Хіняєв Олександр Миколайович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олександр Хіняєв

Олександр Миколайович Хіняєв (народився 17 червня 1969 — помер 5 січня 2022) — лікар і громадський діяч, лікар-уролог комунального некомерційного підприємства "Носівська центральна районна лікарня імені Ф. Я. Примака" Носівської районної ради, Заслужений лікар України.

Був одружений із Хіняєвою Людмилою Олександрівною, рентгенлаборантом Носівської міської лікарні.

Громадська діяльність

Є засновником і керівником Громадської організації "Простота" (з 2016)

Присяжний Носівського районного суду (2014—2019)

Відзнаки

  • «Заслужений лікар України» — за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров'я, надання кваліфікованої медичної допомоги, рятування життя людей, сумлінну працю та високий професіоналізм.

Хірург Олександр Хіняєв

Джерело: Микола Кохан: Хірург Олександр Хіняєв, Деснянська правда вільна №27960, 17 листопада 2009, стор. 5

Раніше багато хворих їхало на операцію до обласної або республіканської лікарень. Тепер у районній їх оперує Хіняєв.

Олександр Миколайович вже двічі в столиці проходив курси підвищення кваліфікації. Там доля звела його з благодійним фондом «Україна - дітям», що співпрацює з німецькою фірмою «Сіменс». Вона поставила в кілька районних лікарень у нашій області УЗД-апарати для обстеження щитовидної залози у дітей, які проживають на забруднених територіях. У тому числі - й в Носівську.

Щоб долати важкі недуги, треба їх виявляти на ранніх стадіях. Тож був конче потрібен ректальний датчик. Носівська лікарня не змогла самостійно придбати - надто дорогий.

Фонд "Україна - дітям" знову підставив плече. Перебуваючи на курсах, Олександр Хіняєв звернувся з проханням до німецьких фахівців допомогти з датчиком Носівській ЦРЛ, мотивуючи це зростанням онкологічних захворювань.

На жаль, онкохвороби «помолоділи». Під час УЗД пухлину, розміром з горошину, навіть досвідчений лікар не побачить, а Хіняєв з допомогою датчика фіксує хворобу. Вчасно прооперовані хворі живуть ще багато років.

Окрім УЗД, під опікою Олександра Миколайовича — урологічний кабінет, в якому працює фельдшер Микола Ломонос (проводить медичний огляд чоловіків).

Запідозривши патологію, направляє до Хіняєва на глибоке обстеження. А той, у разі потреби, пропонує хворому вчасно зробити операцію. Щоб урологічні хворі не запускали хвороби, Олександр Хіняєв з бригадою лікарів виїжджає до жителів сіл, проводить профілактичну роботу. Застерігає від сечокам’яної хвороби, яку, за статистикою, виявляють усе частіше. Для розчинення каменів практикує сучасні ефективні препарати. Якщо вони не допомагають — застосовує оперативне втручання.

Надійні помічники у лікувальному процесі — фармацевти з ТОВ «Сана-фарм» (засновник Ліна Балаєва), яке має широку аптечну мережу в Носівці і селах району. Ліна Іванівна постійно інформує лікаря про нові препарати, їх можливості. Призначаючи новинки, Хіняєв індивідуально підходить до кожного хворого, враховуючи загальний стан здоров’я.

Оперувати урологічних хворих йому допомагають завідуючий хірургічним відділенням, лікар першої категорії Володимир Ященко, хірург-онколог Руслан Шульга, хірург Олександр Драга, завідуючий реанімаційним відділенням Володимир Коваленко, анестезіолог Валентин Радченко та операційна сестра Валентина Верба, сестра-анестезіолог Світлана Золотар.

Про створення належних умов в операційній подбав головний лікар, депутат районної ради Микола Колєсніков. Завдяки його старанням відремонтували хірургічне відділення й операційний блок. У стаціонарному корпусі зробили нову покрівлю.

…Олександр Хіняєв свій трудовий шлях розпочав як лікар-хірург у Носівській ЦРЛ. З часом пройшов ординатуру під керівництвом завідуючого урологічним відділенням обллікарні Остапа Рожила, котрий, до речі, раніше працював завідуючим хірургічним відділенням Носівської ЦРЛ.

…Щоразу стомлений, Олександр Хіняєв повертається з лікарні. Але напругу знімає тепла домашня атмосфера, дружина Людмила Олександрівна, яка працює рентгентехніком, і діти — син Миколка і донька Марійка.

Та раптом лунає телефонний дзвінок: біля двору чекає карета швидкої допомоги. В операційній вже чекають помічники Хіняєва, щоб боротися за людське життя…

Микола КОХАН Фото Катерини ГАВРИШ Носівський район