Федорцова Єфросинія Микитівна
Єфросинія Микитівна Федорцова (народилася 22 лютого 1924 року в селі Атюша Коропського району на Чернігівщині.) — ланкова Носівського бурякорадгоспу Міністерства харчової промисловості СРСР, Герой Соціалістичної праці (30 квітня 1948, на дату нагородження Карацюба).
Герой Соціалістичної Праці
- Фрагмент нарису Григорія Бровка «Герої Соціалістичної Праці Носівщини» у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.
У далекому і нелегкому, повоєнному 1948 році „за виключні заслуги перед державою, що виявилися в одержанні у 1947 році врожаю жита 33,1 центнера з гектара на площі у 8 га. Президія Верховної Ради СРСР своїм Указом від 30 квітня 1948 року присвоїла звання Героя Соціалістичної Праці тов. Карацюбі Єфросинії Микитівні”.
Карацюба (Федорцова) Єфросинія Микитівна народилася 22.02.1924 року в селі Атюша Коропського району на Чернігівщині. Чотирнадцятирічною вона приїхала працювати у Носівський бурякорадгосп і одразу ж зарекомендувала себе добросовісною, старанною трудівницею. Та незабаром розпочалася війна. Під час німецької окупації дівчина допомагала пекти хліб і возити його партизанам.
Після визволення Чернігівщини селяни знову повернулися до праці на полях. Проня очолила ланку трудівниць, котрі вирощували цукрові буряки та жито. Вже в першу повоєнну осінь, яка виявилася засушливою, її ланка зібрала по 400 центнерів буряків з гектара. Щоб отримати високі врожаї дівчата попросили закріпити за ними ділянку з осені, щоб краще підготувати землю до сівби. На виділеній землі вони докладали значних зусиль: ще з осені переорали її, заборонували, повиносили з поля пирій, розорали і розрівняли низини та повороти. Взимку проводили снігозатримувальні роботи, а навесні перекультивували площу і своєчасно внесли підготовлені добрива. Весь сезон дівчата боролися із шкідниками та бур'янами, старанно прополювали і доглядали посіви. І це дало вагомий результат. Ланка Є. М. Карацюби на площі 8 га. зібрала по 33,1 центнера жита, а врожайність цукрових буряків досягла 600 центнерів з га. Наступного року ланка знову досягла таких же високих результатів на бурякових площах. Через рік цей успіх повторила інша ланка бурякорадгоспу, яку очолювала Галина Устимцева.
За високі врожаї 24-річна комсомолка Проня Карацюба стала Героєм Соціалістичної Праці, а її подруги по ланці Ніна Рогина та Галина Артюх були нагороджені орденами Трудового Червоного Прапора. Ланкова іншої рільничної ланки Ганна Кіхтенко за високі врожаї зернових отримала орден Леніна. Загалом 57 трудівників господарства отримали ордени і медалі.
Багато років потому Єфросинія Микитівна Федорцова працювала на Носівському цукровому заводі і її ставлення до праці було прикладом для кількох поколінь цукрозаводчан.
Поховання
Похована на кладовищі Цукрового заводу.