Кобизький шлях

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Початок Кобизького шляху. Вид із вулиці Центральної (Козарського шляху). Праворуч іде дорога на Козари, ліворуч — до центру Носівки, прямо — на Кобижчу.

Кобизький шлях — вулиця в Носівці.

Є шляхом до села Кобижча сусіднього Бобровицького району. Відгалужується від вулиці Центральної (Козарського шляху) на південний захід, з перевагою на південь. Довжина — понад два з половиною кілометрів.

Історична назва повернута 17 травня 2001. До того шлях називався вулицею Леніна, 70 Років Жовтня.

Має 133 номери будинків. Нумерація починається від вулиці Центральної.

Станом на 2019 шлях має хороше тверде покриття і нічне освітлення. Будинки у переважній більшості чепурні, доглянуті. Чимало будинків у стані реконструкції, декілька – будуються.

Транспортний рух жвавий.

Освіта[ред. | ред. код]

Станом на 2020 вулиця з провулками належить до території обслуговування Носівської середньої школи № 1.[1]

Носівка, Кобизький шлях[ред. | ред. код]

Нарис Василя Кияниці, Фейсбук, 7 липня 2019, посилання

Шлях на Кобижчу. Відгалужується від вулиці Центральної на південний захід, з перевагою на південь. Довжина трохи більше двох з половиною кілометрів. Має 133 номери будинків. Нумерація починається від вулиці Центральної. Колишні назви: вулиця Лєніна, вулиця 70 років жовтня.

Слово шлях старе. Так називали великі наїжджені дороги. Деякі джерела слово шлях трактують, як широка стара дорога. Ще словом шлях називали степові дороги, які проходили біля південних кордонів Київської Русі. Шляхи були Посольський, Азовський, Сагайдачний, Ромодановський, Чумацький… А в Носівці ще є Ніжинський, Мринський, Козарський… В Ніжині є Носівський шлях.

На мою думку, слово шлях є самодостатнім і до нього не варто ліпити слово «вулиця». Це приблизно так, як вулиця Броварський проспект, вулиця проспект Академіка Глушкова, вулиця Голосіївський проспект… Тому адреса на кшталт «Носівка, Кобизький шлях» звучить природніше, ніж «Носівка, вулиця Кобизький шлях».

Кобизький шлях має хороше тверде покриття і нічне освітлення. Будинки у переважній більшості чепурненькі, доглянуті. Чимало будинків у стані реконструкції, декілька – будуються. Проте багато із них ховаються у буйній зелені і для фотографування практично не доступні. Транспортний рух Кобизьким шляхом досить жвавий, як і подобає дорозі такого рівня.

Якщо звернутися до карт Шуберта, то у 18-19 століттях шлях з Носівки на Кобижчу починався по нинішній вулиці Княгині Ольги, повз так зване «Старе кладовище» і зливався далі із існуючою дорогою. Отже, початок Кобизького шляху був насипаний ймовірно на початку 20 століття. Достовірних підтверджень відшукати не вдалося, крім деяких дитячих спогадів розмов дорослих.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Світлана ДубовикДо уваги батьків майбутніх першокласників!, Носівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, Facebook, 12 листопада 2020