Відмінності між версіями «Руденко Юрій Анатолійович»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
== Юрій Руденко: «Моя стихія – у стоматології хірургія» == | == Юрій Руденко: «Моя стихія – у стоматології хірургія» == | ||
− | :''Джерело: {{Cite web | url = https://che.cn.ua/index.php/different/health/item/10053-yurii-rudenko-moia-stykhiia-u-stomatolohii-khirurhiia | title = Юрій Руденко: «Моя стихія – у стоматології хірургія»| publisher = | author = | date = }}'' | + | :''Джерело: {{Cite web | url = https://che.cn.ua/index.php/different/health/item/10053-yurii-rudenko-moia-stykhiia-u-stomatolohii-khirurhiia | title = Юрій Руденко: «Моя стихія – у стоматології хірургія»| publisher = | author = [[Кохан Микола Петрович|Микола Кохан]]| access-date = 18 uhelyz 2024 }}'' |
У КНП «Носівська міська лікарня ім. Ф.Я. Примака» колектив стоматологів зберегли у повному складі. Вже не один рік успішно працює стоматолог-хірург Юрій Анатолійович Руденко. | У КНП «Носівська міська лікарня ім. Ф.Я. Примака» колектив стоматологів зберегли у повному складі. Вже не один рік успішно працює стоматолог-хірург Юрій Анатолійович Руденко. | ||
Версія за 22:52, 18 грудня 2024
Юрій Руденко: «Моя стихія – у стоматології хірургія»
- Джерело: Микола Кохан: Юрій Руденко: «Моя стихія – у стоматології хірургія», переглянуто 18 uhelyz 2024
У КНП «Носівська міська лікарня ім. Ф.Я. Примака» колектив стоматологів зберегли у повному складі. Вже не один рік успішно працює стоматолог-хірург Юрій Анатолійович Руденко.
– Оце зателефонувала мені однокурсниця Марія з невеликого містечка, що на Чернігівщині. Поговорили про життя, дітей, онуків, добрим словом згадали студентські роки – найкращі в житті. Мову вели і про місцеву медицину, якій ми присвятили все трудове життя після закінчення Ніжинського медичного училища, – каже досвідчена медсестра, привітна і добра Ніна Іванівна Гребенюк. – Я багато років працюю зі стоматологом-ортопедом Василем Олександровичем Тукачем. Його розумію з півслова. Стараюсь, аби забезпечити продуктивну роботу. Зокрема, виписую рахунки на протезування. Для доробки коронки і мости везу в Ніжинську стоматполіклініку, – похвалилася подрузі. А вона мені: «У нашій лікарні скоротили посаду стоматолога-хірурга. Ті, хто потребує його допомогу, їдуть у Чернігівську стоматполіклініку, або до приватних стоматологів. Особливо від цього потерпають інваліди, пенсіонери, годинами сидячи у чергах, витрачаючи значні кошти».
У КНП «Носівська міська лікарня ім. Ф.Я. Примака» колектив стоматологів зберегли у повному складі. Вже не один рік успішно працює стоматолог-хірург Юрій Анатолійович Руденко. Його батько Анатолій Петрович був висококваліфікованим зубним техніком. З ним працював і син Олександр.
У батька успадкував – хорошим лікарем став
Високопрофесійний фахівець Юрій Руденко склав би блискучу конкуренцію своїм вітчизняним і зарубіжним колегам. Високі фахові якості, багатий медичний досвід дозволяють йому виконувати роботу якісно, усувати патології зубів. А ще – чуйне і уважне ставлення до клієнтів і оте обнадійливе: «Якщо виникне різкий зубний біль, телефонуйте, я його зніму в будь-який час. Він розуміє, які проблеми вони створюють, уміє їх вирішувати».
Робота стоматолога-хірурга – не з легких, потребує особливого хисту і великої відповідальності. Все це йому притаманне. Люди до нього йдуть як до останньої інстанції. Щодня приймає немало пацієнтів. Ще колегам допомагає: то вони запрошують його до себе з приводу щодо тієї чи іншої патології, то приводять до нього пацієнтів, аби виконав ту чи іншу стоматологічну операцію. Адже хірургія – важлива галузь в медицині, багатогранна.
Юрій Руденко працює із плановими пацієнтами та з екстреними (допомагає сестра медична Лариса Сердюк). Я був очевидцем такого прийому. Під час нашого із лікарем спілкування в кабінет заглянув молодий чоловік з опухлою щокою. Потребував негайного медичного втручання. Юрій Анатолійович обстежив зуби, подивився рентгенівський знімок, зробив анестезію, вміло видалив хворого зуба, поставив на тому місці дренаж, призначив ліки, порадив, як, коли і з чого робити ванночки, надав інші рекомендації.
- – Допомога ось таким пацієнтам може знадобитись непередбачувано. Тому я завжди готовий надати її у таких випадках. Моя професія, як дехто думає, не така вже проста. Стоматолог-хірург повинен обов’язково знати не тільки тонкощі своєї спеціальності, а й ортодонтії, естетичної хірургії та імплантології. Та й ще й психологом бути непогано. Адже діти, як правило, бояться йти до стоматолога, особливо хірурга. Тож треба мати фахову підготовку для роботи з маленькими пацієнтами, знати підхід до них, аби не лякались таких лікарів, – зазначив Юрій Анатолійович. – Насторожує те, що зростає статистика захворювання зубів. Вона свідчить про таке. Загалом 85 відсотків пацієнтів приходять до стоматологів з патологією зубів, 5 – із травмами лицево-щелепного відділу, ще 10 – із запальними процесами м’яких тканин. Для встановлення діагнозу направляю на рентген. Адміністрація лікарні планує найближчим часом закупити сучасний дентальний рентген-апарат. Завдяки йому можна фіксувати зубні та щелепні травми, переломи, новоутворення кісткової тканини, зуби, які не прорізалися, слиннокам’яні хвороби тощо. Власне, завдяки одному знімку можна відразу побачити всю картину захворювання.
І лікар сучасний, і людина прекрасна
Боязливість, хвилювання та переживання деяких пацієнтів Юрій Анатолійович як рукою знімає. Бо лагідний, очі сяють любов’ю до людини, добротою і надією, що неодмінно вирішить проблеми, котрі приводять до нього пацієнтів. Йому притаманні кращі людські якості: простота, скромність, ерудованість, толерантність, інтелігентність. Це поєднується з високим професіоналізмом, прогресивною методикою лікування, що забезпечує кваліфіковану роботу.
- – У мене була патологія трьох зубів, яка не підлягала лікуванню. Юрій Анатолійович, як кажуть, за одним заходом їх видалив – я навіть не відчув. Встав з крісла і поїхав у столицю, – хвалиться ветеран Укрпошти Олександр Кулага з Носівки.
- – У порожнині рота ні з того, ні з сього з’явилася пухлина. Переживав. Вправні руки справжнього професіонала Юрія Руденка видалили її так, що й сліду не залишилося. Ще й гістологія додала спокою – утворення було доброякісне. Щира посмішка, талант неперевершеного психолога творять справжні чудеса: знімають найгостріший біль, викликають довіру, повертають пацієнтам здоров’я, – зазначила носівчанка, ветеранка Київського метро, волонтерка Віра Петрівна Стеценко.
- – Я несерйозно поставився до гаймориту. Належно не лікувався, і недуг дав ускладнення стоматологічного характеру. Позбутися його взявся Юрій Анатолійович. Прибравши болячку, що з’явилася із-за моєї халатності у ставленні до свого здоров’я, дав змогу без перешкод отоларингологу Олесі Дразі успішно вилікувати неприємну хворобу носа, – каже Іван Хижняк із с. Володькова Дівиця.
Із застарілого будинку – у комфортні кабінети
У кращі роки тодішній головний лікар Носівської ЦРЛ, стоматолог Владислав Костянтинович Калінінський (дружина Тамара Іванівна, теж стоматолог) потурбувався, щоб побудували приміщення для стоматологічного відділення. Тоді працювало 10 лікарів-стоматологів і 9 зубних техніків з урахуванням дільничних лікарень. З бюджету надходила компенсація на оплату наданих послуг пільговим категоріям населення. Тепер це не практикується.
Матеріали для виготовлення протезів часто дорожчають. Тому буває, що людина пенсійного віку візьме рахунок, а оплатити не може.
Стоматологи – на госпрозрахунку, працюють неповний робочий день. Через низьку зарплату приймають лише двоє зубних техніків – Галина Сеник та Елла Смірнова. Національна служба здоров’я фінансує тільки ургентну стоматологію. Але тарифи на послуги невеликі. Тому приїжджають пацієнти з інших районів та областей, бо там вищі.
Звичайно, було зручно в окремому приміщенні. Хоча воно вже мало непривабливий вигляд, навіть злодії залазили. Треба було робити капітальний ремонт, на що потрібні були значні кошти, і ще немало – на оплату комунальних послуг. А їх немає. Тому адміністрація лікарні змушена була перевести стоматвідділення в консультативно-діагностичну поліклініку. Зробили євроремонт, лікувальні кабінети мають сучасний вигляд, у них світло і комфортно. Звичайно, людям поважного віку незручно підніматись на третій поверх. Проте краще лікуватися у своїй лікарні, ніж у Ніжинській міськрайонній. До неї їдуть жителі населених пунктів п’яти колишніх районів: Бобровицького, Носівського, Борзнянського, Бахмацького, Ніжинського. Тому великі черги.
Треба віддати належне генеральній директорці Катерині Василівні Ландар, яка зберегла стоматологічне відділення, вивела його із складних побутових і фінансових проблем.
Катерина Василівна зайняла керівну медичну посаду недавно. До цього як лікар-біолог завідувала клінічною лабораторією. Зарекомендувала себе справжнім господарником-менеджером. Завдяки їй зроблено ремонт і в кабінетах гінекологів. Кабінет УЗД, де лікар-гінеколог Клавдія Іванівна Колесникова обстежує жінок, забезпечений сучасним обладнанням. В оновленій пральні встановлено комплект сучасних машин і прасувальний верстат. Катерина Василівна з медичним директором Олесею Леонідівною Драгою буває у лікарів, зокрема стоматологів, під час прийому хворих, цікавляться їхніми проблемами і стараються їх вирішити.
Ефективно лікують, якісно протезують
У Носівській лікарні – стабільний колектив стоматологів. Окрім Юрія Анатолійовича Руденка, старійшина стоматології з 50-річним медичним стажем Василь Олександрович Тукач, досвідчений фахівець, надзвичайно добра людина. Його лікарняною дорогою пішла донька Тетяна Василівна, завідувачка неврологічного відділення Київської міської лікарні. Поруч з досвідченим стоматологом – його колега Юрій Олексійович Михайлець.
Багато років віддані професії Людмила Йосипівна Гармата, Лариса Євлампіївна Васько, Надія Іванівна Цуд. Кожен до обраної професії ставиться не лише відповідально, а й з душею, бажанням задовольнити потреби кожного відвідувача. До того ж такі риси, як уважність, співчуття, бажання допомогти, притаманні кожному. Тому пацієнтів у них не бракує. Щодня вони приходять на лікування, видалення і протезування. У кожного стоматолога, безперечно, є і свої постійні пацієнти, які високо оцінюють їхню фахову майстерність. Їх об’єднує не лише приналежність до професії, а й щире бажання подарувати радість здорової усмішки кожному, хто звертається до них у разі потреби.
… Стоматологи Юрій Руденко і його колеги – як воїни мирного фронту. У них своєрідна битва із зубними недугами. Виграють її багатим досвідом, великою відповідальністю за здоров’я пацієнтів. Дехто з медиків мають право на заслужений відпочинок. Але молоді фахівці не приходять їм на зміну. Бо кого задовольнить мізерна зарплата? Тому добре, що досвідчені кадри не полишають лікарню. А вони працюють на совість.
Микола КОХАН, фото Василя Оксимця