Відмінності між версіями «Кленове»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
 
Рядок 22: Рядок 22:
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
* https://uk.wikipedia.org/wiki/Кленове_(Ніжинський_район)
 
* https://uk.wikipedia.org/wiki/Кленове_(Ніжинський_район)
 
+
* https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Klenove,_Makiivka_Hromada,_Nizhyn_Raion Фотогалерея у Вікісховищі
 
[[Категорія:Кленове|*]]
 
[[Категорія:Кленове|*]]
 
[[Категорія:Села]]
 
[[Категорія:Села]]
 
[[Категорія:Села Макіївської громади]]
 
[[Категорія:Села Макіївської громади]]
 
[[Категорія:Є у Вікіпедії]]
 
[[Категорія:Є у Вікіпедії]]

Поточна версія на 21:05, 22 листопада 2024

Центр села, листопад 2024

Кленове — село в Макіївській громаді . Населення становить 47 осіб. Орган місцевого самоврядування до 2015 року — Ганнівська сільська рада, з 2015 року — Макіївська сільська рада. Село входить до Ганнівського старостинського округу Макіївської громади.

У зв'язку з адміністративно-територіальною реформою 1 вересня 2015 року було створено Макіївську сільську об'єднану територіальну громаду, до якої приєдналось і Кленове.

Південь Носівщини[ред. | ред. код]

Єдиний будинок, придатний для житла
Джерело: Юлія ФільПівдень Носівщини, 20 листопада 2024

Село Кленове Ганнівського старостинського округу Макіївської громади Ніжинського району — осінню 2024 року.

Вигляд «без косметики». Фіксація «епохи вимирання» і залишків колишнього колективного поселення.

Чи потрібно нам носівчанам знати про те Кленове, колишнього Носівського району? Більшість з нас там не були і не чули. Зі сторінок інтернету, можна дізнатись про місце знаходження цього населеного пункту, його чисельність та адміністративну приналежність.

Однак, чому замовчувати, що села Кленового вже не існує? Воно залишилось без мешканців, там ніхто не проживає. Немає вже статистичних 47 осіб місцевих жителів!

На все колишнє поселення, вздовж шляху зі Степового до Терешківки, залишився лише один будиночок з електропостачанням, придатний для житла. Його власник Валентин іноді навідується з Носівки, щоб набратись сил від рідної материної хати, прибрати батьківську садибу, пом'янути свою родину. Давно люди покинули Кленове. Немає тут біленьких хаток, гнізд лелек. Не почути лаю собаки, чи котячого муркотіння. Висохли криниці. Поросли деревами двори, де колись буяли квітники та бігала худоба. Здебільше, через хащі проглядаються лише силуети колишніх будинків, сараїв. Пройде десятиліття й останні камінчики цегли поглине безодня…

Пригадати історію створення села, людей, що знайшли своє покликання в Кленовому, напевно ніхто не зможе. В Кленовому «кінець географії» Носівського району. Залишки асфальту є лише до села, навколо суцільна орна земля, при чому, з високим балом родючості. Люди інколи повесні, навідуються до рідного краю на кладовище, провідати могили та віддати пошану близьким. Але з часом все менше і менше. Єдиними вартовими Кленового являються сови, що мешкають на вцілілих дахах. Від навколишньої тиші і розрухи холоне в душі. Навіть орки не наважились «завітати» в Кленове.

Посилання[ред. | ред. код]