Безбородько

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

В Енциклопедії Носівщини є кілька людей з прізвищем Безбородько. Ця сторінка містить посилання на статті про кожну таку людину.


  • Граф Безбородько Ілля Андрійович (1756-1815) — український шляхтич, граф, генерал-поручик, сенатор Російської імперії, дійсний таємний радник, С.-Петербурзький предводитель дворянства, сенатор. Після смерті старшого брата, канцлера Російської імперії князя Олександра Безбородька (1747-1799), одержав у спадщину його володіння, в тому числі Носівку, яка потім перейшла у спадок його онуку Олександру Кушелєву-Безбородьку (1800-1855). Виконуючи волю князя про відкриття на власні кошти «Воспитательного дома» Ілля Безбородько одержав згоду від імператора на будівництво і, разом з архітектором, розробив проект «гімназії вищих наук князя Безбородька». Розпочату справу довершував його онук, граф Олександр Кушелєв-Безбородько. Гімназія була відкрита 4 вересня 1820 року в Ніжині. В центрі Носівки Кушелєв-Безбородько збудував перший цукровий завод.
  • Князь Безбородько Олександр Андрійович (1747-1799) — державний діяч Російської імперії українського козацько-старшинського походження. Полковник Ніжинського та Київського козацьких полків Війська Запорозького. Член Російської Академії, почесний член Академії Мистецтв, імперський сенатор, світліший князь Російської імперії, канцлер уряду періоду російської імператриці Катерини II, мав значний вплив на імператора Павла І. Добився тимчасового відновлення Генерального суду і деяких інших установ Гетьманщини, скасованих за Катерини II. Канцлер Безбородько, «умевший выбирать доходные маетности», в кінці XVIII ст. на початку 1800-х рр. випросив у царя Носівку. Володіння Безбородька, в тому числі Носівку одержав у спадщину молодший брат Ілля Андрійович Безбородько – дійсний таємний радник, Санкт-Петербурзький предводитель дворянства, сенатор.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]