Відмінності між версіями «Філь Станіслав Олексійович»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
м (Імпортовано 1 версія)
(уточнення дат народження та смерті)
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:Станіслав Філь.jpg|міні|Станіслав Філь]]
 
[[Файл:Станіслав Філь.jpg|міні|Станіслав Філь]]
  
'''Станіслав Олексійович Філь''' (народився в Носівці в 1940 — помер в 1997) — державний службовець, заступник начальника Управління розвитку рибного господарства Міністерства рибного господарства України.  
+
'''Станіслав Олексійович Філь''' (народився в Носівці 23.10.1940 — помер 25.06.1997) — державний службовець, заступник начальника Управління розвитку рибного господарства Міністерства рибного господарства України.  
  
 
== До життєпису ==
 
== До життєпису ==

Версія за 18:29, 27 вересня 2022

Станіслав Філь

Станіслав Олексійович Філь (народився в Носівці 23.10.1940 — помер 25.06.1997) — державний службовець, заступник начальника Управління розвитку рибного господарства Міністерства рибного господарства України.

До життєпису

Випускник Носівської середньої школи № 1.

Філь Станіслав Олексійович

Нарис у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Філь Станіслав Олексійович народився в 1940 р. в Носівці Чернігівської області. Після успішного закінчення Носівської середньої школи №1 вступив до Московського Державного університету ім. М.В. Ломоносова, який закінчив у 1964 р. за фахом “Гідрологія суші”. Усе своє життя він займався самоосвітою. З метою підвищення рівня професійних знань здобував освіту на спеціалізованих курсах – зокрема, в 1979 р. закінчив факультет “Екології і екотехнології” Київського народного університету технічного прогресу, в 1990 р. – повний курс за спеціальністю “Самоврядування трудового колективу” Народного університету громадських професій.

Трудову діяльність Станіслав Олексійович розпочав у 1964 р. у м. Київ на посаді молодшого наукового співробітника Українського науково-дослідного інституту рибного господарства (УкрНДІРГ).У 1971 р. закінчив очну аспірантуру при УкрНДІРГ, у 1972 р. успішно захистив кандидатську дисертацію на тему “Типізація та районування малих водойм України у зв’язку з їх рибогосподарським використанням”. Йому було присвоєно науковий ступінь кандидата географічних наук за фахом “гідрологія суші”, а в 1977 р. – вчене звання наукового співробітника.

Майже все своє життя Філь С.О. присвятив науковій діяльності, працюючи в Українському науково-дослідному інституті рибного господарства з 1964 по 1995 рр. За час роботи в інституті займав посади від наукового співробітника до заступника директора інституту з наукової роботи. З 1995 р. до останніх днів працював заступником начальника Управління розвитку рибного господарства Міністерства рибного господарства України.

Усе своє життя Станіслав Олексійович працював над науковими розробками, спрямованими на освоєння та підвищення рибопродуктивності природних водойм і водосховищ Дніпра, зробив значний внесок у розробку біологічних основ рибогосподарського освоєння та використання каскаду дніпровських водосховищ, підвищення їх рибопродуктивності. За його участі були розроблені заходи й рекомендації з переведення нерестово-вирощувальних господарств на вирощування дволіток рослиноїдних риб, а підготовлені пропозиції УкрНДІРГ щодо режиму промислової експлуатації водосховищ включені до “Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України”.

Він є автором понад 70 друкованих наукових робіт з актуальних питань розвитку рибного господарства та внутрішніх водойм України. Результати підготовлених наукових робіт знайшли своє впровадження на виробництві, що дало можливість суттєво покращити розвиток рибного господарства як важливої галузі народного господарства України.

Філь С.О. був висококваліфікованим, досвідченим, талановитим та ерудованим науковцем, принциповим у роботі, користувався заслуженим авторитетом і повагою в колективах, де працював.Брав активну участь у громадсько-науковій роботі, був Головою Ради молодих учених УкрНДІРГ, членом природоохоронних товариств, бюро біологічної секції товариства “Знання”, членом проблемно-методичної ради, головою трудового колективу УкрНДІРГ тощо.

Його багаторічна плідна діяльність відзначена медаллю “Ветеран праці”, численними грамотами та подяками