Редагування Барвінок (дитячий садок)

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 4: Рядок 4:
 
м. Носівка, вул. [[Вулиця Воскресенська|Воскресенська]] 11
 
м. Носівка, вул. [[Вулиця Воскресенська|Воскресенська]] 11
  
== Контингент ==
 
 
Станом на лютий 2020 у садочку «Барвінок» функціонує:  
 
Станом на лютий 2020 у садочку «Барвінок» функціонує:  
 
* 1 логопедична група, в якій 16 дітей мають змогу поліпшити звуковимову;
 
* 1 логопедична група, в якій 16 дітей мають змогу поліпшити звуковимову;
Рядок 12: Рядок 11:
  
 
== Люди ==
 
== Люди ==
* Завідувачка закладу — [[Бичук Наталія Леонідівна]]
+
* [[Чорна Наталія Віталіївна]] — завідуюча
** Колишня завідувачка — [[Чорна Наталія Віталіївна]]
 
 
 
== Носівський дитячий садок № 1 ==
 
:''Джерело: «Носівський дитячий садок № 1» — розділ книги [[Фурса Валерій Михайлович|Валерія Фурси]] «[[З історії освіти Носівщини]]» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.''
 
Спогади [[Дітківська Ганна Федорівна|Ганни Федорівни Дітківської]], завідуючої дитсадком у 1956-1992 рр.
 
 
 
Я приїхала в Носівку у 1949 році. У квітні 1950 р. розпочала працювати вихователькою в дитячих яслах, а в жовтні 1951 року перейшла на роботу в дитсадок вихователькою. На той час там працювали дві дошкільні групи.
 
 
 
У 1956 році я була призначена завідуючою дитячим садком. Тоді вже об'єднали ясла і дитсадок. На той час у групах було по 30-35 дітей і дуже багато ще було на черзі, тому що не вистачало місць для всіх бажаючих відвідувати дитсадок. Довелося протягом кількох років будувати три фінські будинки в яких розмістилося ще три групи дітей. І хоч стало вже 9 груп, але все одно не було змоги задовольнити усіх бажаючих.
 
 
 
В цих приміщеннях не було елементарних зручностей: постійно доводилося виносити і заносити розкладушки для сну дітей, користуватися примітивними умивальниками, не було в приміщеннях і туалетів.
 
 
 
На той час заступником голови райвиконкому працював [[Комар Олександр Іванович|Комар О. І.]] Він викликав мене і сказав, що досить будувати такі хатинки, які все одно не розв'язують питання; потрібно будувати справжній будинок.
 
 
 
Виникла необхідність терміново складати кошторис на будівництво. Мені довелося їхати в Чернігів і зі сльозами на очах вмовляти працівників планового відділу якнайшвидше підготувати документацію для будівництва, доки мені обіцяли виділити на це кошти.
 
 
 
Дякуючи Комару О.І, начальнику міжколгоспбуду [[Кияшко Ф. М.|Кияшку Ф. М.]], а також батькам, у 1981 році був введений у дію новий двоповерховий будинок на 280 місць, з усіма зручностями для малечі. Працювати в такому приміщенні стало набагато легше. І все одно, ще тривалий час працювали старі приміщення, тому що навіть новобудова не могла повністю розв'язати питання забезпечення усіх, хто потребував, місця в дитсадку.
 
 
 
Територія дитсадка стала більш впорядкованою і затишнішою: були облаштовані сучасні ігрові майданчики, спортивний майданчик, фонтанчик, озеленені групові майданчики.
 
 
 
Працівники закладу піклувалися про покращення харчування дітей і вирощували своїми силами моркву, буряк, картоплю, цибулю, збирали яблука, сливи, вишні. Крім того, на відходах з кухні, відгодовували свиней. Кожна група дітлахів мала свої грядки, де проходили заняття з трудового навчання і змалечку виховувалася любов до праці.
 
 
 
Наш дитсадок був найбільшим в районі і тому він став опорним. На його базі завжди проводили відкриті заняття, семінари для вихователів з інших дитсадків району та області.
 
 
 
У 1950-х роках в закладі працювали [[Подимова Ніна Петрівна]], [[Швець Галина Нечипорівна]], [[Свирид]] (на жаль не пам'ятаю імені), нині покійні. Пізніше стали працювати [[Хиленко Паша Петрівна]], [[Прокопець Галина Михайлівна]], [[Козаченко Євдокія Пилипівна]], [[Шиша Надія Павлівна]], [[Пилипенко Лідія Іванівна]], [[Буняк Лідія Миколаївна]], [[Богдан Варвара Михайлівна]], [[Лук'яненко Валентина Андріївна]], [[Кебкал Валентина Іванівна]], [[Чеховська Тетяна Володимирівна]], [[Андрієнко Валентина Василівна]], [[Руденко Ольга Олександрівна]], [[Кононенко Галина Федорівна]], [[Ляшенко Олександра Олександрівна]], [[Лапко Ольга Іванівна]].
 
 
 
Методистом працювала [[Підгаєцька Надія Онисимівна]], а музичним керівником [[Підгаєцька Неля Іванівна]], медичними сестрами були [[Риндя Зоя Якимівна]], [[Кубрак Світлана Сергіївна]], [[Коновал Тамара Павлівна]].
 
 
 
Крім вихователів нянями працювали [[Грузенська Марія Іванівна]], [[Швець Марія Іванівна]], [[Бондаренко Катерина Петрівна]], [[Грузенська Г. І.]], [[Яма Лідія]], К[[ириленко Любов Іванівна]], [[Найдьон Світлана Олександрівна]].
 
 
 
Кухарями працювали [[Пелехай Ліда Павлівна]], [[Шиша Раїса Василівна]], [[Верба Паша Тарасівна]].
 
 
 
В 1992 році я вийшла на пенсію, але ще до 2003 року працювала вихователем.
 
 
 
2015 р.
 
 
 
Р.S. Будівництво нового приміщення дитсадка було заплановано ще в середині 1960-х років, були навіть вириті траншеї для закладки фундаменту. Проте роботи надовго зупинилися на цьому етапі через брак коштів. Дитинство десятків малих носівчан, котрі жили в двоповерхових будинках біля музичної школи, а також на прилеглих до дитсадка вулицях, минуло на «ямАх». Так ми називали цей район.
 
 
 
Дитячі компанії півтора десятиліття гралися там у «війну», квача, піжмурки, проводили різноманітні спортивні змагання, варили гартаначку, будували землянки.
 
 
 
[[Фурса Валерій Михайлович|В. Фурса]]
 
 
 
'''Про сьогодення дитсадка розповіла нинішня завідуюча «Барвінка» [[Чорна Наталія Віталіївна]]'''
 
 
 
Після [[Дітківська Ганна Федорівна|Ганни Федорівни Дітківської]] в 1986-2002 роках завідуючою працювала [[Ретізник Тамара Михайлівна]]. З 2002 року і до цього часу заклад очолює Чорна Н. В.
 
 
 
Змінилися, звісно, і вихователі та працівники дитсадка.
 
 
 
Багато років тут працюють вихователі з великим досвідом роботи: [[Овод Олена Володимирівна]], [[Гапон Любов Володимирівна]], [[Бицька Лариса Василівна]], [[Буряк Катерина Миколаївна]], [[Богдан Варвара Михайлівна]], [[Андрієнко Валентина Василівна]], [[Рекун Наталія Борисівна]], [[Чупахіна Тамара Іванівна]], [[Ярова Віра Олександрівна]].
 
 
 
Нещодавно вийшла на заслужений відпочинок [[Буняк Лідія Миколаївна]]. [[Кононенко Ганна Федорівна]] працювала вихователем 45 років, а нині працює кастеляншею, 25 років вихователем працювала [[Шпачинська Тетяна Леонідівна]], яка зараз працює помічником вихователя. Молодшій зміні педагогів є з кого брати приклад.
 
 
 
Вже не один рік працюють в дитсадку вихователями [[Кеба Тетяна Анатоліївна]], [[Семенець Олена Миколаївна]], [[Калина Олена Євгеніївна]], [[Волоха Віта Сергіївна]], [[Губар Валентина Миколаївна]], [[Харченко Юлія Михайлівна]], [[Драбинога Анастасія Ігорівна]], [[Добреля Тетяна Володимирівна]], [[Смичек Алла Миколаївна]], [[Гапон Алла Олексіївна]], [[Кирієнко Галина Сергіївна]], [[Митько Тетяна Володимирівна]].
 
 
 
[[Бичук Наталія Леонідівна]] працює вихователем-методистом, [[Дяченко Валентина Миколаївна]] – вчитель-логопед, [[Макуха Тетяна Сергіївна]] – психолог, [[Підгаєцька Неля Іванівна]] та [[Ювенко Ніна Григорівна]] – музичні керівники, [[Семенець Віра Степанівна|Віра Степанівна Семенець]] – медсестра дитячого садка.
 
 
 
Нині в «Барвінку» 24 педагоги виховують 330 дітей в 11 групах; одна з них – логопедична.
 
 
 
У двоповерховому приміщенні дитсадка, розрахованому на 12 груп, є спортивна і музична зали, театралізована студія, «Українська світлиця».
 
 
 
В дитсадку є газова і твердопаливна котельні, центральне водопостачання. На початку 2018 року був проведений капітальний ремонт даху будинку. В найближчих планах – утеплення будівлі. Нашому дитсадку допомагали [[Волошин Григорій Мусійович|Волошин Г. М.]], [[Гордін Олег Володимирович|Гордін О. В.]], [[Кодола Олександр Михайлович|Кодола О. М.]] за що ми їм дуже вдячні.
 
 
 
2018 рік
 
  
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
Рядок 85: Рядок 21:
 
{{DEFAULTSORT:Барвінок}}
 
{{DEFAULTSORT:Барвінок}}
  
[[Категорія:Дошкільні навчальні заклади в Носівці]]
+
[[Категорія:Дошкільні навчальні заклади]]
 +
[[Категорія:Дошкільна освіта в Носівській міській громаді]]
 +
[[Категорія:Носівка]]
 
[[Категорія:Інституції Носівської міської ради]]
 
[[Категорія:Інституції Носівської міської ради]]
[[Категорія:З історії освіти Носівщини‎|238]]
 
[[Категорія:Дитячий садок Барвінок|*]]
 

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)