Перехід релігійної громади УПЦ Свято-Троїцької парафії Носівки до Православної церкви України

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Перехід релігійної громади УПЦ Свято-Троїцької парафії Носівки до Православної церкви України

30 квітня 2023[ред. | ред. код]

Звіт Валерія Фурси[ред. | ред. код]

Джерело: Валерій Фурса: Сьогодні, 30 квітня 2023 року в Носівському Будинку культури були проведені збори, Носівка Nosivka Nosowka, 30 квітня 2023

30 квітня 2023 року в Носівському Будинку культури були проведені збори носівчан. Розглядалося питання, яке не залишило байдужими жителів нашого міста — про перехід релігійної громади УПЦ Свято-Троїцької парафії м. Носівки до ПЦУ (українська церква).

На зборах були присутні майже 200 громадян, які зареєстровані (прописані) в м. Носівка. Були запрошені на збори священники Михайло Гулик і Василь Пєтухов, але батюшка Михаїл, з невідомих причин, на зборах не був присутній.

Мирним, демократичним шляхом зібрання прийняло рішення про перехід до ПЦУ. За перехід проголосували понад 180 присутніх, проти переходу - 7 осіб при одній людині, яка утрималася.

Громада висловила довіру батюшці Василю Петухову.

Були створені необхідні робочі комісії для вирішення питань, що виникли у зв'язку з переходом до яких обрані представники громади.

Перехід Свято-Троїцького храму до ПЦУ відбудеться не одразу, тому що на зборах були оприлюднені документи про те, що древній козацький храм, історична та культурна пам'ятка, окраса нашого міста був приватизований !!! Михайлом Гуликом ще у 2003 році, разом з іншими приміщеннями на території (від Недільної школи до туалету включно). Тому постало питання у судовому порядку повернути місту нашу святиню. А це досить тривалий час. І комусь доведеться пройти довгий шлях ганьби.

Громада рішуче налаштована позбутися в Носівці російського впливу. Перехід будь-якої церкви з УПЦ до ПЦУ, це ще одна перемога України у війні.

Враження Геннадія Левченка[ред. | ред. код]

Джерело: Геннадій ЛевченкоБув зайнятий і не встиг, як кажуть у моїй..., 3 травня 2023

Був зайнятий і не встиг, як кажуть у моїй колишній професії "по гарячих слідах" поділитись враженнями від зборів носівчан з приводу переходу релігійної громади до ПЦУ.

Враження позитивні і надихаючі. Зараз згадую як у 1991 році у Носівці відбувалась місцева революція проти свавілля компартійного керівництва. Тоді носівчани протягом місяця збирались тисячами, ставили вимоги до влади і перемогли. Навіть в Чернігові, коли на мітингу запитували комуняк - Хто з'їв моє м'ясо?, мітинги тривали всього декілька днів. І на цей раз жителі Носівки проявили найкращі прояви патріотизму, любові до України, свого міста. Зал Будинку культури був заповнений майже вщент. Я сидів у президії і мав можливість бачити всіх присутніх. Які світлі, добрі, розумні, приємні люди. Знайомі і не знайомі, у віці і молодь від 20-30 років. На одному диханні зал сприймав виступи голови зборів Тетяни, священників ПЦУ отця Михайла з Ніжина і нашого отця Василя. Мені сьогодні одна жінка сказала, що була в захопленні від виступів священників ПЦУ. Таких промов вона не чула в своєму житті. А коли кваліфікованою більшістю проголосували за перехід громади до ПЦУ то люди від радості стали плакати, обійматись і аплодувати стоячи. Це треба бачити. Я це бачив зі сцени, на очі навертались сльози. Дякую всім, хто має позицію, хто не боїться і вірить в нашу перемогу, в наші ЗСУ і нашу церкву.

Все одно ми переможемо. Іншого не дано, або ми або вони.

До нас уже звертаються із сіл Носівщини з проханням допомогти перейти громадам в ПЦУ. Цей процес уже не зупинити. Іще раз вітаю всіх нас з історичною подією. Слава Україні.