Морозова Наталія Григорівна

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Наталія Григорівна Морозова (народилася 14 січня 1974 в Носівці) — естрадна співачка, кіноактриса, режисер інноваційних проектів шоу-індустрії, громадська діячка та благодійниця. Членкиня Асоціації діячів естрадного мистецтва України (2002). Заслужена артистка України (2013).

Біографія[ред. | ред. код]

З 3-х років почала займатися легкою атлетикою, у 12 років захопилася фотографією.

У 15 років Наталя поїхала до Києва вступити в музичне училище, однак вступити не вдалося. Вона вступає до електротехнічного технікуму. Довелося одночасно отримувати середньо-технічну освіту, закінчити курси бухгалтерів і працювати в різних комерційних структурах, щоб якось оплачувати приватні уроки вокалу, фортепіано й акторської майстерності. 1993 року закінчила Київське державне училище естрадно-циркового мистецтва.

Розпочинала свою музичну діяльність у складі дуету зі старшою сестрою Світланою «Сестри Морозови».

У 1997 році отримала диплом Київського національного університету культури і мистецтв за фахом соліст-вокаліст, режисер естради та масових свят.

Закінчила Школу вокальної майстерності американського композитора Пола Торсона (індивідуальна підготовка 2001—2004).

Творчість[ред. | ред. код]

До числа визнаних здобутків Наталії Морозової входять високі перемоги у знакових культурно-мистецьких форумах міжнародного та Всеукраїнського статусів — «Таланти твої, Україно», 1991—1992 рр., «Глорія», 1996 р., «Ялтинське літо», 2006—2012 рр., «Пісенний вернісаж», 2006—2012 рр., «Зірки майбутнього», «Зірки України в Росії», «Боромля-2001», 1997 р., «Різдвяний Київ» — Володар Гран Прі, 2009—2011 рр. та ін.. Географія гастрольних турів Наталії Григорівни Морозової охоплює всю Україну, а також включає Росію, Польщу, Болгарію, Францію та ін.

У репертуарній палітрі досвідченої співачки чільне місце посідають високохудожні пісенні твори, різноманітні за своєю стилістикою і складним музичним матеріалом, що демонструє віртуозне володіння вокальною технікою. Популярні хіти у виконанні Наталії Морозової отримали високу оцінку серед фахівців сучасної естрадної творчості, завоювали прихильність мільйонів шанувальників музичного мистецтва. Талановита виконавиця по праву здобула симпатію, визнання і авторитет у численної слухацької аудиторії всієї України. Виступи артистки стали барвистою окрасою програм багатьох урядових урочистостей, фестивалів, свят, телемарафонів, проектів, шоу-програм, концертів: телевізійний проект «Україна має таланти», концерт-виконання творів Миколи Мозгового, «Шлягер року», ювілейні заходи «Радіо Шансон» (Національний палац мистецтв «Україна»), Всеукраїнський пісенний марафон, телевізійний проект «Фольк Мьюзик» (Перший Національний), концерти з розвитку та укріплення міжнародних культурних відносин Україна-Франція — «День Бастилії» (м. Сан-Тропе, Франція), участь в урочистих церемоніях Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» (жовтень 2010 р.), сольні концерти (Будинок культури СБУ, м. Київ), благодійні концерти — для МНС України до «Дня Рятівника», до «Дня Міліції» (Міжнародний центр культури і мистецтв ФПУ), для військовослужбовців та офіцерів України (Будинок офіцерів Збройних Сил України), для «Спілки Офіцерів України», «День Довкілля» (Дергачівський район Харківської області), в рамках «Євро-2012» (Майдан Незалежності) та ін.

Вокальна творчість артистки Н. Г. Морозової, її багатий пісенний ужинок, то воістину квітуча і нев'януча крона у буйноцвітньому небі української культури. Індивідуальність тембру, особливий творчий стиль і інтерпретації пісень, витончений художній смак, яскравість і самобутність створюваних образів сприяли утвердженню особливого іміджу цієї молодої співачки та стрімкому розвитку її подальшої творчої роботи. З метою широкої популяризації української пісні, розвитку сучасних музичних технологій, організації музичних імпрез, промоції найкращих вітчизняних та зарубіжних виконавців, Наталія Морозова веде багатолітню творчу співпрацю із відомими музикантами, композиторами, популярними артистами, знаними режисерами: Олександр Сєров, Михайло Шуфутинський, Микола Басков, Шура (в рамках спільних проектів «Твори добро»), В'ячеслав Медяник, Олег Гаврилюк, Михайло Поплавський, американський композитор Пол Торсон та ін.

Діяльність Морозової неодноразово поцінована багатьма відзнаками, спеціальними дипломами і подяками державних адміністрацій, культурних установ, організацій тощо. Як благодійник, співачка є учасником ряду високоблагородних акцій: сольні тури «В підтримку українських дітей-сиріт та малозабезпечених і багатодітних сімей» (2009 р.), благодійна допомога і меценатський патронат Будинку інвалідів міста Житомира та дитячого будинку «ДЕНИШИ» Житомирської області; багато чисельні благодійні заходи і концерти для дітей-сиріт, інвалідів «Світ очима дітей» в навчальному центрі «Десна» Чернігівської області.

За період плідної творчої діяльності солістка-вокалістка Наталія Морозова проявила свій талант у кіномистецтві, створено понад 10 відеокомпозицій із записом пісень у її виконанні, серед таких робіт пісні: «Не так, не так», «Кохаю», «Если ты», «RUN» (режисер — В. Якименко, оператор — А. Хорошко), «Нічия» (режисер Л. Кобильчук, оператор — Ю. Ільїна), «Shake» (режисер — Є. Тимохін, оператор — Ю.Король), «ОК» (режисер — В. Скуратовський, оператор — В. Шкляревський), «Отпусти» (режисер — Д. Курганов, оператор — В. Якименко), «Ангел» (режисер — Г. Ліпатов, оператор — Ю. Ільїна), «Текіла» (режисер — В. Єрьоменко, оператор — Ю. Ільїна). Записано чотири сольні аудіо альбоми (2004, 2007, 2009, 2012).

Н. Г. Морозова — провідний музично-громадський діяч на ниві сучасного естрадного мистецтва, зокрема активний учасник і організатор фестивальної та концертної справи в Україні.

У вересні 2013 року за значний внесок у розвиток української культури, видатній співачці Н. Г. Морозовій присвоєно звання Заслуженої артистки України[1].

Творча біографія[ред. | ред. код]

На початку 2004 року Наталя плідно працює над дебютним альбом «Не так не так», який виходить у 2005 році. У 2006 році Наталя Морозова дебютує на сцені як професійна співачка у Національному палаці «Україна». У 2007 році співачка відправляється у масштабний концертний тур з Олександром Сєровим та відмовляється від пропозиції американського композитора і постановника Пола Торсона, котрий запропонував їй контракт на роль в одному з мюзиклів у США . Того ж року у співачки виходить у світ альбом «Кохаю». Також у 2007 році співачка відкриває дитячу студію танцю та творчості.

2009 року відбувається презентація третього альбому «RUN». До нього увійшла композиція «Shake», що стала справжнім хітом та займала досить рейтингову позицію. Композиція «Shake» відома публіці за відеокліпом, у якому співачка виконала її з групою «Dazzle Dreams».

У 2011 році співачка влаштовує сольний концерт у столичному Будинку СБУ. Наталя сама пише вірші та пісні. З нею співпрацюють відомі композитори О. Гаврилюк, Г. Крупник, В. Куровський, Д. Ципердюк, А. Кучер, О. Кочеткова. У творчості Наталя готова до експериментів. У своїх кліпах співачка трощить вітрини магазинів і автомобілі, розгулює по нічному цвинтарю і опускається у вугільну шахту. Вона повна зухвалих ідей і грандіозних планів .

У 2012 році співачка випускає четвертий студійний альбом «Ангел», а у 2013 організовує сольний концерт у підтримку альбома.

У 2014 співачка працює над 5-им «ювілейним» студійним альбомом «Губы», приурочений до 10-річчя творчої діяльності.

На початку 2015 Наталія Морозова випускає платівку «Губы». До альбому ввійшли 11 композицій, більша частина яких була відома слухачу, але всі вони прозвучали інакше, в абсолютно інших, більш сміливих і яскравих аранжуваннях .

Цікава інформація[ред. | ред. код]

Наталя Морозова є засновницею дитячої студію танцю та творчості. Наполегливо займається розвитком дітей. Учасники студії беруть активну участь у різних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця.

Фестивалі[ред. | ред. код]

  • 1991—1992 — «Таланти твої Україна»
  • 1997 — «Зірки майбутнього», «Зірки України в Росії»
  • 2006—2012 — «Ялтинське літо»
  • 2012 — Пісенний марафон Михайла Поплавського.
  • 2012 — Концерт для розвитку української культури у Франції на День взяття Бастилії.
  • 2012 — благодійний концерт у підтримку української збірної Євро-2012.

Дискографія[ред. | ред. код]

  • «Не так не так» (2004)
  • «Кохаю» (2007)
  • «Run» (2010)
  • «Ангел» (2012)

Сингли[ред. | ред. код]

  • «Не так не так»
  • «Кохаю»
  • «Если ты»
  • «Нічия»
  • «Город»
  • «Run»
  • «Shake»
  • «Отпусти»
  • «Не было меня»
  • «Ангел»
  • «Текила»

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]