Редагування Козари

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 38: Рядок 38:
 
Село Козари виникло наприкінці IX на початку X століття. Заснували його кочові племена хозари. Від них, за однією з версій, і пішла назва села. Перша літописна згадка про село Козари датується [[1550]] роком.
 
Село Козари виникло наприкінці IX на початку X століття. Заснували його кочові племена хозари. Від них, за однією з версій, і пішла назва села. Перша літописна згадка про село Козари датується [[1550]] роком.
  
Населений пункт '''''Kozar''''' позначено на «Спеціальному та докладному плані України…» [[Гійом Левассер де Боплан|де Боплана]] ('''[[1650]]''') та на пізніших мапах.<ref>[http://maps.vlasenko.net/historical/ukraine/map_ua_1650_boplan_10k.jpg Спеціальна та докладна карта України на сайті vlasenko.net]</ref><ref>[http://vkraina.com/ua/maps#1670_2 Мапа Боплана 1670]</ref>
+
Населений пункт '''''Kozar''''' позначено на «Спеціальному та докладному плані України…» [[Гійом Левассер де Боплан|де Боплана]] ('''1650''') та на пізніших мапах.<ref>[http://maps.vlasenko.net/historical/ukraine/map_ua_1650_boplan_10k.jpg Спеціальна та докладна карта України на сайті vlasenko.net]</ref><ref>[http://vkraina.com/ua/maps#1670_2 Мапа Боплана 1670]</ref>
 
 
У ХІХ столітті 5 тисяч 500 десятин землі села належали графу Мусіну-Пушкіну. Тож і усе село вважалося його власністю.
 
 
 
Через село проходить дорога, якою йшло сполучення Київ – Москва – Петербург. Тому труну з тілом Тараса Шевченка з Петербурга в Канів провозили через село.
 
 
 
Не обминули Козари і революційні події, і громадянська війна, і колективізація.
 
  
 
=== Час німецької окупації ===
 
=== Час німецької окупації ===

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)