За мирне небо

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 18:25, 10 червня 2021, створена 31.128.177.198 (обговорення) (Створення статті)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Фестиваль «За мирне небо!» відбувся

Найкращий привід познайомитися зі світом рукотворних шугаючих у небі конструкцій – це відвідати фестиваль повітряних зміїв, де тісно переплетені майстерність і дитинство, політ і мрія, реальність і фантазія… Ні крихти не пошкодували носівчани і учасники дійства, які прибули сьогодні до міського стадіону на фестиваль повітряних зміїв, що цього разу пройшов під гаслом «За мирне небо!».

І хоч зранку над Носівкою нависали важкі хмари і були побоювання, що можливий дощ завадить святу – навіть довелось домовлятися з нашими колегами з районної ДЮСШ, про оренду приміщень на всяк випадок – все відбулось чудово! На загальну радість погода не підвела. Нормальна температура і спокійний вітерець – саме те, що було найбільш потрібним для трьох десятків юних конструкторів літальних апаратів.

А вони практично всі виявилися літаючими, що приємно ускладнило роботу журі. Можливо би якомусь журі і дійсно було складно, проте не нашим колишнім СЮТівцям майстрам спорту з авіамоделізму Віктору Васильовичу Ювенку і Михайлу Григоровичу Ігнатенку, які чудово справилися з обов’язками суддів і через півтори години польотів юних конструкторів мали всі необхідні результати.

Отже у найчисельнішому класі плоских повітряних зміїв переміг Юрій Ломашевський, учень сьомого класу Носівського НВК №3, який після нагородження зізнався, що майже три неділі тренувався поряд зі своєю школою і вся школа «боліла» за нього. Коробчасті змії були більш важкими – довго не вистачало сили вітру. Коли ж потрібний вітер з’явився і змії стартували – переможець став очевидним: Євген Волощук, восьмикласник з Лихачева!

В експериментальних моделях – сенсація: Перемогла другокласниця Софійка Бондарчук. І відразу свою перемогу присвятила своєму таткові Євгену Григоровичу Бондарчуку, директорові Носівської ЗОШ №2.

Найсильнішою командою стала команда міської ЗОШ №2. Друге місце було за двома колективами: НВК №3 і Лихачівська ЗОШ. Третє – за школярами з Рівчак-Степанівки. Дипломами і призами нагороджені всі, хто зайняли призові місця у своїх підгрупах. Були й спеціальні призи від Михайла Григоровича Ігнатенка.

Організований і проведений нами захід сподобався усім його учасникам. Тож прийняли одностайне рішення – фестиваль повітряних зміїв зробити щорічним. Побажання прийнято. До зустрічі наступного року. Сподіваємося, що гасло фестивалю на той час стане іншим.

Фото і відео з фестивалю за посиланням: https://nosivka-syut.at.ua/news/1_chervnja_den_zakhistu_ditej/2014-06-02-217