Редагування Лихачівський ліцей

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
У 2020/2021 в ній навчався 71 школяр в 11 класах, число персоналу 17 людей.<ref>{{cite web | url = https://cg.isuo.org/ru/schools/view/id/21164 | title = Лихачівська ЗОШ | publisher = ІСУО| author = | date = | accessdate = 2 червня 2021}}</ref>
 
У 2020/2021 в ній навчався 71 школяр в 11 класах, число персоналу 17 людей.<ref>{{cite web | url = https://cg.isuo.org/ru/schools/view/id/21164 | title = Лихачівська ЗОШ | publisher = ІСУО| author = | date = | accessdate = 2 червня 2021}}</ref>
 
Через дорогу від основного приміщення ліцею розташовується приміщення школи, в якому школа перебувала з 1927 року. Приміщення створене за технологією мазанки. У 2023 приміщення було оновлене. Станом на 2024 у цьому приміщенні навчаються діти з початкової школи, тут розташована бібліотека та спортивний зал.
 
  
 
== Люди ==
 
== Люди ==
Рядок 13: Рядок 11:
  
 
== Історія ==
 
== Історія ==
:''Джерело: інформацію надала [[Грош Світлана Іванівна]], 30 квітня 2024.''
 
В 1869 році в селі була відкрита земська початкова школа. Був один клас – 45 учнів, навчав один учитель Іван Кромов. Опікуном земської школи був дворянин Олексій Столиця.
 
 
В 1896 році була відкрита нова початкова школа, яка мала три класи, три вчителі: Кирданський Іван Петрович, Василина Йосипівна, Таїса Михайлівна.
 
 
Поряд з початковою школою була відкрита церковно-приходська, якою завідував дяк Квітницький П.П. Після його смерті завідував школою Курганський А.
 
 
В 1906 році була побудована нова школа, у якій було 7 класів.
 
До 40-х років школа була там, де зараз старе приміщення і поряд було нове.
 
 
Німці ці школи розбили. На подвір'ї школи стояла хата поліцаїв, і там навчались учні 1-2 класів. На місці нинішнього парку стояла хата і там навчалось 2 четвертих класи по 36 чоловік. Директором школи був Виноградов. навчались у цих приміщеннях учні до 1965 року.
 
До 1965 року село Лихачів було Ніжинського району, а потім – Носівського. Нове приміщення школи побудували за рахунок коштів колгоспу «Маяк», вступило в дію в 1964 році. Школа працювала в дві зміни, на той час була вона восьмирічною, було по два паралельних класи.
 
 
В 1966 році школа стала середньою.
 
В 1967 році відбувся перший випуск 10-го класу – 48 випускників.
 
 
 
В 1972 році в школі налічувалося 424 учні й 25 учителів.<ref>[http://ukrssr.com.ua/chernig/nosivskiy/lihachiv-nosivskiy Лихачів, Носівський район, Чернігівська область] 1972 рік</ref>
 
В 1972 році в школі налічувалося 424 учні й 25 учителів.<ref>[http://ukrssr.com.ua/chernig/nosivskiy/lihachiv-nosivskiy Лихачів, Носівський район, Чернігівська область] 1972 рік</ref>
 
Найбільша наповненість класів була в 1973-75 рр. (В школі було 505 учнів – обов'язкова середня освіта).
 
 
При школі працювало заочне відділення, яке закінчило (з 1965 по 1989) 115 осіб.
 
  
 
Остання попередня назва — [[Лихачів]]ська загальноосвітня школа I-III ступенів Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області.
 
Остання попередня назва — [[Лихачів]]ська загальноосвітня школа I-III ступенів Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області.
 
У 2023 році Благодійним фондом «Cміливі» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії було оновлене одне з приміщень ліцею, збудоване ще 1927 року.
 
 
<youtube>wIeRTISX7_I</youtube>
 
 
Директори школи:
 
* [[Виноград Микола Іванович]] з 1946 р.
 
* [[Гапонюк Сергій Данилович]] з 1954 р.
 
* [[Ісаєнко Євдокія Савівна]] з 1962 р.
 
* [[Сергієнко Микола Кузьмович]] з 1982 р.
 
* [[Кикош Віталій Іванович]] з 1985 р.
 
* [[Кочерга Ганна Іванівна]] з 1997 р.
 
* [[Грош Світлана Іванівна]] з 2008 р.
 
 
== Ліцей сьогодні ==
 
 
Усього, в 2023/2024 навчальному році в ліцеї навчається 68 здобувачів освіти, функціонують 10 класів, наповнюваність від 5 до 12 учнів.
 
 
Керівник закладу Грош Світлана Іванівна, працює керівником закладу з 2008 року, вчитель початкових класів, образотворчого мистецтва та основ здоров'я. Має звання старший вчитель.
 
 
Заступник директора з навчально-виховної роботи Спичак Наталія Володимирівна вчитель хімії та біології працює заступником з 2006 року.
 
 
Заступник директора з виховної роботи Волощук Світлана Сергіївна вчитель української мови та літератури працює заступником з 2007 року.
 
 
Педагог-організатор Єременко Валентина Федорівна вчитель математики та фізики працює педагогом організатором з 2016 року.
 
 
Усього у закладі працює 16 вчителів троє з яких мають звання старший вчитель. Є також соціальний педагог, бібліотекар та сестра медична.
 
 
Минулого року дякуючи міжнародним фондам відновлено перший корпус ліцею - унікальну історичну будівлю - українську школу-мазанку 1927 року, а також надано новий автобус для підвозу дітей з Хотинівки.
 
 
Досягнення ліцею.
 
 
І семестр 2023/2024 н.р.: більшість дітей мають достатній рівень досягнень, пятеро високий рівень (Тонконог А. 4 кл., Артемова А. 5 кл., Спичак Д. 8 кл., Філяк Я. 9 кл., Кузьмичова О. 11 кл.) Якісний показник 60 %. У цьому році 7 дітей стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад, троє з них переможцями ІІІ етапу (Єременко А. 7 кл. - математика, Шкарупела Ярослав 9 кл. - правознавство, Кузьмичова Олена 11 кл. - українська мова та література).
 
 
Двоє дітей стали переможцями ІІ етапу ХХIV Міжнародного дитячого конкурсу з української мови імені Петра Яцика (Ковач М. 3 кл., Спичак Д. 8 кл.).
 
 
Педагогічний і учнівський колективи беруть активну участь у різноманітних конкурсах та акціях.
 
 
Досягнення у художніх конкурсах.
 
 
Під керівництвом Грош С. І. Єременко Анатолій учень 7 класу став фіналістом VI Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA., здобув І місце у I Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченого пам'яті Т.Г. Шевченка «Думи мої, думи мої». Також із Дарією Матвєєвою стали учасниками конкурсу “Територія N без насильства”.
 
 
У 2023/2024 навчальному році група учнів здобула ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі “Україна в об'єктиві” під керівництвом Єременко В.Ф.
 
 
Учні ліцею взяли участь у конкурсі «Новорічна композиція». Робіт було багато, та лише дві були направлені в область, де також перемогли. Це вироби учениці 3 класу Мороз П. (керівник Білодід Н. А.), та учня 4 класу Закаврашного В. (керівник Трухан І.Г.) .
 
 
Конкурс «Український сувенір». Роботи Гальченко О., учениці 7 класу (керівник Спичак Н.В.) та Тонконога А. учня 11 класу (керівник Шелест С.М.) стали переможцями.
 
 
Ліцеїсти є активними учасниками спортивних змагань і, як правило, показують високі спортивні результати. Їх тренує вчитель фізкультури Спичак В.Г.
 
 
Всеукраїнська шкільна ліга Пліч–о–пліч в змаганнях з волейболу серед учнів 8-9 класів посіли 2 місце, в змаганнях з футзалу серед учнів 5-6 класів 1 місце. Приймали участь у змаганнях з волейболу в Новошляхівському ліцеї посіли 1 місце.
 
  
 
== Глиняні стіни та сучасна техніка ==
 
== Глиняні стіни та сучасна техніка ==
Рядок 109: Рядок 36:
 
До відновлення ліцею долучилися волонтери фонду, місцеві жителі, вчителі та учні. А місцеві підприємці та влада допомагали з матеріалами — водою, глиною та соломою.  
 
До відновлення ліцею долучилися волонтери фонду, місцеві жителі, вчителі та учні. А місцеві підприємці та влада допомагали з матеріалами — водою, глиною та соломою.  
  
:''«Ми привозили всі необхідні матеріали та закликали людей з села допомагати відновлювати ліцей. Шукали все необхідне, якісну металочерепицю замовляли аж з Дніпра. Дуже вірили, що школу вдасться відновити, бо вона має велике значення для нашого села. Я сам навчався у цих стінах, тому це місце мені дуже дороге», — каже староста села Лихачів [[Семенець Олександр Валерійович|Олександр Семенець]].''
+
:''«Ми привозили всі необхідні матеріали та закликали людей з села допомагати відновлювати ліцей. Шукали все необхідне, якісну металочерепицю замовляли аж з Дніпра. Дуже вірили, що школу вдасться відновити, бо вона має велике значення для нашого села. Я сам навчався у цих стінах, тому це місце мені дуже дороге», — каже староста села Лихачів Олександр Семенець.''
  
 
''Лихачівський ліцей-мазанка в процесі відновлення. Фото надала Світлана Грош''
 
''Лихачівський ліцей-мазанка в процесі відновлення. Фото надала Світлана Грош''

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: