Ємець Віталій Олексійович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Віталій Ємець

Віталій Олексійович Ємець (народився 28 липня 1958) — керівник народного аматорського оркестру духовних інструментів Носівського будинку культури. Є автором посібника «Грає оркестр! Друзі, це свято..».

Життєпис

Випускник Ніжинського культурно-освітнього училища 1985 року.[1]

Ємець Віталій кваліфікований спеціаліст, досконало знає свою справу, володіє технікою і методикою викладання духових інструментів, з 1978 року активний учасник художньої самодіяльності.

З 1982 р. став директором Носівського Цукрозаводського будинку культури та паралельно керівником аматорського духового оркестру.

З 1986 р. - працівник Носівського районного будинку культури.

Досвід роботи у сфері музичного жанру дає плідні результати в роботі з духовими колективами та сольній роботі, а саме професійна гра на саксофоні, трубі, флейті ударних, акордеоні та інших інструментах.

Віталій Ємець має досвід роботи не тільки з Носівським духовим оркестром, а й практичний досвід з народним аматорським духовим оркестром Бобровицького МБК, духовим оркестром курсантів Київського інституту КВС України, є керівником естрадного колективу «Носівський Брас», працює акомпаніатором народного аматорського фольклорного колективу «Молодички», має досвід роботи зі зведеними оркестрами.

З приходом Ємця Віталія на посаду керівника до Носівського МБК, духовий оркестр отримав звання «Народний аматорський духовий оркестр», став відомим далеко за межами Носівки.

«Грає оркестр! Друзі, це свято..»

До збірника увійшло сімнадцять п'єс патріотичної, естрадної та дитячої тематики власне написані або в інструментовці автора, розрахованого для аматорських духових оркестрів.[2]

Відзнаки

  • Почесна грамота Носівської районної ради (2018, з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва).
  • Орден "Патріот Чернігівщини", Почесна грамота Чернігівської обласної ради "За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпечення розвитку і процвітання Чернігівщини, сумлінну працю, високий професіоналізм та незламний патріотизм", книга пошани "Чернігівщина. Імена та здобутки" (2021).[3]

Примітки

  1. Н. І. Шаган,: Презентація збірки п'єс «Грає оркестр! Друзі, це свято…» В. Ємця », Ніжинський коледж культури і мистецтв, переглянуто 25 лютого 2020
  2. «Грає оркестр! Друзі, це свято..», Носівська міська рада, 28 вересня 2018, переглянуто 25 лютого 2020
  3. Дарина Кратко: 20 серпня 2021 року в місті Київ в Будинку офіційних прийомів відбулася урочиста церемонія відзначення почесними нагородами кращих представників Чернігівщини, Носівський міський будинок культури, 26 серпня 2021