Редагування Піший майдан

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Піший майдан''' — куток (історична назва району) в місті [[Носівка]].<ref>Павленко С.О. Мікротопоніми Чернігово-Сіверщини. – Чернігів: ПАТ «ПВК «Десна», 2013 р. – 600 с. ISBN 978-966-502-543-6.</ref>
 
'''Піший майдан''' — куток (історична назва району) в місті [[Носівка]].<ref>Павленко С.О. Мікротопоніми Чернігово-Сіверщини. – Чернігів: ПАТ «ПВК «Десна», 2013 р. – 600 с. ISBN 978-966-502-543-6.</ref>
 
== Подорожуючи Носівкою  ==
 
:''Джерело: Коментарі Ольги Духно, Валентини Веремійко, Тані Мельник і Віри Чередніченко до публікації Юлії Філь {{Cite web | url = https://www.facebook.com/groups/628795813914575/posts/4899947336799380/ | title = Подорожуючи Носівкою | publisher = | author = | date = 6 лютого 2022}}, які узагальнив [[Кияниця Василь Васильович|Василь Кияниця]]''
 
 
Піший майдан — невеличке поселення на північно-східному краю Носівки, неподалік так званого [[Кіровський ставок|Кіровського ставка]].
 
 
За місцевими переказами, у цьому мальовничому місці колись поселився і збудувався пан, на прізвище Піший. Згодом він розійшовся із дружиною і «подався на степи». Назва ж місцевості Піший Майдан залишилася.
 
 
Піший проживав на підвищенні («горі»). Після на цьому місці були дворища Дрекотів та Телюків. Ще на Пішому Майдані були прізвища  Сябер, Бровко, Кириленко, Шелестюк, Рог, Коняченко, Скрипка…
 
 
Піший Майдан був квітучим куточком Носівки. Річка, буйні пахучі трави, чисте повітря, ліс і доглянуті поля… Волошки в житі, на лугу величезні ромашки, дзвіночки, сокирки. А взимку снігу намітало багато, ходили поверх воріт – було весело. Весною ж і восени відбувалося непролазне бездоріжжя... Так згадують свої дитячі і молоді роки колишні жителі майдану.
 
 
Станом на 2022 рік Піший Майдан вже не має постійних жителів. Будинки руйнуються, заростають бур'янами. Певне вже поглядають на нього як на ласий шмат землі ті, що й болота осушують і розорюють, щоб сіяти кукурудзу чи ріпак…
 
  
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==
Рядок 18: Рядок 5:
  
 
[[Категорія:Історичні райони Носівки]]
 
[[Категорія:Історичні райони Носівки]]
[[Категорія:Майдани]]
 

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: