Редагування Боженко Василь Назарович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
Входить до числа постатей, які підпадають під закон про декомунізацію.
 
Входить до числа постатей, які підпадають під закон про декомунізацію.
 
== Стосунок до Носівщини ==
 
23 січня 1919 року при підтримці місцевих партизан війська Таращанського полку (командир полку Василь Боженко) захопили Ніжин. [[24 січня]] таращанці ввійшли до Носівки. Вдруге в Носівці була встановлена радянська влада.
 
 
== Смерть ==
 
Помер (за однією з версій був отруєний ЧК в процесі ліквідації партизанщини в Червоній Армії)<ref name="istpravda">{{Cite web |url=http://www.istpravda.com.ua/articles/2018/03/16/152209/ |title=Митрофаненко Ю. Боженко, Щорс та інші. Трагедія «червоних отаманів» |accessdate=21 березня 2018 |archive-date=21 березня 2018 |archive-url=https://web.archive.org/web/20180321192852/http://www.istpravda.com.ua/articles/2018/03/16/152209/ }}</ref>, за одними даними 21 серпня 1919 року в Житомирі<ref name="Ш2">''Шушківський А. І.'' [http://esu.com.ua/search_articles.php?id=36007 Боженко Василь Назарович] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161103220037/http://esu.com.ua/search_articles.php?id=36007 |date=3 листопада 2016 }}…&nbsp;— С. 172.</ref>, за іншими&nbsp;— на станції [[Славута]] [[19 серпня]] [[1919]]. Похований у [[Житомир]]і, могила не збереглася.
 
 
== Родина ==
 
Дружина Боженка&nbsp;— Феодосія Мартинівна&nbsp;— загинула при загадкових обставинах (за однією з версій, була вбита ЧК)<ref name="istpravda"/> у [[1919]]&nbsp;році. Ймовірно, похована в Києві. Брат Михайло за часів громадянської війни командував ескадроном [[Богунський полк|Богунського полку]], брав участь у німецько-радянській війні: був командиром загону народного ополчення [[Дніпровський металургійний комбінат|Дніпровського металургійного заводу ім. Дзержинського]]<ref>Див. ''[[Дмитро Пилипович Григорович|Григорович&nbsp;Д. Ф.]], [[Володимир Олександрович Замлинський|Замлинський В. А.]], [[Василь Миколайович Нем'ятий|Немятый В. Н.]]'' Коммунистическая партия Украины в годы Великой Отечественной войны.&nbsp;— {{К.}} : Політвидав України, 1980.</ref>.
 
 
== Ставлення до української мови ==
 
[[Затонський Володимир Петрович|Затонський]] наводив приклад Василя Боженка, який на прохання поставити україномовну п'єсу відповів ламаною російською (добре її так і не вивчив): «Пьесу розришаю, но заприщаю, как на контреволюционном языке»<ref>''Стецишин О.'' [https://web.archive.org/web/20161111194709/http://movaua.org.ua/?p=3564 Як більшовики зневажали українську мову] // Історія.&nbsp;— 2016.&nbsp;— №&nbsp;8 (33) (серп.).&nbsp;— С. 4—5.</ref>.
 
  
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
* https://uk.wikipedia.org/wiki/Боженко_Василь_Назарович
 
* https://uk.wikipedia.org/wiki/Боженко_Василь_Назарович

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: