Розпорядження голови Носівського району Аманова старостам сільських управ про організацію «десятидворок» у громадських господарствах

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Розпорядження голови Носівського району Аманова старостам сільських управ про організацію «десятидворок» у громадських господарствах

21 березня 1942 р.

Згідно нового аграрного указу[1] Ви повинні негайно приступити до організації десятидворок по Ваших громадських господарствах.

  1. Десятидворки повинні бути укомплектовані по територіальному принципу (по кутках), не допускаючи роздробленості десятидворок в різних кутках села.
  2. Кожна десятидворка повинна виділити старшого.
  3. Увесь ґрунтооброблюючий інвентар і тяглова сила повинні бути рівномірно розподілені поміж десятидворками, передавши по акту старшому десятидворки.
  4. Весь посівний план колгоспу ярих культур, як зернових, технічних так і огородніх, повинен бути рівномірно розподілений між десятидворками, вказавши місце (поле, урочище), де повинні зайняти кожна десятидворка свою площу під ту чи іншу культуру згідно плану колгоспу по укладці культур на 1942 рік.
  5. Весь засипаний посівний матеріал сейчас на десятидворки не ділити, а роздати в час посіву, виписуючи через контору. Очистку і перевірку на схожість посівматеріалу через контрольно-насіннєву лабораторію, провести обов’язково. Кожній десятидворці довести до відома скільки потрібно посівматеріалу та скільки їй припадає з комори колгоспу по культурах, з тим, щоб кожна десятидворка провела мобілізацію недостаючого посівматеріалу зпоміж членів своєї десятидворки і здати до комори колгоспу.
  6. Після закінчення посіву посіяна площа розподіляється порівну поміж дворами і подальша робота по догляду за культурами, уборка і обмолот проходить в індивідуальному порядку.
  7. Доведення плану посіву до окремого двору і виділення землі в індивідуальне користування весною цього року забороняється. Дозволяється провадити посів індивідуально лише одноосібникам, котрі не були в колгоспі при умові, якщо вони мають робочу худобу, землеоброблюючий інвентар та посівматеріал за ретельною характеристикою старости села про його засоби виробництва і політичну надійність.
  8. До 25 березня 1942 року до райземуправи подати матеріали за слідуючою формою в розрізі колгоспів.

1. Назва колгоспу.

2. Назва сільуправи.

  • № п. п.
  • Кількість дворів, що входять до десятидворки
  • Число робочих душ: Чоловіків; Жінок
  • Тяглова сила: Робочі коні; Робочі воли
  • Сільськогосподарський інвентар: Вози; Збруя комплект; Плуги; Борони; Культиватори
  • Скільки га посіву припадає на десятидворку
  • Скільки га сінокосу припадає на десятидворку
  • Скільки га багаторічних трав припадає на десятидворку

Голова району АМАНОВ

Інспектор райземуправління СТРІЛЕЦЬ

Cекретар [підпис]

Джерело: Держархів Чернігівської області, ф. Р-3176, оп.1, спр.55, арк.25. Рукопис.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ймовірно, що йдеться про закон «Про новий аграрний лад», ухвалений нацистами у лютому 1942 р.

Джерело[ред. | ред. код]

  1. Книга ЧЕРНІГІВЩИНА В РОКИ НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ. Документи і матеріали. Чернігів. Видавець Лозовий В.М. 2013, сторінки 148-149 Посилання