Редагування Володьководівицька сільська лікарська амбулаторія

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 52: Рядок 52:
 
:''100-річна амбулаторія''
 
:''100-річна амбулаторія''
  
З 1920 року і донині амбулаторія знаходиться у садибі [[Романченко Іван Мартинович|Івана Мартиновича Романченка]], яка була націоналізована у 1923 році. Амбулаторією на той час завідує лікар [[Сидорець]], а дільниця складається із 17,5 тисяч жителів Дівиці, Данини, Шатури, хутора Сулак та Степного. 20 травня 1923 року заклад очолила перша у селі жінка-медик [[Виноградова Надія|Надія Виноградова]]. У 1937 році амбулаторія отримала статус лікарні, де в добудованому приміщенні почав функціонувати стаціонар на 20 ліжкомісць. У 1939 році відкрився пологовий будинок. Перед війною лікарню очолював лікар [[Ворона]], а після смерті останнього – [[Славіна]]. Під час війни лікарня працювала періодично, а завідував нею житель нашого села [[Ілляш Федір|Федір Ілляш]]. Хоч була у нього лише середня освіта, та на своїй справі розумівся відмінно, бо мав великий практичний досвід. Після звільнення села 15 вересня 1943 року від окупантів його звинуватили у співпраці з нацистами, оскільки по медичну допомогу зверталися як місцеві жителі, так і окупаційна влада. У кінці вересня 1943 року почала роботу лікарня, яку в січні 1944 року очолила [[Кольчинська Ганна|Ганна Кольчинська]]. При лікарні був гектар городу та 10 гектарів у полі біля [[Лащиха|Лащихи]]. Персонал, за допомогою одного коня, сам обробляв цю землю для потреб хворих, які перебували на стаціонарному лікуванні. У 1960-х роках працює лікарня на 25 ліжок та три фельдшерсько-акушерських пункти. Хворих обслуговують 28 медпрацівників. У 1968 році відкрили пологовий будинок. Кожен із керівників цього закладу обов'язково вносив щось своє не тільки в лікувальний процес, а й у покращення умов. Скажімо, у 1979 році під час завідування [[Лазар Ірина|Ірини Лазар]] на території лікарні були висаджені ялинки. Стараннями [[Сардак Іван|Івана Сардака]] при медустанові з'явилися дві карети швидкої допомоги, лабораторія, фіз- та рентген-кабінети, а персонал зріс до 42-х працівників. Був висаджений яблуневий сад. Посильну допомогу продуктами і пальним надавали колгоспи [[Колгосп імені Куйбишева|імені Куйбишева]] та [[Колгосп імені Крапив'янського|Крапив'янського]]. На початку 1980-х років з ініціативи голови колгоспу [[Циганок Василь|Василя Циганка]] розпочалося будівництво двоповерхової споруди лікарні, яке так і не було завершено. Нині в цій недобудові вже ростуть дерева…».
+
З 1920 року і донині амбулаторія знаходиться у садибі [[Романченко Іван Мартинович|Івана Мартиновича Романченка]], яка була націоналізована у 1923 році. Амбулаторією на той час завідує лікар [[Сидорець]], а дільниця складається із 17,5 тисяч жителів Дівиці, Данини, Шатури, хутора Сулак та Степного. 20 травня 1923 року заклад очолила перша у селі жінка-медик [[Виноградова Надія|Надія Виноградова]]. У 1937 році амбулаторія отримала статус лікарні, де в добудованому приміщенні почав функціонувати стаціонар на 20 ліжкомісць. У 1939 році відкрився пологовий будинок. Перед війною лікарню очолював лікар [[Ворона]], а після смерті останнього – [[Славіна]]. Під час війни лікарня працювала періодично, а завідував нею житель нашого села [[Ілляш Федір|Федір Ілляш]]. Хоч була у нього лише середня освіта, та на своїй справі розумівся відмінно, бо мав великий практичний досвід. Після звільнення села 15 вересня 1943 року від окупантів його звинуватили у співпраці з нацистами, оскільки по медичну допомогу зверталися як місцеві жителі, так і окупаційна влада. У кінці вересня 1943 року почала роботу лікарня, яку в січні 1944 року очолила [[Кольчинська Ганна|Ганна Кольчинська]]. При лікарні був гектар городу та 10 гектарів у полі біля [[Лащиха|Лащихи]]. Персонал, за допомогою одного коня, сам обробляв цю землю для потреб хворих, які перебували на стаціонарному лікуванні. У 1960-х роках працює лікарня на 25 ліжок та три фельдшерсько-акушерських пункти. Хворих обслуговують 28 медпрацівників. У 1968 році відкрили пологовий будинок. Кожен із керівників цього закладу обов'язково вносив щось своє не тільки в лікувальний процес, а й у покращення умов. Скажімо, у 1979 році під час завідування [[Лазар Ірина|Ірини Лазар]] на території лікарні були висаджені ялинки. Стараннями [[Сардак Іван|Івана Сардака]] при медустанові з'явилися дві карети швидкої допомоги, лабораторія, фіз- та рентген-кабінети, а персонал зріс до 42-х працівників. Був висаджений яблуневий сад. Посильну допомогу продуктами і пальним надавали колгоспи [[Колгосп імені Куйбишева|імені Куйбишева]] та [[Колгосп імені Крапив'янського|Крапив'янського]]. На початку 1980-х років з ініціативи голови колосу [[Циганок Василь|Василя Циганка]] розпочалося будівництво двоповерхової споруди лікарні, яке так і не було завершено. Нині в цій недобудові вже ростуть дерева…».
  
 
[[File:Володькова Дівиця, недобудоване приміщення лікарні.jpg|800px]]
 
[[File:Володькова Дівиця, недобудоване приміщення лікарні.jpg|800px]]
Рядок 64: Рядок 64:
 
[[File:Володькова Дівиця, сучасне приміщення амбулаторії.jpg|800px]]
 
[[File:Володькова Дівиця, сучасне приміщення амбулаторії.jpg|800px]]
  
:''Сучасне приміщення амбулаторії''
+
Сучасне приміщення, де незабаром функціонуватиме амбулаторія
  
 
«Мене дуже непокоїть доля цієї будівлі… Не одне покоління тут народилося, лікувалося, – продовжує краєзнавець. – Наша амбулаторія все життя славилася і славиться лікарями-професіоналами. 35 останніх років медзаклад очолює [[Скрипа Дмитро Дмитрович|Дмитро Скрипа]]. Дмитру Дмитровичу та ще одному сімейному лікарю [[Рудюк Юрій|Юрію Рудюку]] довіряє народ. Це – люди своєї справи. Звісно, їм буде краще працювати у комфортних умовах, але ж це приміщення – пам'ятка, яка заслуговує уваги, яка має неабияку історичну цінність…».
 
«Мене дуже непокоїть доля цієї будівлі… Не одне покоління тут народилося, лікувалося, – продовжує краєзнавець. – Наша амбулаторія все життя славилася і славиться лікарями-професіоналами. 35 останніх років медзаклад очолює [[Скрипа Дмитро Дмитрович|Дмитро Скрипа]]. Дмитру Дмитровичу та ще одному сімейному лікарю [[Рудюк Юрій|Юрію Рудюку]] довіряє народ. Це – люди своєї справи. Звісно, їм буде краще працювати у комфортних умовах, але ж це приміщення – пам'ятка, яка заслуговує уваги, яка має неабияку історичну цінність…».

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: