Шаблон:Головна сторінка/Ліва колонка

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 09:44, 22 квітня 2025, створена Perohanych (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Сьогодні: неділя, 18 травня

Міжнародний день музеїв.

Події:

Серпантин.jpg
  • 1983 — ВІА «Серпантин» з цукрового заводу відіграв свій перший повноцінний виступ на весіллі і розпочав багаторічну музичну кар'єру.

Народилися:

Павло Коробка.jpg
  • 1846 — народився Коробка Павло Степанович (1846–1919), правознавець, освітній діяч і доброчинець. Юнацькі роки провів у Мрині. За його участю та значною мірою за рахунок його власних коштів там було збудовано церкву, богадільню, лікарню, засновано пожежну команду, 2-класне училище, ремісниче училище, а також Людмилинську (на честь матері) жіночу школу сільського домового господарювання і садибного господарства.
КВВАИУ март 1982 Ляшенко В.Ф.jpg
  • 1941 — в Носівці народився Ляшенко Володимир Федотович (1941—2016), військовослужбовець, вийшовши в запас, повернувся до Носівки, займався громадською діяльністю.
Валентина Овод.jpg
Ліна Ланська.jpg
  • 1957 — в с. Рівчак-Степанівка народилася Ліна Ланська (справжнє ім'я Людмила Ігорівна Лихова) — поетеса і прозаїк, лікар.
Наталія Кайнаренко.jpg

Загиблі на Російсько-українській війні:

Євгеній Сергійчик.jpg
Сергій Кияниця.jpg
Див. також: Загиблі на Російсько-українській війні, Категорія:Загиблі на Російсько-українській війні

Поточні події:

  • 3 травня — парафія Успіння Пресвятої Богородиці села Мрин перейшл у ПЦУ. Цікавим був виступ на зборах настоятеля Троїцької церкви ПЦУ з Носівки отця Володимира Будника, який раніше сам належав до УПЦ МП. Він розповів, що коли російські окупанти зайшли в херсонські села і міста, то зразу пішли до священників московського патріархату і ті приймали їх, як рідних. Це й стало причиною переходу о. Володимира до ПЦУ. На зборах зареєструвалися 186 учасників, переважна більшість яких проголосувала за вихід з підпорядкування Ніжинській єпархії УПЦ Московського патріархату і перехід до української Церкви. Дев'ятнадцять були проти (в основному - дачники), один утримався, а місцевий священник УПЦ МП о. Василій був запрошений, але на збори не прийшов.
  • 3 травня — релігійна громада села Плоске проголосувала за перехід з московської до української Церкви. На зборах, як повідомив настоятель ніжинського Покровського храму о. Михаїл Якубів, було біля 80 людей - "за" проголосували всі, крім трьох, які утрималися. Місцевий священник УПЦ МП, передбачаючи результат голосування, на збори не з'явився. Але служити кому в селі Плоске вже є - офіційно про це повідомить єпархіальне управління ПЦУ.
Володимир Пономаренко.jpg
  • 2 квітняПарафія Святої Трійці в Данині перейшла з УПЦ (МП) в ПЦУ. За таке рішення одноголосно проголосували всі 98 зареєстрованих учасників Загальних зборів Релігійної громади (організації) Парафії Святої Тройці с. Данина.

Зображення місяця:

1945рік. Святкування Перемоги з сумом в очах та біллю в серці.jpg

Застілля в носівській родині Заволових в честь закінчення війни, повернення фронтовика, 1945. По центру, на руках у фронтовика, п'ятирічна Інна Данилівна Пономаренко (Писарук) разом з великою сім'єю свого дідуся — Заволового Омеляна Гнатовича. Фото з домашнього архіву Юлії Філь.