загальної середньої освіти.

Традиційно, освіта – найбільша стаття витрат бюджету.

Обсяг бюджетних призначень у галузі «Освіта» за 2022 рік складає – 121,4млн.грн.

У першу чергу проводилося фінансування захищених статей: заробітної плати, оплата комунальних послуг і енергоносіїв. Заборгованості у виплаті заробітної плати працівникам освіти не було.

Обсяг проведених видатків на оплату праці та нарахування становить 91 848,8 тис. грн. З них:

  • за рахунок освітньої субвенції для оплати праці педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти та ІРЦ – 58 806,7 тис. грн.
  • за рахунок місцевого бюджету на виплату оплати праці технічним працівникам закладів загальної середньої освіти, працівникам дошкільних та позашкільних закладів, адміністративно-управлінському персоналу – 33 042,1 тис . грн.
  • за рахунок субвенції для підтримки дітей з ООП – 277,1 тис.грн.

За рахунок залишків освітньої субвенції придбано шкільний автобус на суму 2288,1 тис грн. та частково оплачено поточний ремонт споруд цивільного захисту в Носівському ліцеї №1.

Оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти є одним із пріоритетних завдань. За минулий навчальний рік за кошти міського бюджету було придбано газовий котел (Носівський НВК №3), електрична плита (Носівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2), електричні обігрівачі, бензогенератори, системи оповіщення, проведено поточний ремонт вхідних сходів ЦДЮТ, поточний ремонт підлоги коридору у Володьководівицькому ліцеї.

Одним з найважливіших завдань сьогодення є облаштування споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) у закладах освіти. За кошти місцевого бюджету придбано:

  • будівельні матеріали для поточного ремонту підвальних приміщень закладів освіти для визначення їх як найпростіше укриття – 114,6 тис. грн.;
  • біотуалети – 33,10 тис. грн.;
  • сирени електропневматичні – 94,8 тис. грн.;
  • аптечки – 28,5 тис. грн.
  • бензогенератори та комлектуючі для їх підключення – 46,9 тис.грн;
  • лавки на суму 63,8 тис.грн.
  • виготовлено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту в підвальному приміщенні Носівського ДНЗ «Барвінок» - 49,1 тис. грн.

Проведено поточний ремонт, а саме протигрибкова обробка ПРУ ДНЗ «Барвінок» - 53,0 тис. грн.

Проведено поточний ремонт споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Носівському ліцеї №1 Носівської міської ради (відновлення гідроізоляції зовнішніх стін підвалу та водовідведення) -1174,4 тис. грн.

Крім того, отримано благодійну допомогу від представництва ЮНІСЕФ в Україні в сумі 219,4 тис. грн. на опорні заклади громади: Володьководівицький ліцей та Носівський ліцей №5. Кошти використано на:

  • закупівлю металопластикових вікон для Володьководівицького ліцею в сумі 91,7 тис. грн;
  • закупівлю художньої літератури, лавок у найпростіше укриття та послуг з монтажу локальної мережі в найпростішому укритті та його підключення до мережі провайдера в Носівському ліцеї №5 на загальну суму 109,7 тис. грн. Також у 2022 році отримано благодійну допомогу, а саме: ноутбуки у кількості 47 одиниць для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Носівської територіальної громади.

Шановні жителі громади! Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, місто і наша громада живе у напруженому, але стабільному ритмі. Ми з надією дивимось у майбутнє, віримо, що наші плани здійсняться і щодня працюємо, аби їх реалізувати.

Прийнятий на 2023 рік міський бюджет, як завжди має соціальну спрямованість. Збережено фінансування всіх галузевих програм, затверджених міською радою, не нижче рівня показників 2022 року.

Передбачено видатки для підтримки ЗСУ, РКЦТ та СП та добровольчого формування територіальної оборони.

Головне, що ми всі разом працюємо на благо нашого міста, громади та України і наближаємо ПЕРЕМОГУ!

Дякую кожному захисникові та захисниці України, які зі зброєю в руках самовіддано обороняють нашу державу!

Схиляю голову у скорботі за кожним захисником, який заплатив найдорожчу ціну за свободу і незалежність України. Пам'ять про кожного загиблого Героя житиме вічно.

Вдячний кожному волонтеру, підприємцю, медику, вчителю,усім вам, шановні земляки, хто наближає нашу спільну перемогу!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Посилання[ред. | ред. код]