Відмінності між версіями «Багатостраждальний довгобуд-рекордсмен»
Рядок 26: | Рядок 26: | ||
[[Категорія:З історії освіти Носівщини|064]] | [[Категорія:З історії освіти Носівщини|064]] | ||
− | [[Категорія: | + | [[Категорія:Носівський ліцей № 5]] |
Версія за 20:48, 6 вересня 2022
Багатостраждальний довгобуд-рекордсмен
- «Багатостраждальний довгобуд-рекордсмен» — розділ книги Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.
У 1990 році розпочалося будівництво нової школи №5 на 1296 місць в районі повороту. В той час населення України зростало до знаменитих 52 мільйонів і думалося, що так буде і надалі.
Ніхто не чекав на розпад «нерушимого» Союзу і тривалу кризу та занепад господарства, депопуляцію населення. Наша область і район, зокрема, ще в 1980-х роках належали до депресивних, безперспективних. А 1990-ті і наступні роки лише посилили занепад. Ті, хто планував нашу школу №5, звикли до великого розмаху і справді великих можливостей СРСР. Але змінилася ситуація і будівництво виявилося непосильним для молодої Української держави. Керівна верхівка зайнялася приватизацією ласого державного майна, а такий непопулярний недобудований об’єкт був нікому не потрібним. Хіба що для «відмивання» грошей.
Так цей об'єкт перетворився на знаменитий носівський «довгобуд». Його то будували, то розтягували, то знову, одержавши кошти, починали «освоювати». Розтягували цеглу, розбирали внутрішні перегородки, столярку, навіть покрівлю знімали.
Учні, які сподівалися навчатися в даній школі вже давно водять власних дітей до інших шкіл на навчання, а багато раз обіцяне відкриття школи ще не відбулося. Зрозуміло, що такої кількості учнів для даної школи не назбирати навіть теоретично, а мікрорайон давно відчуває потребу в новій школі, особливо після ліквідації місцевої школи №5.
Обласна і районна влада вже майже три десятиліття намагаються розв'язати непросте завдання, як добудувати даний об'єкт, та раціонально використати його після вводу в експлуатацію. Вже було здійснене перепланування школи і кількість майбутніх учнів заплановано в межах 500 школярів. Була перебудована і сама новобудова.
Ось такою проблемою виявився стратегічний прорахунок у плануванні, закладений ще три десятиліття тому. За витрачені на будівництво цієї споруди кошти можна було б вже давно спорудити нові приміщення для втрачених носівських шкіл №5 і №7.
Так якось виходило, що будівельні роботи пожвавлювалися і урочисті обіцянки та заяви, про відкриття нової школи, лунали перед черговими президентськими виборами. Введення в дію такого довгоочікуваного, значущого для району об'єкту, на мою думку, було б вагомим аргументом на користь діючої в той чи інший період влади та кандидата в президенти. Але наше нестабільне і непередбачуване життя перекреслювало всі плани і створювало такі масштабні проблеми, що владі ставало вже зовсім не до будівництва школи.
Згадайте події 2004 року – Помаранчевий майдан, кризу 2008-2009 років і повернення до влади Януковича, Майдан 2014 року і наступну війну. Суцільні потрясіння.
В 2015 році можна було відзначати 25-річний ювілей початку будівництва школи №5, розпочатого ще в СРСР.
В 2017 році, нарешті розпочалися і ведуться дійсно масштабні роботи із завершення будівництва, вкладаються серйозні кошти і долею школи переймаються депутати та керівники усіх рівнів.
Тож, мабуть, вперше з'явилася надія, що новобудова нарешті почує свій Перший дзвоник і стане справжньою школою знань для сотень маленьких носівчан.