Звіт міського голови Носівки за 2021

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Щорічний звіт Носівського міського голови про виконання власних та делегованих повноважень за 2021 рік

Вступ[ред. | ред. код]

Підсумовуючи роботу за минулий 2021 рік, слід відмітити, що міська рада працювала над виконанням заходів з підтримки та забезпечення діяльності комунальних установ, структурних підрозділів міської ради та подальшим зростанням і розвитком громади, над виконанням міського бюджету, стабільної роботи всіх життєво важливих галузей.

Робота Носівської міської ради восьмого скликання базується на плідній співпраці 26 депутатів, виконавчого комітету апарату та структурних підрозділів міської ради.

Для ефективної роботи щодо підготовки та прийняття сесійних питань працює 5 постійних депутатських комісій.

За звітний період проведено 15 пленарних засідань сесій міської ради, з них: 12 – чергових та 3 – позачергових, на яких прийнято 1612 рішень, а також проведено 34 засідання виконавчого комітету, на яких прийнято 497 рішень.

Впродовж звітного періоду до Носівської міської ради надійшло 4317 звернень, кожне з яких розглянуте, прийняті відповідні рішення сесії чи виконкому.

З метою прозорої діяльності ради діє офіційний веб-сайт міської ради, три сторінки у соцмережі Facebook та безкоштовно розповсюджується серед населення громади інформаційний бюлетень Носівської міської ради «Життя громади».

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ[ред. | ред. код]

Бюджет громади є головним інструментом здійснення соціально-економічної політики в її інтересах, тому основні зусилля міської влади були спрямовані на збільшення обсягу місцевого бюджету.

За звітний період до загального та спеціального фондів міського бюджету надійшло 198,4 млн. грн., з них отримано дотацій та субвенцій в загальній сумі 92,1 млн.. грн.

До загального фонду власних і закріплених доходів за 2021 рік надійшло у загальній сумі 102,2 млн. грн., що становить 100,9 % уточнених показників звітного періоду. В порівнянні з минулим роком доходи збільшились на 16,8 млн. грн.

Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який становить 48,3% всіх доходів.

Надходження єдиного податку становлять 20,3% загального обсягу міського бюджету за власними та закріпленими доходами. Це друга позиція в структурі дохідної частини міського бюджету.

Плата за землю в структурі власних і закріплених доходів займає близько 20 %.

Видатки загального фонду бюджету громади за 2021 рік склали 177,2 млн.грн. та спеціального фонду 17,005 млн.грн.

В структурі видатків, асигнування на освіту склали 66,8 %, на охорону здоров'я – 2,6%, на культуру – 3,8 %, фізичну культуру та спорт – 2,1%, на житлово-комунальне господарство – 5,0%, на соціальний захист – 5,1 %, на економічну діяльність (утримання доріг комунальної власності, заходи із землеустрою, внески до асоціацій органів місцевого самоврядування, реалізація заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості) – 0,8 %, на іншу діяльність (забезпечення діяльності місцевої пожежної, заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха) – 0,4 % та близько 1,6 % передача коштів до інших бюджетів на заходи у сфері соціального захисту, на співфінансування інвестиційних проектів.

ОСВІТА[ред. | ред. код]

Асигнування на розвиток освітньої галузі склали майже 70%. Це найвищий показник витрат на галузь за весь час існування громади. В 2021 році на заклади освіти використано понад 126,1 млн. грн. На заклади загальної середньої освіти – 96 млн.грн, на дошкілля- 14,2 млн.грн,на позашкілля – 7,9 млн. грн.

Оплата праці педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти здійснювалася за рахунок освітньої та інклюзивної субвенції, (58,9 млн. грн.). Заробітна плата працівникам закладів дошкілля, позашкілля, техперсоналу закладів освіти виплачується з коштів місцевого бюджету. За 2021 рік ця сума склала– 35,3 млн.грн.

Оплата комунальних послуг за енергоносії, спожиті закладами освіти громади складає 12,3 млн. грн.

Харчування дітей дошкільних та учнів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів загального та спеціального фондів. На продукти харчування було спрямовано близько 1,5 млн.грн. загального фонду та близько 2,5 млн.грн. спеціального фонду. За харчування дошкільнят батьки відшкодовують 50% вартості, а в навчальних закладах — 100%. Безкоштовним харчуванням, профінансовано з місцевого бюджету охоплено 333 дитини громади пільгових категорій (1,4 млн.грн)

Для покращення побутових умов, належного санітарного стану закладів освіти громади за 2021 рік з міського бюджету спрямовано 3,3 млн. грн. Ці кошти були передбачені на закупівлю фарби для поточних ремонтів закладів освіти; оновлення посуду у харчоблоках закладів, постільної білизни; на закупівлю паливо-мастильних матеріалів для шкільних автобусів; на оснащення та устаткування дошкільного відділення Володьководівицького ЗЗСО;на придбання електросушарок для рук, електричних плит; меблів для ДНЗ «Барвінок»,придбання миючих та дезінфікуючих засобів; новорічних подарунків; придбання твердопаливного котла; матеріалів для проведення поточних ремонтів, інше.

Співпраця міської ради з управлінням освіти і науки Чернігівської ОДА щодо забезпечення ноутбуками вчителів для організації належного освітнього процесу, особливо в умовах пандемії, сприяла тому, що педагоги нашої громади централізовано отримали 36 ноутбуків на загальну суму 673, 164 тис. грн.

Опорний заклад — Володьководівицький ЗЗСО І-ІІІ ст.. отримав комплект навчального обладнання СТЕМ лабораторії на суму 1,14 млн. грн..

На закупівлю сучасних меблів, засобів навчання, комп'ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи було використано 905 тис.грн(кошти державного бюджету 687,3 тис.грн та співфінансування з місцевого).

Найвагомішими результатами спільної роботи за 2021 рік в освітній галузі вважаю залучення значних коштів з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 5,7 млн.грн., за програмою «Велике будівництво» для капітального ремонту 400 – метрового легко-атлетичного стадіону КПНЗ «ДЮСШ» Носівської міської ради. Відповідно до умов співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету на цей же об'єкт виділено 2,5 млн. грн.

За рахунок коштів соціально-економічного розвитку мали можливість реалізувати ще кілька проектів для ДЮСШ: на проведення капітального ремонту глядацьких трибун стадіону 1,5млн. грн.; на проведення капітального ремонту огорожі 408,2 тис. грн.. та на придбання твердопаливного котла в котельню ДЮСШ (91,8 тис. грн.)

Не менш довгоочікуваний і важливий об'єкт запрацював наприкінці 2021 року у дошкіллі: зроблено капітальний ремонт частини приміщення Володьководівицької ЗОШ, де облаштовано дві групи садочка. Загальна сума на виконання будівельних робіт та придбання оснащення, меблів,іграшок тощо з міського бюджету витрачено понад 3,3 млн. грн.

За рахунок залишків коштів освітньої субвенції вдалося реалізувати кілька надзвичайно важливих проектів в освіті. Зокрема, придбати ще один, вже восьмий шкільний автобус, вартістю 1,99 млн. грн.., здійснити капітальний ремонт та закупити меблі в обідню залу їдальні Носівської ЗОШ №2 – 1,01 млн.грн., провести влаштування пожежної сигналізації у приміщеннях Носівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст.. №3 на суму 573,6 тис. грн. Шкільними автобусами організовано підвіз для 957 учнів, які проживають за межею пішохідної доступності. Для підвозу задіяно 8 шкільних автобусів. У порівнянні з минулими роками значно збільшилась кількість дітей, які підвозяться до місць навчання.

Особлива увага у нашій громаді приділяється інклюзивному навчанню.

Інклюзивним навчанням у закладах освіти охоплено 28 дітей з особливими освітніми потребами різної нозології, які навчаються у дев'яти навчальних закладах. Організовано роботу педагогічних колективів та команд психолого-педагогічного супроводу. Працює інклюзивно-ресурсний центр.

Для зменшення психоемоційної напруги і для легшої адаптації у двох навчальних закладах створені ресурсні кімнати.

Для забезпечення інклюзивного навчання у 2021році в закладах освіти передбачені видатки у сумі 355,4 тис. грн.

У закладі дошкільної освіти «Барвінок» функціонує 5 груп з інклюзивним навчанням, у яких виховується 10 дітей з особливими освітніми потребами.

На сьогоднішній день у Носівській ТГ функціонує три заклади позашкільної освіти – Носівська школа мистецтв, Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацька спортивна школа. У школі мистецтв працює 4 відділи, де навчається 255 учнів. В ЦДЮТ та ДЮСШ працює 65 гуртків, які відвідує 841 дитина.

МЕДИЦИНА[ред. | ред. код]

Як і в 2020 році, в зв'язку з пандемією, так і в минулому, підтримка медичної галузі була серед пріоритетних для влади. Враховуючи, що медичні заклади з 2021 року стали у підпорядкуванні міської ради, витрати на цю галузь зросли у рази, проте ми свідомо не залишаємось осторонь проблем жителів громади та наших медпрацівників.

На галузь з охорони здоров'я в 2021 році використано близько 9 млн..грн. Кошти спрямовано на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет; придбання засобів індивідуального захисту для медичного персоналу, дезінфекції, медичних приладів, медичних товарів і оплату енергоносіїв.

Крім того, адмінприміщення лікарні потребує капітального ремонту. Звичайно, такі витрати бюджету не під силу, тому займаємось залученням коштів з різних видів бюджетів. Завдяки співпраці з народними депутатами Борисом Приходьком та Валерієм Зубом вдалося реалізувати кілька важливих проектів галузі освіти та медицини у 2021 році. Зокрема, на залучені кошти, передбачені на виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій виконано реконструкцію приміщень для розміщення адмінблоку, маніпуляційної, кабінету денного стаціонару Носівського центру первинної медико-санітарної допомоги. На це витрачено понад 2млн. грн.

Для міської лікарні придбано автоматичний біохімічний аналізатор (430 тис.грн), а також зроблено капітальний ремонт дорожнього покриття з улаштуванням паркувального карману біля міської лікарні (741,7 тис.грн).

В минулому році були передбачені кошти з державного бюджету для проектування та встановлення кисневої станції у сумі 765,3 тис.грн.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ[ред. | ред. код]

На території міської ради функціонує три комунальні підприємства:КП «Носівське бюро технічної інвентаризації», КП «Носівські теплові мережі» та найбільше — КП «Носівка-Комунальник».

На підтримку комунальних підприємств міської ради за 2021 рік витрачено 7,6 млн.грн. з місцевого бюджету.

Впродовж року комунальною службою міської ради були виконані роботи, спрямовані на забезпечення благоустрою та розвитку комунальної сфери громади.

Зокрема, з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, обкошування газонів та узбіч доріг, ремонтно-відновлювальні роботи елементів благоустрою міста, здійснення контролю та обліку на укладення договорів на вивіз ТПВ та вивіз сміття, догляд за клумбами, закупівля та висадження квітів в центрі міста, придбання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин та матеріалів, електрообладнання, навчання працівників, ремонт техніки тощо

Носівська міська рада профінансувала придбання свердловинного та агрегатного насосів. КП «Носівка-Комунальник», а також виготовлення робочих проектів на реконструкцію систем вуличного освітлення вулиць м.Носівка було спрямовано 43,8 тис.грн.

Мережа вуличного освітлення громади складає 141 км. Упродовж 2021 року проведено реконструкцію в рамках відновлення системи вуличного освітлення по м.Носівка та населених пунктах громади на загальну суму 136 тис. грн., протяжність відновлених мереж складає 7,6 км. Відновлено системи вуличного освітлення частини вулиць М.Заньковецької, Пролетарська, Заводська, Тракторна, Некрасова, пров. Троїцький, Попудренка, Привокзальна, Яворницького, Латвійська в м. Носівка та вулиці Буряка, Освіти — в с. Володькова Дівиця.

УТРИМАННЯ ТА РЕМОНТ ДОРІГ[ред. | ред. код]

Дороги, їх стан і потреба у ремонті — це проблема, яка є невід'ємною для місцевої влади з року в рік. У нашій громади протяжність доріг складає понад 265 км. Практично всі вони потребують ремонту.

У минулому році Чернігівським обласним управлінням капітального будівництва були проведені роботи з поточного ремонту дороги Носівка — Держанівка з під'їздом до с.Козари та капітального ремонту моста через р. Остер.

Роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги виконані на 2 ділянках (довжиною 1,175 км та 4,025 км, загальною протяжністю 5,2 на суму 19,2 млн. гривень, а на роботи з капітального ремонту мостового переходу через р.Остер біля с.Адамівка витрачено 3, 98 млн. гривень.

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури нашої громади використано 1,056 млн.грн. Ці витрати передбачені були на виготовлення робочого проекту та здійснення капітального ремонту проїзної частини автомобільної дороги комунальної власності по вул. Гагаріна довжиною 356 м, виготовлення робочого проекту на капітальний ремонт проїзної частини автомобільної дороги комунальної власності по вул. Козацька в м.Носівка. Кошти, в сумі 2,5 млн.грн для реалізації цього проекту вже в 2022 році виділені з державного бюджету.

Зроблено також поточний ремонт дорожнього покриття по вулицях Невського, Буняківській, Гагаріна в м. Носівка, по вулиці Освіти — в с. Володькова Дівиця та поточний ремонт з'їзду до кладовища по вулиці Центральній (217,8 тис.грн.)

СЕЛА ГРОМАДИ — З ІНТЕРНЕТОМ[ред. | ред. код]

Носівська міська рада активно долучилася до програми Міністерства цифрової політики України щодо державного фінансування, яке було передбачене для територіальних громад для підключення до оптичного інтернету закладів соціальної інфраструктури, що розташовані в населених пунктах без інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних мереж.

До оптичного інтернету підключалися села, в яких жоден з операторів чи провайдерів не надавав послуги з доступу до інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій.Роботи були виконані на загальну суму 963,2 тис.грн.

ПРАЦЮЄ ЦНАП[ред. | ред. код]

Носівська міська рада стали учасником Програми “U-LEAD з Європою”, яка реалізовує впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

Співпраця тривала протягом чотирьох раундів, які передбачали і налагодження функціонування ЦНАП, і навчання персоналу, інформування та залучення мешканців; матеріальну підтримку: забезпечення меблями, офісною технікою, програмним забезпеченням.

Міська рада також мала певні зобов'язання, ми їх всі виконали: відремонтували приміщення площею 338 кв.м. У 2021 році ЦНАП Носівської міської ради вже приймав перших відвідувачів.

Підключена електронна черга для зручності відвідувачів, працює термінал. Рішенням сесії міської ради затверджено 126 послуг.

За 2021 рік відділом ЦНАП Носівської міської ради надано 13279 адмінпослуг, підрозділом ЦНАПу в с. Володькова Дівиця — 2792.

КУЛЬТУРА[ред. | ред. код]

Через пандемію, минулий рік став нетиповим для працівників відділу культури. Втім, щойно Уряд чи МОЗ вносили певні послаблення, вони їх використовували, організовуючи концерти он-лайн, дистанційно беручи участь у різноманітних професійних конкурсах та фестивалях. Крім того, здійснювали ремонти, зміцнювали матеріально-технічну базу.

Загалом на галузь культури громади було використано 981,1 тис. грн..

Зокрема, на ремонт фасаду Носівського міського будинку культури – 502,1 тис.грн., на виготовлення ПКД та капітальний ремонт артистичної кімнати Яснозірківського клубу – 154,2 тис.грн на коригування робочого проекту "Капітальний ремонт Володьководівицького будинку культури Носівської міської ради" — 99,7 тис.грн. Тако були придбані покриття для виносної сцени, банери, еквалайзер, радіосистема для Носівського МБК, ударна установка для Володькодівицького БК тощо.

У 2021 році у приміщенні Носівського міського будинку культури запрацював Центр вакцинації.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА[ред. | ред. код]

На соціальний захист та соціальне забезпечення за 2021 рік спрямовано 11,3 млн.грн. коштів.

Для встановлення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян міською радою було прийнято ряд програм,на реалізацію яких витрачено з місцевого бюджету2,9 млн.грн.

Надаються соціальні транспортні послуги: у нас успішно працює служба «Соціальне таксі» (за рік за рахунок міського бюджету скористалось 118 особа, загальна кількість поїздок – 589). Носівській ТГ надійшла субвенція у сумі близько 1, 4 млн.грн. для придбання житла для чотирьох дітей – сиріт.

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ[ред. | ред. код]

У 2021 році реалізували проект щодо капітального ремонту асфальтобетонного покриття навколо центрального входу будівлі Носівської ЗОШ №1 – 1,51 млн.грн.

Також у 2021 році виготовили проектну документацію щодо облаштування зони відпочинку в с. Дослідне.

2021 рік нам запам'ятається як період напруженої праці та концентрації зусиль, спрямованих на збереження стабільності в громаді. Переконаний, що спільно, усією громадою,можна досягти багато. У нас досить дієвий депутатський корпус та виконавчий комітет міської ради.

Дякую усім за плідну співпрацю на спільний позитивний результат.

Посилання[ред. | ред. код]