Редагування Лихачівський ліцей

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 13: Рядок 13:
  
 
== Історія ==
 
== Історія ==
:''Джерело: інформацію надала [[Грош Світлана Іванівна]], 30 квітня 2024.''
 
В 1869 році в селі була відкрита земська початкова школа. Був один клас – 45 учнів, навчав один учитель Іван Кромов. Опікуном земської школи був дворянин Олексій Столиця.
 
 
В 1896 році була відкрита нова початкова школа, яка мала три класи, три вчителі: Кирданський Іван Петрович, Василина Йосипівна, Таїса Михайлівна.
 
 
Поряд з початковою школою була відкрита церковно-приходська, якою завідував дяк Квітницький П.П. Після його смерті завідував школою Курганський А.
 
 
В 1906 році була побудована нова школа, у якій було 7 класів.
 
До 40-х років школа була там, де зараз старе приміщення і поряд було нове.
 
 
Німці ці школи розбили. На подвір'ї школи стояла хата поліцаїв, і там навчались учні 1-2 класів. На місці нинішнього парку стояла хата і там навчалось 2 четвертих класи по 36 чоловік. Директором школи був Виноградов. навчались у цих приміщеннях учні до 1965 року.
 
До 1965 року село Лихачів було Ніжинського району, а потім – Носівського. Нове приміщення школи побудували за рахунок коштів колгоспу «Маяк», вступило в дію в 1964 році. Школа працювала в дві зміни, на той час була вона восьмирічною, було по два паралельних класи.
 
 
В 1966 році школа стала середньою.
 
В 1967 році відбувся перший випуск 10-го класу – 48 випускників.
 
 
 
В 1972 році в школі налічувалося 424 учні й 25 учителів.<ref>[http://ukrssr.com.ua/chernig/nosivskiy/lihachiv-nosivskiy Лихачів, Носівський район, Чернігівська область] 1972 рік</ref>
 
В 1972 році в школі налічувалося 424 учні й 25 учителів.<ref>[http://ukrssr.com.ua/chernig/nosivskiy/lihachiv-nosivskiy Лихачів, Носівський район, Чернігівська область] 1972 рік</ref>
 
Найбільша наповненість класів була в 1973-75 рр. (В школі було 505 учнів – обов'язкова середня освіта).
 
 
При школі працювало заочне відділення, яке закінчило (з 1965 по 1989) 115 осіб.
 
  
 
Остання попередня назва — [[Лихачів]]ська загальноосвітня школа I-III ступенів Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області.
 
Остання попередня назва — [[Лихачів]]ська загальноосвітня школа I-III ступенів Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області.
 
У 2023 році Благодійним фондом «Cміливі» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії було оновлене одне з приміщень ліцею, збудоване ще 1927 року.
 
 
<youtube>wIeRTISX7_I</youtube>
 
 
Директори школи:
 
* [[Виноград Микола Іванович]] з 1946 р.
 
* [[Гапонюк Сергій Данилович]] з 1954 р.
 
* [[Ісаєнко Євдокія Савівна]] з 1962 р.
 
* [[Сергієнко Микола Кузьмович]] з 1982 р.
 
* [[Кикош Віталій Іванович]] з 1985 р.
 
* [[Кочерга Ганна Іванівна]] з 1997 р.
 
* [[Грош Світлана Іванівна]] з 2008 р.
 
 
== Ліцей сьогодні ==
 
 
Усього, в 2023/2024 навчальному році в ліцеї навчається 68 здобувачів освіти, функціонують 10 класів, наповнюваність від 5 до 12 учнів.
 
 
Керівник закладу Грош Світлана Іванівна, працює керівником закладу з 2008 року, вчитель початкових класів, образотворчого мистецтва та основ здоров'я. Має звання старший вчитель.
 
 
Заступник директора з навчально-виховної роботи Спичак Наталія Володимирівна вчитель хімії та біології працює заступником з 2006 року.
 
 
Заступник директора з виховної роботи Волощук Світлана Сергіївна вчитель української мови та літератури працює заступником з 2007 року.
 
 
Педагог-організатор Єременко Валентина Федорівна вчитель математики та фізики працює педагогом організатором з 2016 року.
 
 
Усього у закладі працює 16 вчителів троє з яких мають звання старший вчитель. Є також соціальний педагог, бібліотекар та сестра медична.
 
 
Минулого року дякуючи міжнародним фондам відновлено перший корпус ліцею - унікальну історичну будівлю - українську школу-мазанку 1927 року, а також надано новий автобус для підвозу дітей з Хотинівки.
 
 
Досягнення ліцею.
 
 
І семестр 2023/2024 н.р.: більшість дітей мають достатній рівень досягнень, пятеро високий рівень (Тонконог А. 4 кл., Артемова А. 5 кл., Спичак Д. 8 кл., Філяк Я. 9 кл., Кузьмичова О. 11 кл.) Якісний показник 60 %. У цьому році 7 дітей стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад, троє з них переможцями ІІІ етапу (Єременко А. 7 кл. - математика, Шкарупела Ярослав 9 кл. - правознавство, Кузьмичова Олена 11 кл. - українська мова та література).
 
 
Двоє дітей стали переможцями ІІ етапу ХХIV Міжнародного дитячого конкурсу з української мови імені Петра Яцика (Ковач М. 3 кл., Спичак Д. 8 кл.).
 
 
Педагогічний і учнівський колективи беруть активну участь у різноманітних конкурсах та акціях.
 
 
Досягнення у художніх конкурсах.
 
 
Під керівництвом Грош С. І. Єременко Анатолій учень 7 класу став фіналістом VI Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA., здобув І місце у I Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченого пам'яті Т.Г. Шевченка «Думи мої, думи мої». Також із Дарією Матвєєвою стали учасниками конкурсу “Територія N без насильства”.
 
 
У 2023/2024 навчальному році група учнів здобула ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі “Україна в об'єктиві” під керівництвом Єременко В.Ф.
 
 
Учні ліцею взяли участь у конкурсі «Новорічна композиція». Робіт було багато, та лише дві були направлені в область, де також перемогли. Це вироби учениці 3 класу Мороз П. (керівник Білодід Н. А.), та учня 4 класу Закаврашного В. (керівник Трухан І.Г.) .
 
 
Конкурс «Український сувенір». Роботи Гальченко О., учениці 7 класу (керівник Спичак Н.В.) та Тонконога А. учня 11 класу (керівник Шелест С.М.) стали переможцями.
 
 
Ліцеїсти є активними учасниками спортивних змагань і, як правило, показують високі спортивні результати. Їх тренує вчитель фізкультури Спичак В.Г.
 
 
Всеукраїнська шкільна ліга Пліч–о–пліч в змаганнях з волейболу серед учнів 8-9 класів посіли 2 місце, в змаганнях з футзалу серед учнів 5-6 класів 1 місце. Приймали участь у змаганнях з волейболу в Новошляхівському ліцеї посіли 1 місце.
 
  
 
== Глиняні стіни та сучасна техніка ==
 
== Глиняні стіни та сучасна техніка ==

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: