Дослідне

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Носівська селекційно-дослідна станція в Дослідному, головний корпус

Дослідне — село з населенням 537 осіб. Орган місцевого самоврядування — Носівська міська громада.

Історія[ред. | ред. код]

В селі знаходиться Носівська сільськогосподарська дослідна станція (заснована в 1911), на якій у 1920-х роках працював відомий вчений-ґрунтознавець К. К. Гедройц. За роки роботи станції її фахівці вивели цілу низку сортів пшениці та овочевих культур. Дата заснування станції є датою виникнення села. На мапі 1923 року позначене як Дослідне Поле, у довіднику населених пунктів Чернігівщини 1924 року - Дослідна Станція, де було 1 господарство та мешкало 78 осіб. У довіднику населених пунктів Ніжинської округи 1927 року - Носівська дослідна станція, де налічувалося 68 дворів та мешкало 138 осіб.

Вулиця Миру[ред. | ред. код]

Джерело: У Дослідному завершили ремонт дороги, Життя громади - інформаційний бюлетень Носівської міської ради, 18 червня 2021

Центральна вулиця в с. Дослідне вже давно потребувала ремонту. Міська рада звернулася до Управління капітального будівництва Чернігівської обласної адміністрації щодо гострої потреби у капітальному ремонті цієї дороги.

Автомобільна дорога загального користування місцевого значення була в дуже незадовільному стані, з глибокими ямами та тріщинами, останній ремонт ділянки проводився понад 30 років тому. Саме цією дорогою по вулиці Миру 110 дітей із Дослідного та сусідніх сіл дістаються до школи та дитячого садочка. Крім того, цим шляхом жителі села йдуть до залізничної станції.

Спеціалісти Управління капітального будівництва вивчили питання та провели відповідну роботу із внесення ділянки до відповідного переліку, погодження Укравтодором, проведення тендеру по визначенню проєктної підрядної організації та безпосередньо виконавця ремонтних робіт.

– Наразі, капітальний ремонт дороги, протяжністю 1,5 км завершено. Вдячний за розуміння та підтримку наших ініціатив і керівництву обласної адміністрації, і Управлінню капітального будівництва ОДА, і безпосередньо підрядній організації — Ніжинській ПШМК. Найголовніше результат: відремонтована центральна дорога у селі. — сказав міський голова Володимир Ігнатченко.

Посилання[ред. | ред. код]